Klaipėdos chirurgai – vėl pirmieji Lietuvoje

Atliktos dvi pirmosios pasaulyje operacijos, kai skersinė storoji žarna laparoskopiniu būdu buvo pašalinta per makštį. Kitu atveju – pacientei, sirgusiai skrandžio vėžiu, atlikta laparoskopinė viso skrandžio ir abiejų taukinių kartu su limfmazgiais operacija pašalinant tai per makštį.

Neįtikėtina Pažymėtina tai, jog po šių operacijų abi pacientės jautėsi puikiai.

“Įsivaizduokite, moterys besistebėdamos klausė, ar tikrai buvo operuotos. Net vaistų nuo skausmo neprireikė. Po tokių operacijų itin sumažėja įvairių formų komplikacijų tikimybė, pavyzdžiui pooperacinės išvaržos pavojus, kadangi pilvo sienoje nėra pjūvio. Natūralių angų chirurgija yra sparčiai besivystanti minimaliai invazinės chirurgijos kryptis, atsiradusi siekiant sumažinti chirurginės intervencijos įtaką pacientui”, – pasakojo N.Kaselis.

Maža to, neseniai ligoninės chirurgai pirmieji Lietuvoje laparoskopiniu būdu pašalino dalį skrandžio su augliu, išvengdami pjūvio pilvo sienoje. Skrandžio dalis su augliu pilve buvo patalpinti į specialų maišelį ir endoskopo pagalba buvo ištraukti per stemplę ir burną.

Jauna ir veržli komanda

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Pilvo ir endoskopinės chirurgijos skyriuje šiuo metu dirba dvylika savo srities profesionalų, kurių amžiaus vidurkis – 40–50 metų. Prieš porą metų kolektyvą papildė keturi jauni gydytojai.

“Chirurgija – komandinis darbas. Į skyriaus specialistų gretas įsilieja jauni, imlūs naujovėms ir iniciatyvūs žmonės. Jiems tai – geras postūmis tobulėti ir siekti medicinos aukštumų”, – pasakojo Respublikinės Klaipėdos ligoninės Pilvo ir endoskopinės chirurgijos skyriaus bendrosios chirurgijos gydytoja Miglė Stakytė.

Gydytojos chirurgės žodžiais, ligoninėje reziduojantiems jaunuoliams suteikiama galimybė mokytis ir lavinti savo įgūdžius praktikoje.

Jauki ir šilta atmosfera ligoninėje skatina šiuos žmones sugrįžti į Klaipėdą.

“Stengiamės jaunimui perteikti turimas žinias, motyvuoti ir leisti dirbti patiems. Savaime suprantama, užkirsdami kelią klaidoms, kurios medikams atsieina labai brangiai. Šiuo metu turime du rezidentus iš Vilniaus universiteto. Jie mums – tikri pagalbininkai. Taip pat priimame trumpalaikę praktiką atliekančius internatūros studentus, kurie užima stebėtojo poziciją, susipažįsta su medicinos pagrindais, kaip mes juokaujame, mokosi būti daktarais”, – šyptelėjo M.Stakytė.

Pašnekovė pripažino, kad kartais būna labai gaila “paleisti” gabius ir žingeidžius studentus, kuriuos dažniausiai vilioja Kaunas ir Vilnius.

“Į atokesnius šalies rajonus pritraukti jaunus specialistus yra nepaprastai sunkus uždavinys. Nes iškart iškyla profesinio tobulėjimo, galimybės augti klausimas. Mūsų skyriuje jie gali tai daryti, nes yra palaikomi ir skatinami ligoninėje dirbančių gydytojų”, – sakė pašnekovė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

onute

onute portretas
Gerbiamieji visi mes mirtingi visiems mums pasitaiko visokiu situaciju bet pridekite ranka prie sirdies ir paskykite kad jus rupinates savimi ....valgote ne bet ka, profilaktiskai pasitikrinate ...?jeigu turite tulzyje akmenis ir neisioperuojate neturiu ka ir pasakyti ......ko laukiate kol prasides problema ir nakti vaziuojate i lig o vat tokius tai tikrai reikia apmokestinti nes nesirupina savo sveikata prie ko cia daktaras

Pacientas

Pacientas portretas
Dėkingas gydytojui N. Kaseliui už operaciją, atliktą prieš 11 metų. Sėkmės gydytojui ir jo komandai.

Zosė

Zosė portretas
Tas prakeiktas Vilnius.
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių