Klaipėdos centriniam stadionui ieško pinigų

Uostamiesčio politikai netrukus turės apsispręsti, ar miesto biudžete, kurio kitų metų pajamos prognozuojamos beveik tokios pat kaip šiemet, rasti 4 mln. litų Klaipėdos centrinio stadiono renovacijai, ar jį bent jau 10 metų perleisti valdyti verslininkams.

Reikia naujų tribūnų

"Faktas tas, jog Klaipėdos centrinis stadionas neatitinka FIFA (Tarptautinė futbolo federacija – V.S.) keliamų reikalavimų, vadinasi, reikia susitvarkyti taip, kad atitiktų. Klaipėdos "Atlantas" veikiausiai iškovos galimybę kitais metais žaisti Europos taurės turnyre, todėl privalome turėti ir tinkamą stadioną", – pabrėžė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.

Politikai pirmąjį žingsnį reikalavimų įgyvendinimo link jau žengė – šią savaitę vykusiame miesto tarybos posėdyje leido nugriauti stadiono avarinės būklės VIP tribūnas. Tačiau reikia įrengti naujas.

"Reikia ne tik jų, bet ir specialių vietų žiniasklaidai, išpildyti kitus reikalavimus. Skaičiavome, kad investicijos į stadioną turėtų siekti apie 4 mln. litų. Ir yra du keliai – arba jų ieškoti miesto biudžete, arba dairytis alternatyvų", – teigė J.Simonavičiūtė.

Svarsto ir arenos valdytojai

Viena tokių alternatyvų – stadioną, kuris yra savivaldybės turtas, perleisti valdyti operatoriui, kuris būtų išrinktas konkurso būdu. Operatorius įsipareigotų už savo lėšas iki numatyto laiko sutvarkyti stadioną taip, kad jis atitiktų FIFA reikalavimus, o savivaldybė jam mokėtų konkurse pasiūlytą koncesijos mokestį. Operatorius stadione pats vykdytų veiklą – jį nuomotų ir taip uždirbtų pinigų.

"Mes jau "prazondavome" rinką ir norinčiųjų būti stadiono koncesininkais yra. Statybininkų tai nedomina. Tačiau paklausėme Klaipėdos arenos valdytojų, o jie neigiamai neatsakė. Ne paslaptis, kad ir pats "Atlanto" klubas yra iniciatorius, jog stadionas būtų perleistas valdyti koncesininkui. Taigi tokiame konkurse dalyvių ir pasiūlymų, iš kurių galėtume rinktis, tikrai būtų", – tvirtino Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė.

Todėl savivaldybėje šiuo metu rengiama informacija dėl centrinio stadiono renovacijos galimybių. Ji bus pateikta miesto tarybos kolegijai.

Paskolos imti negalės

Ši ir turės nuspręsti, kurį kelią rinktis. Jei politikai pasakytų, kad stadionui parinkti koncesininko nederėtų, o jam sutvarkyti pinigų reikėtų ieškoti miesto biudžete, J.Simonavičiūtė svarstė, jog tai sunkiai įgyvendinamas planas.

"ES paramos tikrai negausime, paskolos imti irgi negalėsime, nes jos lėšomis prisidedama tik prie europinių projektų. Taigi pinigų reikės ieškoti pačiame biudžete, o jame lėšų nuolat stinga, juk visiems kampams reikia", – neslėpė savivaldybės vadovė.

Jei politikai vis dėlto apsispręstų centrinį stadioną perleisti valdyti verslininkams, jie tai galėtų daryti mažiausiai 10 metų.

"Per tiek laiko tikimės pastatyti naują stadioną. Aišku, dabar apie finansines galimybes net neįmanoma kalbėti, tačiau tokioms statyboms vis tiek ruošimės – parinksime vietą, parengsime detalųjį planą. O kol kas reikia sutvarkyti dabartinį stadioną, kad jis tinkamas tarptautinio lygio varžyboms būtų mažiausiai 10 metų", – pabrėžė J.Simonavičiūtė.NAUJAUSI KOMENTARAI

marazmu zeme

marazmu zeme portretas
pffffffff juk tereik pasaulinem bendrovem su daryt saligas investuoti i stadijono statybas,taip vyksta visam pasaulyje,kodel cia lietuvoj viskas taip problematiska :)))

Vojava

Vojava portretas
mes konkursą laimėsim,pinigiukus vėl įsisavinsim,o kazlauskėlis pataps stadiono vaduku,patikėkit...

geras

geras portretas
Nuo kada Siminaviciutei sportas parupo ?o gal vis tik tie 10 milijonu daugiau rupoi ,kad Lekeviciaus klubas galetyu treniruotis ,ir kokias dvi tarptautines rungtynes suzaistu ?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių