Klaipėdoje atsiras sporto ir laisvalaikio centras: ledo arena, universalios aikštelės ir čiuožykla

 • Teksto dydis:

Didžiausios Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ kartu su architektų įmone „2L architects“ dalyvaujantis Klaipėdos miesto savivaldybės paskelbtame Klaipėdos sporto ir laisvalaikio komplekso statybos, valdymo ir naudojimo perdavimo pagal koncesijos sutartį konkurse, paviešino savo pasiūlymo detales.

Investuotojai klaipėdiečiams siūlo trijų aukštų pastatų kompleksą, kurį sudaro ledo arenos, transformuojamų sporto aikštelių ir verslo moduliai. Tris atskirus pastatus jungtų erdvus vestibiulis ir vidinis kiemelis su terasa, kurios erdvė būtų skirta bėgimo mėgėjams šiltuoju metų laiku, o žiemą terasoje būtų įrengta čiuožykla.

„Komplekso dalių integralumas atspindi mūsų norą Klaipėdoje pastatyti sporto centrą, jungiantį ne tik sporto bendruomenės bet ir visų miestiečių poreikius. Viešiname siūlomas projektinių pasiūlymų detales konkursui dar nepasibaigus, tikėdamiesi visuomenės nuomonės ir atgalinio ryšio. Po viešos diskusijos dar turėtume laiko atsižvelgti į gautas pastabas ir pasiūlymus. Taip pat tikimės, kad dialogas su bendruomene bei viešumas taps gerąja praktika ir kitų koncesijos konkursų ankstyvosiose stadijose“, – sakė „BaltCap“ partneris Šarūnas Stepukonis.

Norėtųsi, kad sporto kompleksas būtų ir miestui, ir mieste.

„2L architects“ vadovaujantis partneris Paulius Latakas pažymėjo, kad kuriama išraiškingos architektūros, atviro miestui ir aukštos energetinės klasės komplekso vizija.

„Atsižvelgiant į smulkaus mastelio gretimų sklypų užstatymą, visas kompleksas skaidomas į tris tūrius, apjungiant juos vestibiuliu su vidiniu kiemu. Tokiu būdu sukuriama erdvė, kurios tikslas ne tik apjungti pagrindines komplekso funkcijas, bet ir įtraukti į sporto veiklą kiekvieną miestietį. Be to, atsižvelgiant į darnaus planavimo principus, labai norėjome išsaugoti sklype esančius vertingus medžius ir praplėsti komplekso žaliąją zoną, kuri, pagal sumanymą, turėtų įsilieti į Klaipėdos žaliąsias erdves. Norėtųsi, kad sporto kompleksas būtų ir miestui, ir mieste“, – kalbėjo P. Latakas.

Ledo arenoje suprojektuotos dvi Tarptautinės ledo ritulio federacijos IIHF reikalavimus atitinkančios ledo aikštės. Kitų sporto šakų modulyje suprojektuotos aikštelės gali būti pritaikytos krepšiniui, lauko tenisui, tinkliniui, rankiniui, salės futbolui, badmintonui ir kitoms sporto šakoms.

Klaipėdos miesto Savivaldybė Klaipėdos sporto ir laisvalaikio komplekso statybos, valdymo ir naudojimo perdavimo pagal koncesijos sutartį konkursą paskelbė šių metų sausį. Planuojama, kad konkurso nugalėtojas su Savivaldybe pasirašys 25 metų koncesijos sutartį bei investuos iki 20 mln. eurų į projekto įgyvendinimą.

„BaltCap“ ir „2L architects“ savo pasiūlymą visiems besidomintiems rytoj, gruodžio 17 dieną, pristatys „Facebook“ paskyroje: https://www.facebook.com/events/5067444169933195/?active_tab=discussion.

„BaltCap“ yra didžiausias nepriklausomas privataus kapitalo fondų valdytojas Baltijos šalyse, veikiantis nuo 1995 metų. „BaltCap“ yra investavęs į daugiau nei 70 Baltijos šalyse įsikūrusių įmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Po 10 metų

Po 10 metų portretas
Aš jau būsių pasenęs, o vakai tiu tiūūūū. Gal greičiau Baltija užšals, tai turėdamas ES pasą varysiu pačiūžomis į Švedują

netikiu

netikiu portretas
kad pastatys arba statys10m ir nezinia kada baigs tik i visokias studijas kisami pinigai o darbai ne is vietos jau kiek tu projektu buvo o vezimas ne is vietos

Protu nesuvokima.

Protu nesuvokima. portretas
Kas garantuos, kad pandemija pasibaigė? Kada nustos tie "plovimo kūrėjai" kurti ir burti? Raminkitės, o ne savo įtarimą keliančius "planus renkite per marą... Buvo Ledo arena Šilutės plente, o tapo privačia buvusio Tarybos nario A. Vaišvilos teniso centru. Buvo poilsio parke valdiška čiuožykla, bet plotai dabar buvusio Tarybos nario Žilio "Kar Kar? Kas vyksta, ponai? Ar neužteks čiuožyklos Akropolyje, jei pandemija baigsis, juo labiau, kad Klaipėdos gyventojai tampa vis senesni, jaunimo mažėja. Pasižiūrėkite, kas savivaldybei priklausančių sveikatos įstaigų vadovai? KIke metų Janušoniui, Drungilienei Juodviršiui?
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių