Rinkosi tik kartą
Panašu, kad nuotolinis darbas Klaipėdos politikams itin prie širdies. Ir šiandieninis posėdis vyks ne gyvai, o virtualiai.
Nuotoliniai posėdžiai prasidėjo paskelbus dar pirmąjį karantiną.
Pirmasis toks vyko pernai balandžio 9 d. ir nuo tada Klaipėdos politikai su kolegomis gyvai tarybos salėje posėdžiavo tik vienintelį kartą ir tik vieninteliu klausimu, 2020-ųjų rugpjūčio 31-ąją, kai reikėjo slaptai balsuoti dėl A.Barbšio interpeliacijos.
Esą jokiu kitu būdu slapto balsavimo surengti buvo neįmanoma, todėl tarybos nariai buvo priversti susirinkti drauge.
Per pastaruosius pusantrų metų būta laiko tarpų, kai sergamumas buvo gerokai sumažėjęs, uostamiestyje vyko masiniai renginiai, tačiau Klaipėdos politikai į posėdžių salę daugiau taip ir nesugrįžo.
Buvo norinčiųjų sugrįžti
Prieš šios dienos posėdį, tarybos vadovas ir miesto meras V.Grubliauskas apklausė politikus, gal šie norėtų grįžti į salę.
Tačiau "gyvų" posėdžių panoro tik keturi Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovai ir Judita Simonavičiūtė, kiti pareiškė norą ir toliau posėdžiauti nuotoliniu būdu.
"Ta apklausa vyko šiek tiek anksčiau, dabar sergamumas Klaipėdoje gerokai didesnis, nei tada, kai pareiškėme norą posėdžiauti gyvai. Bet net tokiomis sąlygomis toje pačioje posėdžių salėje tik ką vyko socialinių darbuotojų apdovanojimai. Todėl nelabai suprantu, renginiai vyksta, o tarybos nariai nenori salėje dirbti, bijo užsikrėsti. Juk dirbant nuotoliniu, nejaučiame, kas vyksta aplinkui, esame izoliuoti namuose, ir tai nėra visavertis darbas", – įsitikinusi J.Simonavičiūtė.
Kitas tarybos narys Andrius Petraitis laikosi priešingos nuomonės ir teigia, kad nuotoliniai posėdžiai yra geriausias sprendimas.
Mūsų žiniomis, nė vienos kaimyninės, taip pat didžiųjų savivaldybių politikai neposėdžiauja fiziškai.
"Pradirbus visus metus nuotoliniu būdu, net vasarą, kai sergamumas buvo gerokai mažesnis, dabar vėl pradėti rinktis būtų labai neatsakingas žingsnis ir ne koks pavyzdys visuomenei. Gyvai susirinkti į posėdžius yra kelių opozicijoje esančių tarybos narių iniciatyva, kurią pavadinčiau nebrandžiu politikavimu", – kalbėjo A.Petraitis.
Yra ir teigiama pusė
Savivaldos įstatymas nenumato mišrių tarybos posėdžių. Posėdis gali būti arba nuotolinis, arba vykti "gyvai".
"Be to, epidemiologinė situacija mums diktuoja sąlygas. Klaipėdos savivaldybė pagal sergamumo COVID-19 rodiklius yra juoda savivaldybė, nėra atšaukta ir ekstremali situacija. Netgi dėl šio posėdžio mero iniciatyva atlikome tarybos narių apklausą ir paaiškėjo, kad dauguma posėdžiauti nori nuotoliniu būdu", – paaiškino Klaipėdos tarybos sekretorius Modestas Vitkus.
Modestas Vitkus / Vytauto Liaudanskio nuotr.
Tarybos sekretoriaus teigimu, jei salėje posėdis būtų rengiamas "gyvai", išlaikyti atstumo tarp tarybos narių nėra galimybių.
Kiekvienam politikui yra pritaikyta darbo vieta, įrengta balsavimo sistema, ir atstumo išlaikyti tarp žmonių išlaikyti nepavyktų.
"Tačiau yra politikų, kurie posėdžiuose dalyvauja būdami savivaldybės salėje, tiesa, jie nuotoliniu būdu prisijungia prie kolegų. Tokių tarybos narių būna per kiekvieną posėdį bent keletas. Tą galima matyti per tiesiogines transliacijas. Tačiau svarbus ir bendras kontekstas. Mūsų žiniomis, nė vienos kaimyninės, taip pat didžiųjų savivaldybių politikai neposėdžiauja fiziškai", – patikino M.Vitkus.
Nuotoliniai posėdžiai esą turi ir teigiamu pusių.
Statistika rodo, kad juose dalyvauja beveik visi politikai, priešingai nei fiziniuose posėdžiuose, kuriuos praleisdavo kur kas daugiau tarybos narių.
Naujausi komentarai