Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius turi naują pavaduotoją

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius turi naują pavaduotoją. Miesto taryba ketvirtadienį pritarė Olego Mariničiaus kandidatūrai. Daugiausia diskusijų sukėlė, ar pareigų dar nepradėjusiam eiti pavaduotojui reikia skirti 40 proc. atlyginimo dydžio priedą.

Kandidatui pažėrė klausimų

Vienas iš Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų postų buvo laisvas tris savaites, kai iš jo pasitraukė ir į užtarnautą poilsį išėjo Aleksandras Michailovas.

Į postą pretendavęs O.Mariničius prisistatė tarybos nariams. Vyras pasakojo, kad yra gimęs ir augęs Klaipėdoje, papasakojo apie savo išsilavinimą, patirtį.

O.Mariničius prisidėjo prie Lietuvos karinio laivyno kūrimo, vadovavo karinėms jūrų pajėgoms.

Kandidatas nurodė, kad kalba lietuviškai, angliškai, rusiškai, baltarusiškai, ukrainietiškai bei yra pramokęs ispanų kalbos.

O.Mariničius turi tris sūnus, dvi anūkes. Pažymėjo ir tai, kad groja gitara bei dainuoja.

Tarybos nariai kandidatui pažėrė klausimų. Rimantas Taraškevičius domėjosi, ar O.Mariničius susipažino su darbu, į kurį pretenduoja, kompetencijomis.

„Kai tik gavau pasiūlymą, perskaičiau pareigybių aprašymą, analizavau. Tik vertinęs savo galimybes priėmiau sprendimą kandidatuoti. Būsiu atsakingas už miesto ūkį. Man teko susidurti su šiais klausimais anksčiau užimant vadovaujamas pareigas“, – tvirtino pavaduotojas.

Domėjosi požiūriu į kalnelius

Pasitaikė ir netikėtų klausimų. Tarybos narys Arūnas Barbšys atkreipė dėmesį, kad viena iš O.Mariničiaus kuruojamų sričių bus transportas.

„Kaip vertinate greičio slopinimo kalnelius, kurių mieste daug ir per kuriuos važiuojant laužomi automobiliai. Ką reikėtų daryti, kokių priemonių imtis, kad šių neliktų?“, – klausė politikas.

O.Mariničius tvirtino, kad pats turi mašiną ir važinėja mieste.

„Privažiavus greičio slopinimo kalneliai sukelia klausimų. Tačiau tai yra specialistų, kurie įvertina eismo saugumą, sprendimas. Reikėtų aiškintis kiekvieno konkretaus kalnelio atsiradimo priežastis“, – komentavo pretendentas.

Piktinosi skiriamu priedu

Siūlant O.Mariničiaus kandidatūrą į Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo postą, iš karto prašyta tarybos nustatyti 40 proc. atlyginimo dydžio priedą už veiklą, kuri viršija nustatytą darbo krūvį.

„Tiek direktoriui, tiek pavaduotojams tenka dirbti ir po darbo valandų, ir šeštadieniais, ir sekmadieniais. Spręsti įvairius klausimus, ekstremalias situacijas. Tad nustatyto darbo krūvio viršijimas yra natūralus“, – tvirtino kandidatūrą pristatęs Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Opozicijos atstovams užkliuvo, kodėl 40 proc. dydžio priedas skiriamas, nors žmogus dar nepradėjo eiti pareigų. Tarybos narė Nina Puteikienė domėjosi, ką apie tokią praktiką mano pats kandidatas.

„Aš priedo neprašiau. Jei yra būtinybė, atitinka reglamentus, galiu atsisakyti. Jei – ne, tiek žinių“, – teigė kandidatas.

Užkliuvo kalbos tonas

Opozicijoje esančios partijos nepalaikė O.Mariničiaus kandidatūros. A.Barbšiui užkliuvo, kad jis neva neturi pozicijos.

„Kalbant apie kalnelius, pasakė, kad sprendžia specialistai. Be to, kandidatą esu sutikęs anksčiau. Jis politikoje nėra dalyvavęs. Tikrai iš karto nepradės dirbti iš karto tiek, kad reikėtų 40 proc. priedo. Pavaduotojai Elidai Mantulovai jį skyrėme po metų. Kodėl kitiems duodame iš karto? Skirkime 40 proc. dydžio priedus ir mokytojams, socialiniams darbuotojams“, – dėstė politikas.

N.Puteikinė tvirtino, kad ją nustebino kandidato net kalbos tonas: „Matosi, kad žmogus įpratęs komanduoti. Jam reikėtų augti bendravimo srityje. Pasigedau ir principingo požiūrio, kas vyksta valdančioje daugumoje“.

Už O.Mariničiaus kandidatūrą buvo pasisakoma slaptu balsavimu. Iš 29 biuletenių vienas buvo negaliojantis. 20 tarybos narių palaikė O.Mariničiaus kandidatūrą, 6 buvo prieš, du susilaikė.

Miesto taryba patvirtino balsavimo rezultatus ir pritarė 40 proc. atlyginimo dydžio priedo skyrimui už viršvalandžius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tvarka

Tvarka portretas
Lochnakinos ir Rozovos snipas. Buvusio karininko atvykimas i Klaipėdos savivaldybės administracija sukele didele panika kaip skendanciam laive. Kaip buvo ramu......o dabar bus tvarka ir karine disciplina su "perestrojka", tejsingaj padare miesto valdzia sumokejo gera avansa. Valio Valoi Valio!! GEDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

manau

manau portretas
viską lėmė, kad "pramoko" ispanų kalbos :) iš snukio, atsiprašau veido matosi, kad dar vienas prochindėjus rado savo prieglobstį Klaipėdos savibledybėje. Dar viena siurbelė mums ant sprando, iškart 40% padidintu siurbimo apetitu, mat darbuosis ir savaitgaliais:)

na na

na na portretas
jaunas ne visa laika reiškia geras.O dar tokeis laikais kuomet visi sumaniausi išlekė i užsienius
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Po dvejų metų pertraukos Neringoje vyks senųjų amatų dienos
  Po dvejų metų pertraukos Neringoje vyks senųjų amatų dienos

  Šeštadienį Neringoje po dvejų metų pertraukos prasideda XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų amatų dienos Neringoje“, pranešė įstaiga „Neringos muziejai“. ...

 • Klaipėdos rajone daugės apšviestų gatvių
  Klaipėdos rajone daugės apšviestų gatvių

  Jau šį rudenį prasidės rajono apšvietimo modernizavimo darbai. Visose seniūnijose bus sutvarkytas esamas apšvietimas, pakeisti šviestuvai, atramos. Tačiau darbai tuo nesibaigs. Planuojama ir apšvietimo sistemos plėtra. ...

  2
 • Klaipėdos rajonas nuosekliai žengia socialiai atsakingu keliu
  Klaipėdos rajonas nuosekliai žengia socialiai atsakingu keliu

  Klaipėdos rajone – vis daugiau gerų naujienų jaunoms šeimoms. Neseniai džiugiai pasitiktą žinią apie pirmoko krepšelį jau veja kita – planuojama, kad vienkartinės 300 eurų išmokos sulauks ir kūdikio susilaukusios &sc...

 • Klaipėdiečiai švenčia Dzūkų dieną
  Klaipėdiečiai švenčia Dzūkų dieną

  Tebešvenčiant 770-ąjį miesto gimtadienį, Klaipėdos savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka penktadienį visus pakvietė į Dzūkų dieną „Nuog pieskų prieg pieskų“ / Nuo smėlynų prie smėlynų“. ...

  1
 • Naglių gamtiniame rezervate aptikti didžiapėdžių meškų pėdsakai
  Naglių gamtiniame rezervate aptikti didžiapėdžių meškų pėdsakai

  Naglių gamtiniame rezervate aptikti didžiapėdžių meškų (Homo stultus) pėdsakai. Kaip praneša Kuršių nerijos nacionalinis parkas, ši rūšis yra gimininga protingajam žmogui (Homo sapiens), tačiau pasižymi žemu...

  8
 • Gelbėtojai: ši vasara pajūryje – itin įtempta
  Gelbėtojai: ši vasara pajūryje – itin įtempta

  Pajūrio gelbėtojai šią vasarą vadina viena sunkiausių, permainingi vėjai ir itin pavojingos srovės kasdien kūrė vis sudėtingesnes ir pavojingesnes situacijas. Nauji iššūkiai gelbėtojų laukė ir dėl neįprastai daug paplūdimi...

 • Žolinė prasidės su griausmu
  Žolinė prasidės su griausmu

  Visą Lietuvą, taip pat ir pajūrį, apgaubęs anticiklonas artimiausią savaitę lems karštus tvankius orus su trumpalaikiais smarkiais lietumis ir perkūnija. Tropiniai karščiai ims slūgti tik kitą savaitgalį. ...

 • Danės skvere – naujas sodinukas
  Danės skvere – naujas sodinukas

  Penktadienį minint Tarptautinę jaunimo dieną, Danės skvere priešais fontaną buvo pasodintas Stelmužės ąžuolo „vaiko“ sodinukas. Ši iniciatyva taip pat buvo skirta paminėti Lietuvos ir Europos jaunimo metus. ...

  6
 • Baigti Klaipėdos paplūdimio pildymo smėliu darbai
  Baigti Klaipėdos paplūdimio pildymo smėliu darbai

  Baltijos jūroje ties pirmąja Melnrage Klaipėdoje baigtas formuoti povandeninis pylimas – jo  smėliu artimiausiu metu turėtų pasipildyti paplūdimys, pranešė Klaipėdos uostas. ...

  3
 • Klaipėdos verslams, klientus vaišinantiems vandeniu, bus kompensuojama ir už rugsėjį
  Klaipėdos verslams, klientus vaišinantiems vandeniu, bus kompensuojama ir už rugsėjį

  Plastiko naudojimo statistika kelia susirūpinimą – pasaulyje kas minutę parduodama 1 mln. 200 tūkst. plastikinių butelių vandens, o Lietuvoje per metus išmetama tiek plastiko atliekų, kiek sveria net keturi televizijos bokštai. Siekd...

  1
Daugiau straipsnių