Klaipėdoje – ginčai dėl Lietuvos kino studijos: nesutarimai sprendžiami teisme

Miesto ir verslininkų nesutarimai dėl planų buvusios Lietuvos kino studijos teritorijoje sprendžiami teisme. Tvirtinama, kad abi pusės nori taikiai išspręsti konfliktą. Ar tą padaryti pavyks – kol kas nežinia.

Aiškinasi teisme

Kaip greitai prasidės permainos vadinamojo „holivudo“ teritorijoje – kol kas nežinia. Miestas ir kvartalą čia ketinanti statyti bendrovė „Bilukas“ nesutarimus aiškinasi teisme.

Klaipėdos savivaldybės Teisės skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas teigė, kad ginčas kilo dėl Architektūros įstatymo nuostatų taikymo ir aiškinimo.

„Pagal įstatymą, jeigu yra teikiami projektiniai pasiūlymai, kuriais griaunamas esamas pastatas, siekiant statyti naujos architektūros statinius, tokiu atveju tie projektiniai pasiūlymai turi būti svarstomi Architektų taryboje. Čia ir nesutapo statytojų pozicija su savivaldybės pozicija“, – aiškino A. Kačalinas.

Pašnekovo teigimu, statytojai argumentavo, kad jau yra išduotas leidimas griauti buvusią Lietuvos kino studiją, tad svarstyti šio pastato architektūros vertę ir ar reikia jį išsaugoti – vėlu.

Kilus nesutarimams miestas kreipėsi į Aplinkos ministerija, kad ši paaiškintų, kaip tokiu atveju reikėtų elgtis. Ministerija palaikė statytojų nuomonę.

Nori susitarti taikiai

Su šia situacija susiję klausimai aptarti ir šią savaitę, mat jau yra prieita prie projekto stadijos, kai reikėtų imtis svarstyti patį projektinių pasiūlymų turinį.

Teigiama, kad miesto atstovai projektuotojams pateikė pastabas, kurios dar bus vertinamos. Tikėtina, kad dabar ir paaiškės, kaip toliau rutuliosis įvykiai.

„Šiame etape mes ir spręsime, ar užbaigti ginčą taikiai ir baigti viską šalių susitarimu, ar bylinėtis iki galo, priklausomai nuo to, kaip bus pažiūrėta į mūsų pastabas dėl projektinių pasiūlymų“, – apibendrino A. Kačalinas.

Savivaldybės Teisės skyriaus vedėjas teigė, kad miestas, išreikšdamas savo pastabas, siekia pagerinti objekto architektūrinę kokybę.

Tvirtinama, kad visos šalys nori, jog būtų išvengta ilgų teisinių ginčų ir projektas būtų įgyvendinamas.

Kompetencija kelia abejonių

Patys bendrovės „Bilukas“ atstovai informavo, kad jokio oficialaus kvietimo į savaitės pradžioje buvusį pasitarimą arba raštu suformuluotų pastabų dėl projektinių pasiūlymų trečiadienį dar nebuvo gavę.

„Buvo projekto projektinių pasiūlymų viešinimo procedūra. Mes iš savivaldybės per tą viešinimo procedūrą negavome jokių pasiūlymų, o dabar savivaldybė šneka apie kažkokias pastabas. Net tada, kai buvo laikas ir jie turėjo teisę, pareigą, jie tada nepateikė“, – teigė bendrovės „Bilukas“ vadovas Andrėjus Vaišvila.

Be to, įmonės vadovas aiškino, kad jo žiniomis Klaipėdos savivaldybės Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėja Mantė Černiutė-Amšiejienė siekia išsaugoti šį statinį, nors pati savivaldybė, kaip jau minėta, yra išdavusi leidimą griauti šį objektą.

„Tai mažų mažiausiai keista. Gal čia net ir kompetencijos stoka. Tas Architektūros įstatymas yra priimtas 2017 m. Pasirodo, ponia M. Černiutė-Amšiejienė per trejus metus nesugebėjo išsiaiškinti įstatymo nuostatų ir ji pati yra pareiškusi, kad ji vienintelė tokia Lietuvoje. Baisu net pagalvoti, kokius sprendimus priima šis skyrius miestui svarbiais klausimais“, – dėstė A. Vaišvila.NAUJAUSI KOMENTARAI

Bruto Neto

Bruto Neto portretas
O kodėl nėra ginčo teisme dėl griūvančio "Baltijos" k/t? Ar norima sulaukti nelaimės, kad sudulėjusios sienos virsdamos pritrėkštų keletą bobučių su anūkais? Kodėl nedaroma ekspertizė, kodėl nenustatoma, ar pastato būklė kelia grėsmę žmonių sveikati ir gyvybei, ar ardo prijungtą prie rytinės sienos gyvenmąjį pastatą? Arba kodėl "Baltijos" k/t kaip neprižiūrimo kultūros paveldo objekto nenuperkama iš tų gezų? Juk galima savivaldybei pačiai nusigriauti avarinį statinį, sutvarkyti teritoriją ir parduoti patrauklų sklypą aukcione su detaliuoju planu. Negi įdėtos lėšos neatsipirks?

Svuolačius

Svuolačius portretas
Svarbu, kad kuo greičiau nugriautų ir paliktų švarią teritoriją. O ką statys - nors ir maxima sandėlį kaip Liepų gatvėje - mūsų architektams dalampački. Turbūt čia kažkas kita, kad juos kur STT su FNTT...

Bugnas

Bugnas portretas
O aš maniau, kad architektų žodis reikalingas tik statant pastatus, o Klaipėdoje pasirodo reikia ir nugriauna t. Ne be reikalo sako, kab ir iš šūdo galima vaško išspausti. O dar gerai būtų, kad dudorius dūdą papuoštų " bolivuda" griaunant.
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių