Klaipėdos senamiestyje ir vėl nušvis moliūgų žibintai

 • Teksto dydis:

Tradiciškai spalio 31 d. Klaipėdos senamiestis pasipuošia šviečiančiais moliūgų žibintais – šiemet jau septintus metus uostamiesčio Teatro aikštėje rengiama „Senamiesčio moliūgų šventė“.

Nors praėjusiais  metais dėl pandemijos šventė surengta tik virtualiai, tačiau tai gyventojų entuziazmo nesumažino – „Moliūgų moliūgo“ konkursui sulaukta daugybės nuotraukų, kuriose įamžinti klaipėdiečių drožinėti, marginti ir kitaip dekoruoti  vienas už kitą gražesni moliūgų žibintai.

Anot vienos iš šventės organizatorių Redos Rimšaitės-Kovalenko „iš pradžių renginys buvo nedidelis, tiesiog norėjome moliūgų žibintais papuošti vieną iš senamiesčio skverų, tad pakvietėme Klaipėdą mylinčius žmones prisijungti puošiant rudenišką senamiestį. Tačiau kasmet renginys augo, klaipėdiečiai vis noriau nešė savo dekoruotus moliūgus konkursui, o praėjusiais metais, net esant pandeminei situacijai, tradicija nenutrūko ir konkursas, nors ir virtualioje erdvėje, visgi įvyko – tai tikrai džiugina ir įkvepia.“

Smagu, jog prie šventės noriai prisideda ir uostamiesčio verslininkai – įvairios parduotuvės, kavinės ir įmonės įsteigė daugybę šaunių prizų ir dovanų kuponų, kurie bus išdalinti gražiausiai savo moliūgus dekoravusiems „Moliūgų moliūgo“ konkurso dalyviams. Primename, jog konkurse dalyvauti gali ne tik pavieniai asmenys ar šeimos, bet ir įstaigos, mokyklos ir darželiai.

„Tikimės, jog šiemet situacija dėl pandemijos leis šventę surengti gyvai – kasmet augantis konkurso  dalyvių skaičius rodo, jog renginys laukiamas ir mėgiamas. Šventė rengiama gavus Klaipėdos miesto savivaldybės paramą, pagal nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenės veiklos stiprinimo 2021 m. veiksmų plano priemonę, skirtą stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse  – už šias lėšas papuošime ir apšviesime Teatro aikštę, įgarsinsime renginį, taip pat nupirksime daugybę moliūgų, kuriuos gyventojai galės nemokamai pasiimt Dangės upės krantinėje jau kitą savaitę.

Labai prašome gyventojų lankantis renginyje laikytis visų atsargumo priemonių. Stengsimės protingai išdėlioti moliūgus Teatro aikštėje, jog visi norintys juos galėtų apžiūrėti nesibūriuodami. Pateikiant moliūgus konkursui, į fotografavimo palapinę atnešusieji savo oranžinius gražuolius bus įleidžiami tik su kaukėmis, laikantis atstumų. Na, o pačius moliūgus konkursui spalio 31 d., sekmadienį, Teatro aikštėje pradėsime fotografuoti nuo 17 val.“ kalbėjo kitas renginio organizatorių komandos narys Justinas Liubinskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nusibodo moliūgai.

Nusibodo moliūgai. portretas
Geriau kitą kokį renginį padarykit. Kad ir su klasikine muzika ar mūsų istorinės tematikos lauko kinu. Man kaip tikram lietuviui ir nemėgstančiam naujadarų partemtų iš vakarų, kiekvieną kartą daromas helouvynas ir į jį panašūs ,,šventimai" atrodo kaip ateinančių Visų Šventųjų dienos ir Vėlinių išniekinimas.

Kažkam reikia

Kažkam reikia portretas
bent koki suda padaryt ka galėtu iš savivaldybės bendruomeniu pinigus nusirašyt

Moliūgas

Moliūgas portretas
Gal ne Moliūgų, o Apsikrėtimų šventė?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių