Klaipėdos meras apie ligoninės patikrinimo aktą: turi vertinti specialistai, ne aš

Uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas sako, kad Klaipėdos universitetinės ligoninės patikrinimo aktą turi vertinti specialistai, taip pat jis svarsto, kad gali egzistuoti ir kitas dokumentas.

„Specialistai turi vertinti, ne aš – vienas dalykas. O kitas aspektas – aš nežinau, kokia medžiaga ar tos patikrinimo išvados, kurios, kaip suprantu, yra atiduotos prokuratūrai, ar tai yra tas pats dokumentas, ar yra kitas dokumentas“, – BNS trečiadienį sakė uostamiesčio vadovas.

Sveikatos apsaugos ministerijos atlikto ligoninėje atlikto patikrinimo aktą antradienį paviešino portalas atviraklaipeda.lt.

Dokumente teigiama, kad Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui ligoninė teikė neišsamius duomenis apie darbuotojus ir pacientus, turėjusius kontaktą su koronavirusu susirgusiais asmenimis, ne laiku pranešama apie sergančiuosius.

Būtų gerai sužinoti iš ministro tiesiai ir nevyniojant į vatą, ar tai tas dokumentas, ar yra kažkas kito, nes dabar šiuo metu ta informacija yra prieštaringa.

Patikrinimo akte rašoma, kad pažeidžiami ir medicininių atliekų tvarkymo saugos reikalavimai – panaudotų asmens apsaugos priemonių talpos perpildytos.

Be kita ko, išvadoje teigiama, kad dalies koronaviruso atvejų išplitimas tiek tarp personalo, tiek tarp pacientų iš dalies susijęs su infekcijų kontrolės reikalavimų nesilaikymu.

„Nežinau, ar tai ta pati medžiaga, išvados ir informacija, kuri, anot ministro, perduota prokuratūrai“, – teigė V. Grubliauskas.

Jis ketvirtadienį su savivaldybės taryba ketina aptarti situaciją Klaipėdos ligoninėje, taip pat bus aptartas ir paviešintas dokumentas.

„Kitokio neturime. Tai būtų labai gerai sužinoti iš ministro tiesiai ir nevyniojant į vatą, ar tai tas dokumentas, ar yra kažkas kito, nes dabar šiuo metu ta informacija yra prieštaringa“, – sakė meras.

„Čia nėra noras kažką išgelbėti“, – pridūrė jis.

Praėjusios savaitės pabaigoje dėl infekcijų kontrolės pažeidimų sustabdyta didelės dalies Klaipėdos universitetinės ligoninės skyrių veikla. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga užsiminė, jog dėl nustatytų pažeidimų svarstoma kreiptis į teisėsaugą.

Ligoninės steigėja yra Klaipėdos miesto savivaldybė. Miesto meras anksčiau yra sakęs, jog sprendimai dėl ligoninės vadovų atsakomybės galės būti priimti susipažinus su ministerijos išvadomis bei ketvirtadienio posėdyje išklausius ligoninės vadovą.

A. Veryga pirmadienį pranešė, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje buvo kilę daug rizikos tiek personalui, tiek pacientams užsikrėsti, tinkamai neorganizuota infekcijų kontrolė.

Ministro teigimu, nesutapo Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui ir į ligoninę nuvykusiems ekspertams pateikti duomenys dėl užsikrėtusio personalo ir pacientų, neužkirstas kelias kontaktuoti darbuotojams, dirbusiems su infekuotais pacientais ir nedirbusiems su jais.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Ašara

Ašara portretas
pagarba Puteikienei, bet Klaipedos mafija neiveikiama

O sveikas protas kada ?

O sveikas protas kada ? portretas
Ar Puteikienė parašė išvadas apie rastus pažeidimus ligoninėje ? :))) idiotizmas nėra sveikas protas . Prisidenkite , nes nepatogu skaityti ..

Vadovaukimės sveiku protu

Vadovaukimės sveiku protu portretas
Palaikau Klaipėdos merą tokiu sunkiu metu,o Klaipėdos politikams patariu nedaryti skubių sprendimų ,tik Klaipėdos universitetinės ligoninės viso kolektyvo nuomonė yra svarbiausia ,ne kelių profsąjungos narių .Yra politikų ,kurie tik opozicijoje yra matomi ,dirbti pozicijoje jie niekada negali ir negalės ,nes jie tik moka griauti ,o kurti nesugeba - viena tokią turime Klaipėdoje tai -Puteikienė. Patariu nekreipti dėmesio į jos išsišokimus .
VISI KOMENTARAI 41
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių