Klaipėdoje baigiamas kruizų sezonas (papildyta)

Šiandien apie 8 val. ryto pirmą kartą į Klaipėdos uostą atplaukė kruizinis laineris „Braemar“, kuris užbaigė gegužės 12 dieną prasidėjusį Klaipėdos uosto kruizinį sezoną.  

„Braemar“ Klaipėdos kruizinių laivų terminale prisišvartavo pirmą kartą. Kruizinis laivas (pastatytas 1993 metų birželio mėnesį Valensijoje, Ispanija) yra 195,01 m ilgio, 22,52 m pločio, 5,41 m grimzlės bei gali plukdyti 970 turistų. Laivą, plaukiojantį su Bahamų vėliava, agentuoja „Klaipėdos laivų remontas“. Laivo turistus aptarnauja turizmo agentūra „Klaipėdos Mėja“. Šiuo kruiziniu laivu į Klaipėdos uostamiestį atplaukė 909 keleiviai. Užsisakiusių ekskursijas turistų skaičius - 383. Į Kuršių neriją planuoja vykti 50 turistų, ekskursijoje po Palangą ir Klaipėdos senamiestį planuoja dalyvauti 84 turistai, ekskursijoje po Klaipėdos miestą ir senamiestį - 170 bei Lapių kaimą planuoja aplankyti 79 turistai. 

 

Kruizinė statistika. Iš viso šiais metais užregistruota 50 kruizinių laivų atplaukimų ir planuojama sulaukti apie 40 tūkst. kruizinių keleivių. Tai ypač džiuginantis rezultatas, atsižvelgiant į ekonominio sunkmečio įtaką ir 2008 metų kruizinio sezono duomenis, kai Klaipėdos uostamiestį aplankė 46 kruiziniai laivai ir 32 tūkst. 461 kruizinis keleivis. Šiais metais aplankyti uostamiestį susiruošė ypač daug didžiųjų (ilgesnių nei 175 m) laivų - skaičiuojami net 22 tokių didžiųjų lainerių atplaukimai. Be to, 2009 m. uostamiestyje pirmą kartą inkarą išmetė šeši kruiziniai laivai (tarp jų ir kruizinis laivas „Braemar“).

Uosto rinkliavos, surinktos iš 2009 metais Klaipėdos uoste apsilankiusių kruizinių laivų, preliminariai sudarys 1,8 mln. Lt. 2008 metais rinkliavų iš kruizinių laivų buvo surinkta 1,8 mln. litų. 

 

PALYGINIMAS

2009/2008,

2008 m. kruizinis sezonas

2009 m. kruizinis sezonas

proc.

LAIVŲ SKAIČIUS

46

50

+ 8

KELEIVIŲ SKAIČIUS

32 461

33 436 (preliminariai)

+ 2,9 (preliminariai)

RINKLIAVOS (iš kruizinių laivų)

1,8 mln. litų

1,8 mln. litų (preliminariai)

-

Siekiant efektyvinti kruizinę laivybą vieninteliame Lietuvos uoste, nuo 2008 m. liepos 1 dienos Susisiekimo ministro įsakymu buvo sumažintos rinkliavos kruiziniams laivams: už ketvirtą-aštuntą įplaukimus kalendoriniais metais - 20 proc., nuo devinto įplaukimo kalendoriniais metais - 50 proc.

Taip pat operatyviai reaguojant į kruizinės rinkos pokyčius Klaipėdos uoste 2009 m. rugpjūčio 19 d. vykusiame LR Vyriausybės posėdyje svarstytas klausimas dėl Klaipėdos uosto rinkliavų mažinimo kruiziniams laivams. LR susisiekimo ministerijos pasiūlytų ir Vyriausybei pritarus įsigaliojusių „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto rinkliavų rūšių, jų maksimalių dydžių ir taikymo principų“ 9 punktas numato, kad atitinkamos uosto rinkliavos maksimalus dydis konkrečiam laivui gali būti mažinamas atsižvelgiant į kruizinio laivo įplaukimų į uostą per kalendorinius metus skaičių (įplaukta ne mažiau kaip 2 kartus) - iki 20 procentų bei atsižvelgiant į kruizinio laivo BT (skaičiuojant laivo, navigacinę, krantinės, sanitarinę ir akvatorijos rinkliavas kruiziniam laivui, kurio BT didesnė kaip 50000, taikomas maksimalus BT dydis 50000).

Minėtomis nuolaidomis šiais metais jau pasinaudojo du kruiziniai laivai - „Costa Magica“ ir „Albatros“. 

2010 m. Klaipėdos uosto kruizinis sezonas (duomenys preliminarūs).

Iš viso kitais metais užregistruoti 39 kruizinių laivų atplaukimai, iš kurių net 18 didžiųjų (ilgesni nei 175 m) laivų, o tai sudaro beveik 50 proc. visų užregistruotų kruizinių laivų atplaukimų. Be to, remiantis naujausiais duomenimis, kitais metais mūsų uostamiestyje pirmą kartą švartuosis 1 kruizinis laivas - „Kristina Regina“. 


Šiame straipsnyje: kruizinė laivyba

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių