Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdiečio vargai pašte: neatgauna teismo siųstų dokumentų

2019-12-16 10:20

Klaipėdietis piktinosi kelias dienas važinėjęs į Klaipėdos centrinį paštą, tačiau taip ir neatgavęs jam adresuotų procesinių dokumentų, siųstų teismo. Pasak Lietuvos pašto atstovės, bendrovė vadovavosi Lietuvos įstatymais.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Gedimino Bartuškos nuotr.

Jaunystės gatvėje gyvenantis klaipėdietis Jonas pasakojo, kad gruodžio 7-ąją pašto dėžutėje radęs pranešimą apie jam įteiktinus procesinius dokumentus.

Pakartotinai siunta turėjo būti pristatyta gruodžio 10-ąją, tačiau vyras nutarė nedelsti ir pirmadienį pats nuvyko į pašto padalinį.

Tačiau gruodžio 9-osios vidurdienį Klaipėdos centriniame pašte Herkaus Manto gatvėje jam skirtų dokumentų nebuvo.

"Paštininkė jų negrąžino, tačiau žadėjo pristatyti po 14 val. Esu dirbantis žmogus, todėl neturiu tokios prabangos dvi valandas laukti pašte", – teigė pašnekovas.

Kaip paštininkai gali vežti man procesinius dokumentus, jeigu darbo valandomis manęs nėra namuose?

Jonas į pašto padalinį atvyko kitą dieną – gruodžio 10-ąją, tačiau vėl nerado svarbių dokumentų. Paaiškėjo, kad siuntinys iškeliavo į adresato namus, kuriuose jo paties nėra. Taigi siunta vėliau neišvengiamai bus grąžinama į Klaipėdos centrinį paštą.

Keliskart sumokėjęs už automobilio stovėjimą ir sugaišęs nemažai laiko, klaipėdietis taip ir liko nieko nepešęs.

"Kaip paštininkai gali vežti man procesinius dokumentus, jeigu darbo valandomis manęs nėra namuose? Nuėjau pas viršininkę išsiaiškinti situacijos, pasakė, kad paštininkai irgi dirba įprastu darbo laiku ir pasiūlė laukti. Tai kam nešioti tas siuntas ir be reikalo naudoti degalus? Švaistomi mokesčių mokėtojų pinigai, ir tiek. Siunta bus saugoma iki gruodžio 15-osios, o pasibaigus terminui procesiniai dokumentai grąžinami teismui. Jeigu kažkas atsitiktų ar išvažiuočiau, tų dokumentų taip ir neatgaučiau", – kalbėjo Jonas.

Registruota siunta turi būti įteikiama gavėjui į rankas, todėl, pašnekovo žodžiais, užuot siuntus į namus laiškininką, vertėtų surasti geresnį būdą informuoti žmogų.

Kaip aiškino Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė, procesinių dokumentų įteikimo tvarką kontroliuoja Lietuvos Respublikos įstatymai, kurių paštas ar bet kuri pašto paslaugomis užsiimanti įmonė turi laikytis.

Esą ne Lietuvos paštas sugalvojo tokius reikalavimus.

"Procesinių dokumentų įteikimo tvarką reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės aprašas, kuris pašto paslaugų tiekėjus, priklausomai nuo procesinio dokumento, įpareigoja bandyti pristatyti vieną kartą, o nepavykus saugoti 30 dienų arba bandyti dokumentus pristatyti du kartus ir saugoti juos septynias dienas. Jūsų minimu atveju klientas jau galėtų atvykti į savo pašto skyrių atsiimti dokumento", – komentavo Lietuvos pašto atstovė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų