Klaipėdos traukinių stotyje – pareigūnai: jau šiandien vykdė asmenų patikras

Sugriežtinus karantino ribojimus, draudžiama važiuoti už žiedinės savivaldybės ribų be rimtos priežasties. Tad pareigūnai pradėjo tikrinti keliaujančiuosius traukiniais. Jau ketvirtadienį gyventojus stotyje pasitiko būrys policininkų. Iš trijų dešimčių patikrintųjų tik vienas neturėjo kelionės būtinumą įrodančių dokumentų.

Priežastys – įvairios

Prieš savaitę į Klaipėdą iš Radviliškio atvykusiam vyrui gresia 250 eurų bauda. Jis teigė viešėjęs pas draugą.

Dauguma ketvirtadienį geležinkelio stotyje buvo dėl pateisinamų priežasčių – vieni grįžo po vizito pas gydytoją, kiti – po studijų ar darbų.

„Dirbu Klaipėdoje, po budėjimo važiuoju namo į Telšius“, – policijos pareigūnams paaiškino viena keleivių.

Stotyje buvo ir lūkuriuojančių kolegų.

„Atvažiuos darbo reikalais iš Šiaulių, laukiu pasitikti“, – teigė Igoris.

Klausinėjo: policija teiravosi, kur keliaujama, ir prašė pateikti asmens bei kelionės tikslą pagrindžiančius dokumentus. (Vytauto Liaudanskio nuotr.)

Darbo reikalais keliauti nedraudžiama. Važiuoti galima ir į savo gyvenamosios vietos savivaldybę arba kitoje savivaldybėje sau priklausantį nekilnojamąjį turtą.

„Ketiname važiuoti į Labanoro girią. Dabar vyksime į Vilnių, tuomet – į Švenčionėlius. Turime nuosavybės dokumentus. Žadame pasižiūrėti sodybą – po žiemos gali būti problemų“, – paaiškino traukinio laukusi Danguolė.

Kelionės taip pat leidžiamos į tarptautinių maršrutų stotis. Išimtys taikomos ir važiuojantiesiems dėl medicininių paslaugų arba artimųjų netekties.

Traukinių neužlaikys

Policija per šventinį laikotarpį ketina tikrinti ne tik išvykstančiuosius, bet ir atvykstančiuosius. Tai darys pasirinktu laiku, stoties pastate ir prieigose. Iš traukinio žmonės laipinami nebus.

„Patikra organizuojama prieš kelionę. Todėl keleiviams reikėtų atvykti šiek tiek anksčiau. Kadangi traukinių eismas turi vykti minučių tikslumu, susitarėme su policija, kad tikrintų stotyje“, – paaiškino „Lietuvos geležinkelių“ komunikacijos departamento atstovė Rūta Atroškaitė.

Tiesa, ketvirtadienį Klaipėdos traukinių stotyje viena moteris skundėsi veltui laukusi daugiau nei 40 minučių. Nors keleivių buvo gerokai mažiau nei policijos ir susirinkusių žurnalistų, tikrinimas prasidėjo tik prieš išvažiuojant traukiniui.

Manoma, kad keliaujančiųjų per šventes tikrai netrūks.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

„Iš Vilniaus į Klaipėdą kai kuriuose reisuose bilietų jau nebėra. Gali susidaryti klaidingas įspūdis, kad kelionių ribojimo niekas nesilaiko. Bet yra ribojamas keliaujančiųjų skaičius – traukinyje iš Vilniaus į Klaipėdą galime parduoti tik pusę vietų. Tarp keleivių turi būti išlaikomi atstumai“, – paaiškino R.Atroškaitė.

Traukinyje iš Vilniaus į Klaipėdą yra 150 vietų, bet parduodami tik 75 bilietai. Šis maršrutas išliko populiarus net ir per karantiną.

Ragina persigalvoti

Nusipirkę bilietus Velykoms, žmonės raginami įvertinti, ar kelionė tikrai būtina.

„Nuobauda gana nemaža. Už pirmą pažeidimą – 250 eurų. Jeigu tikrai neturi objektyvios priežasties kirsti savivaldybių ribas, gal geriau nerizikuoti ir grąžinti bilietą“ – kalbėjo R.Atroškaitė.

Kol kas persigalvojusiųjų nestinga. Vien per trečiadienį internetu grąžinta daugiau nei 90 bilietų. Įprastai per parą persigalvoja tik 15 žmonių.

„Džiugu, kad tie, kuriems kelionė nėra būtina, nerizikuos ir keliaus tada, kai bus galima. Manau, kad savaitgalis bus ramesnis“, – vylėsi R.Atroškaitė.

Nusprendusiems atsisakyti nebūtinos kelionės Velykinio savaitgalio metu, „Lietuvos geležinkeliai“ žada grąžinti visą kainą. Įprastai grąžinama suma priklauso nuo įsigyto bilieto klasės ir iki kelionės likusio laiko. Tačiau traukinio bilietą nusipirkusiems iki kovo 31 dienos ir nusprendusiems atsisakyti planuotos kelionės iki balandžio penktos dienos, bus taikoma išimtis ir grąžinama visa kaina.

Policijos pareigūnai primena, kad šventinį Velykų savaitgalį judėjimo tarp savivaldybių kontrolė bus itin sustiprinta – patikinti, ar asmuo teisėtai yra vienoje ar kitoje savivaldybėje, pareigūnai gali bet kurioje viešoje vietoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietis

Pilietis portretas
Jegos strukturos turetu buti su liaudimi,tada ir teisybe pasiektume greiciau , kiek galima tyciotis is zmoniu , kurie moka mokescius, kad islaikyt besmegeniu valdzia/

ss

ss portretas
koks didvyriskas ir sunkus darbas, tiek pastangu, sitiek pavoju...bl bent nesireklamuokit

>Baisu

>Baisu portretas
Tada žmones terorizavo atėjūnai, o dabar - savi niekšai
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių