Klaipėdoje naktį snigo kukurūzų miltais?

Ketvirtadienio rytą Klaipėdoje Jurbarko gatvės gyventojai po nakties aptiko savo automobilius, namų langus ir kiemus nuklotus kažkokiais baltais milteliais. Žmonės gyvena netoli Karinių jūrų pajėgų flotilės uosto. Dėl taršos jie kreipėsi į aplinkosaugininkus, šie kol kas tik fiksavo įvykį.

Klaipėdietė Laima ketvirtadienio rytą, pažvelgusi pro savo privataus namo langą Jurbarko gatvėje, labai nustebo.

Jos šeimos automobilis, kieme esantys daiktai ir net namo langas buvo nuklotas kažkokiai baltais milteliais, taip pat atrodė ir kaimynų kiemas.

Pradžioje moteris pagalvojo, kad čia – šarma, tačiau pažvelgusi į lauko termometrą, suprato, jog tai neįmanoma.

„Ryte apie pusės šešių mano vyras išgirdo garsiau kalbant kažkokius žmones, nekreipė dėmesio. Maža kas. O visą vaizdą pamatėme ryte, kai atsikėlėme. Ir mūsų, ir kaimynų mašinos baltos. Visur pilna kažkokių miltelių ir ant šiukšliadėžių, ir ant langų, palangių. Ir taip jau ne pirmą kartą. Kažkada dienos metus krovė ir visur dulkėjo, visai vaismedžiai ir daržai buvo nukloti baltais milteliais. Skambinau, kur įmanoma, niekas tada nereagavo“, – pasakojo klaipėdietė.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Šįkart moteris irgi kreipėsi į aplinkosaugininkus, tačiau šiuo metu darbų tempai labai sulėtėję, daugelis dėl karantino dirba nuotoliniu būdu.

Aplinkosaugininkai dėl šio įvykio pradžioje kol kas pasakyti nieko negalėjo. Jie tik fiksavo incidentą, žadėjo paimti mėginius. Kada bus aišku, kas ir kuo užteršė aplinką, taip pat nežinia.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos įrengtos taršos fiksavimo stotelės yra pastatytos ties bendrovėmis „Klaipėdos nafta“, KLASCO ir „Bega“. Jos jokios taršos ketvirtadienį nefiksavo.

Pietinėje miesto dalyje tokių taršos fiksavimo stotelių nėra. Tačiau netoli tos vietos ir nėra jokios įmonės, kuri potencialiai galėjo užteršti aplinką.

Šalia Jurbarko gatvės arčiausiai yra Karinių jūrų pajėgų flotilės uostas, kiek toliau bendrovė „Kaminera“, bet ji krauna metalą, taip pat – „Konteinerių terminalas“.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Tad, kas užteršė Jurbarko gatvės kvartalą, paaiškės tik po išsamaus aplinkosaugininkų tyrimo.

„Mums gi niekas nesako, kas čia vyksta. Visos institucijos stumia vieni nuo kitų – esą ne jiems priklauso. Tai ką mums daryti? Juk kaimynai turi mažų vaikų, tos dulkė krinta ant galvų, kuo mes kvėpuojame. Bet niekam atrodo tai nerūpi“, piktinosi moteris.

Neoficialiais duomenimis, tie balti milteliai, padengę Jurbarko gyventojų namus ir kitą lauke buvusį turtą, buvo ne kas kitą, o – kukurūzų miltai.NAUJAUSI KOMENTARAI

tvarka bus

tvarka bus portretas
kiek stoteles kainuoja? vietoj gyventoju susimesciau ir tik pasirodzius pozymiams iskart merui ir delfi ir merui skambinciau

Gintare

Gintare portretas
Bet tai ir visas centras visos gatves nuklotos tais milteliais

Verslo vagiai

Verslo vagiai portretas
naudojasi proga kad d4mesio centre yra koronos reikalai ir daro savo ne6varius darbus pagreitintu b8du. Aplinkosaugininkams irgi n4ra noro pl46yt ruba6k4s kai alg1 ir taip gauna.Nieko nedirbdami ir nesiparindami
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių