Klaipėdiečiams išsiųsti metinės rinkliavos pranešimai

 • Teksto dydis:

Šią savaitę Klaipėdos miesto gyventojams išsiųsti paskutinieji laiškai su metinės rinkliavos už atliekų tvarkymą mokestiniais pranešimais. Besinaudojantys KRATC elektroninės savitarnos paslauga mokestinius pranešimus jau gali rasti savo paskyroje https://mano.kratc.lt/, ten pat pasitikrinti įmokų istoriją ir atlikti mokėjimus. Metinę rinkliavą galima sumokėti iškart už visus metus arba kas ketvirtį.

Šią savaitę Klaipėdos miesto gyventojams išsiųsti paskutinieji laiškai su metinės rinkliavos už atliekų tvarkymą mokestiniais pranešimais. Besinaudojantys KRATC elektroninės savitarnos paslauga mokestinius pranešimus jau gali rasti savo paskyroje https://mano.kratc.lt/, ten pat pasitikrinti įmokų istoriją ir atlikti mokėjimus. Metinę rinkliavą galima sumokėti iškart už visus metus arba kas ketvirtį.

Didžiausia naujovė šiemet laukia Klaipėdos individualių namų ir sodų savininkų. Nuo 2020 metų rinkliava jiems skaičiuojama pagal konteinerio pakėlimus.

Taip klaipėdiečiai skatinami dar stropiau rūšiuoti antrines žaliavas. Tie namų savininkai, kurie stropiai rūšiuos pakuotes ir mažiau atliekų išmes į mišrių atliekų konteinerį bei rečiau jį išstums ištuštinimui, turi galimybę sutaupyti.

Iki šiol minėtų namų savininkai mokėjo standartinį mokestį už atliekų išvežimą pagal nekilnojamojo turto vienetą, o šiemet kintamoji rinkliavos dalis jau skaičiuojama pagal faktinį konteinerių pakėlimų skaičių.

Kiekvienas konteineris turi inventorinį numerį. Vežėjas, ištuštindamas konteinerį, kaskart jį nuskenuoja. Šie duomenys patenka į KRATC sistemą. Visus pakėlimus namo savininkas gali stebėti savo savitarnos paskyroje, o metų pabaigoje bus suskaičiuota, kiek kartų pasinaudota paslauga. Pagal tai kitąmet bus pakoreguota mokėjimo suma.

Mišrios komunalinės atliekos iš Klaipėdos sodininkų ir individualių valdų savininkų šaltuoju metų laiku yra surenkamos kas dvi savaites, o šiltuoju periodu – kas savaitę. Išvežimo dažnumas 2020 metais nesikeičia. Bet metinė kintamoji vietinės rinkliavos dalis šiemet apskaičiuota pagal minimalų ištuštinimo dažnį – 26 kartus per metus. Toks kiekis atitinka vežimą kas dvi savaites. Bet jei gyventojas savo rūšiavimo įpročių nepakeis, arba tiesiog pageidauja, kad jo atliekos būtų išvežamos dažniau, už kiekvieną papildomą (skaičiuojant nuo 27 karto) konteinerio ištuštinimą teks mokėti po 50 ct už pakėlimą.

Priskirto mišrių komunalinių atliekų konteinerio inventorinį numerį galima pasitikrinti KRATC elektroninės savitarnos sistemoje https://mano.kratc.lt. Pastebėjus, kad priskirtas konteinerio kodas neatitinka naudojamo konteinerio numerio, reiktų kreiptis tel. (8 46) 39 07 81.

Beje, tiems Klaipėdos privačių namų ir sodų savininkams, kurie neturi pasiėmę ir nesinaudoja individualiais konteineriais, sutaupyti nepavyks. Tokiems objektams rinkliava skaičiuojama kaip ir anksčiau už turto vienetą.

KRATC klientai, iki kovo 15 dienos negavę mokestinių pranešimų, turėtų skambinti tel. 8 800 13344, arba atvykti į Klientų aptarnavimo centrą Liepų g. 15, Klaipėdoje.

Daugiau informacijos: www.kratc.lt, tel. 8 800 13344.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Plėšikai tie KRATC. Aš viena turiu mokėti ir už buto Klaipėdos mieste šiukšles ir už sodo Klaipėdos mieste šiukšles. Žodžiu, du kartus už tą patį. Geras biznis.

Širšė

Širšė portretas
Ką, daryti su šunininkais? Nušika visas palanges ir pakampes, kas pasakys?

Mane irgi

Mane irgi portretas
stebina bukenos nuolat besipiktinantys kad ,,svetimi" meta savo šiukšles į jų namui ar teritorijai priskirtus konteinerius. TAIGI JŪS NEMOKATE NEI UŽ KIEKĮ NEI UŽ SVORĮ! An tiek asilai kad žodžių trūksta - net postringauja kad tokius žmones reikia gaudyti..filmavimo kameras sustatyti..:DDDD))). Svarbiausia MANO ir viskas? Visuotinė degradacija..
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • „Klaipėdos baldams“ vadovaus R. Žolobaila
  „Klaipėdos baldams“ vadovaus R. Žolobaila

  Prie vienos didžiausių Lietuvoje baldų įmonės „Klaipėdos baldai“, priklausančios SBA grupei, vairo stoja didelę vadovaujamo darbo patirtį turintis Ruslanas Žolobaila, pakeisiantis iki šiol įmonei kelerius metus vadovavusį Gintaut...

  3
 • Skelbiamas konkursas Gargždų seniūno pareigoms
  Skelbiamas konkursas Gargždų seniūno pareigoms

  Klaipėdos rajono savivaldybė skelbia konkursą Gargždų seniūnijos seniūno pareigoms. ...

  1
 • Į regioną veržiasi Lenkijos uostai
  Į regioną veržiasi Lenkijos uostai

  Rytinės Baltijos jūros regione pagal šių metų sausio krovos rezultatus išlieka praėjusių metų tendencijos, bet yra ir netikėtumų. ...

  2
 • „Nuaro“ darbuotojai negyvų ruonių pajūryje neberado
  „Nuaro“ darbuotojai negyvų ruonių pajūryje neberado

  Sekmadienį pajūryje ties Olandų kepure žmonės aptiko du negyvus ruonius. Kitos dienos rytą gaišenų surinkti atvykę gyvūnų globos draugijos „Nuaras“ darbuotojai jų neberado. ...

  1
 • Robotinė chirurgija – proveržis Baltijos šalių medicinai
  Robotinė chirurgija – proveržis Baltijos šalių medicinai

  Klaipėdos universitetinėje ligoninėje robotinės chirurgijos operacijas atliekančius medikus konsultuojantis Siegeno (Vokietija) St. Marien ligoninės Bendrosios, visceralinės ir vaskulinės chirurgijos departamento vadovas profesorius Dietmaras Stephanas...

 • Klaipėdoje įrengs Vaikų dienos centrą
  Klaipėdoje įrengs Vaikų dienos centrą

  Už daugiau nei trečdalį milijono buvusius vaikų globos namus Smiltelės gatvėje ketinama pritaikyti Vaikų dienos centrui, kuriame būtų ugdomi specialiųjų poreikių turintys vaikai. Atverti duris centras turėtų baigiantis kitų metų vasarai. ...

 • Komisija: A. Velykienė pažeidė etiką
  Komisija: A. Velykienė pažeidė etiką

  Uostamiesčio Etikos komisija, gavusi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos VTEK  nurodymą svarstyti iš naujo skundą dėl tarybos narės Alinos Velykienės viešai išsakytų frazių, priėmė priešingą sprendimą, nei bu...

  4
 • Uostamiesčio gatvėse atsivėrė įgriuvos
  Uostamiesčio gatvėse atsivėrė įgriuvos

  Po žiemos miesto gatvėse ir kiemuose veriasi duobės, kai kur atsirado net įgriuvų. Miestiečiai praneša, kad Danės gatvėje ir Taikos prospekte žioji požeminių šulinių įgriuvos. ...

  1
 • Aktualu: atidaroma Senoji perkėla
  Aktualu: atidaroma Senoji perkėla

  Bendrovė „Smiltynės perkėla“ informavo, kad nuo kovo 5 d. atidaro Senąją perkėlą. ...

  2
 • Klaipėdiečiai veržiasi iš miesto gniaužtų
  Klaipėdiečiai veržiasi iš miesto gniaužtų

  Šią savaitę karantino ribojimai palietė klaipėdiečius – miesto gyventojams leista išvažiuoti iš Klaipėdos, o rajone gyvenantiems žmonėms atvažiuoti į uostamiestį. ...

  7
Daugiau straipsnių