Klaipėdos savivaldybė parduos nereikalingą turtą – beveik keturiasdešimt įvairių statinių

Visai netrukus aukcione Klaipėdos savivaldybė ketina parduoti miestui priklausantį nereikalingą nekilnojamąjį turtą – beveik keturiasdešimt įvairių statinių – nuo butų ir palėpių iki sandėlių. Parduodamų objektų sąrašą Klaipėdos taryba turėtų tvirtinti artimiausiame posėdyje.

Pinigai – į miesto biudžetą

Klaipėdos savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis teigė, kad miestas turi gana daug nekilnojamojo turto, tačiau dalis jo yra nereikalingas, todėl nuolat parduodamas viešuose aukcionuose.

Pernai buvo parduoti 25 tokie objektai, kurių sąskaita miesto biudžetas pasipildė beveik milijonu eurų.

Naujame savivaldybei nuosavybės teise priklausančio nereikalingo nekilnojamojo turto sąraše yra 38 objektai – gyvenamosios patalpos, daugiausia bendrabučių kambariai, kurie pripažinti nereikalingais ar netinkamais naudoti bei negyvenamosios paskirties statiniai – nuo sandėlių iki buvusio lošimų automatų salono su rūsiu.

Pardavus minėtą turtą, gautos pajamos pateks į savivaldybės biudžetą.

Nustatys rinkos kainą

Kai kurių parduodamų objektų likutinė vertė yra tiesiog juokinga.

Tikrai neretai pavyksta naudingai parduoti savivaldybės turtą.

Pavyzdžiui, Geležinkelio gatvėje parduodamo 13 kv. m ploto kambario su bendro naudojimosi patalpomis likutinė vertė vos 3,34 euro, 46 kv. m ploto gyvenamųjų patalpų vertė Tilžės gatvėje (1900 m. statybos name) likutinė vertė – 7,23 euro.

Tačiau yra ir geriau išsilaikiusių patalpų – 300 kv. m ploto sandėlis S.Šimkaus gatvėje vertas 80 tūkst. eurų.

Edvardas Simokaitis / Vytauto Liaudanskio nuotr.

"Visas nekilnojamasis turtas bus parduodamas aukcione po pradinio turto įvertinimo, kurį atliks nepriklausomas vertintojas. Ir tada aukcione kuris pirkėjas pasiūlys didžiausią kainą, tas ir nusipirks. Tos sumos, kurios dabar nurodytos sąraše, yra tik likutinė mūsų apskaitoje esančio turto vertė ir su rinkos kaina, kuri bus nustatyta, neturi nieko bendra", – pabrėžė E.Simokaitis.

Aukcionai buvo sėkmingi

E.Simokaičio teigimu, jei turtas yra neparduodamas bent penkiuose aukcionuose, jo kaina mažinama 10 proc.

"Jei aukcionai neįvyksta, viena priežasčių – netinkama parduodamo turto kaina, tačiau pastaruoju metu turtas parduodamas per pirmąjį ar antrąjį aukcioną, kuriuose kaina dar nėra mažinama. Susidomėjimas savivaldybės parduodamu turtu yra labai didelis. Mes turime daug bendrabučio kambarių, kurie yra netinkami gyventi, atnaujinti jų neapsimoka, todėl ir parduodame", – teigė E.Simokaitis.

Savivaldybės Turto valdymo skyriaus darbuotojai nuolat atnaujina miestui nereikalingų ir parduoti planuojamų patalpų sąrašą.

Naujausiąjį artimiausiame Klaipėdos tarybos posėdyje turėtų patvirtinti miesto politikai.

"Nuolat parduodame daug gyvenamųjų patalpų, kurių kainos nėra didelės. Tačiau buvo objektų, kurių vertė aukcionuose išaugo ir jie parduoti daug brangiau, nei nustatė rinkos vertintojai. Tikrai neretai pavyksta naudingai parduoti savivaldybės turtą", – kalbėjo E.Simokaitis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Stase

Stase portretas
Bus aikcionai kaip 90 Viska supirks pusvelciui Bandiugos is trenigu Adidas isoke i kostiumus Tegu bando laimes koks zmogeliuks Bus prigazdintas tiek kad net praeit bijos pro aukciona Reikalungi spastai SU geru prokuroru bet ne is Klaipedos Tada suzinosim teisybe

Čerlis

Čerlis portretas
Jio žmonėm netinkami,tai nusipirks nutrijas auginc

\\\\\..././///

\\\\\..././/// portretas
Gentviliniai plikiai gal plaukus atsisodins ir smegenų raukšles pakoreguos.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių