Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pasikeitė neatpažįstamai

Šiandien išaušo klaipėdiečių ilgai laukta diena – duris lankytojams po rekonstrukcijos atvers Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Penkerius metus be savo namų dirbę teatralai kvies ne tik mėgautis pastatymais, bet ir įvertinti moderniausią Baltijos šalyse teatro pastatą.

Dar vakar prie pastato plušo darbininkai, jie tvarkė teatro prieigas ir ruošė jas gausybės žiūrovų antplūdžiui. Apie artėjančią šventę bylojo ir ant Biržos tilto iškeltos baltos vėliavos su teatro logotipu.

Teatro vadovė Laima Vilimienė ir jos pavaduotojas Naglis Stancikas, susitikę su žurnalistais, neslėpė emocijų – naujųjų teatro rūmų atidarymas jiems – viena reikšmingiausių gyvenimo dienų. Abu neslėpė emocijų kalbėdami apie įveiktus iššūkius.

Savo darbą Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre L. Vilimienė prieš penkerius su puse metų pradėjo iškraustydama darbuotojus iš rekonstrukcijai rengiamo pastato.

Gali būti, kad sugrąžinusi juos į naują, modernų teatrą vadovė atsisveikins su Klaipėda, mat laimėjo konkursą Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovo vietai užimti bei bylą, kuria bandyta užginčyti konkurso rezultatus.

Pokyčiai: teatro gerbėjai pamatys neatpažįstamai pasikeitusį interjerą. D. Janauskaitės nuotr.

N. Stancikas atviravo, kad per statybos laiką buvo tūkstantis priežasčių viską mesti, bet susitelkę su statytojais – bendrove „Infes“ bei architektų grupe „MAMA architects“ ir jos įkūrėju Mariumi Mateika, teatro vadovai neprarado tikėjimo, kad iššūkius įveiks.

Paskutinis statybų pusmetis buvo įtempčiausias.

Jau šį vakarą į gala koncertą besirenkanti publika užpildys didžiąją Jūros vardą gavusią salę, kurioje tilps iki 742 žiūrovų. Mažojoje, pavadintoje Marių vardu, tilps 164 žiūrovai.

Teatro statybų kaina nuo 23 mln. pakilo iki 49,4 mln. eurų. Dalį finansų padengė ES fondai, kitą – Lietuvos valstybė.

Pastačius didžiulį priestatą, teatro plotas išaugo dvigubai, dabar jis siekia 9 tūkst. kvadratinių metrų.


Skaičiai ir faktai

Teatre veikia keturi liftai.

Laiptų turėklų ilgis – 1,2 kilometro.

Priestato pamatai įrengti 12 metrų žemiau jūros lygio.

Statybų metu panaudota 300 tonų metalo konstrukcijų.

Pastate išvedžiota 150 kilometrų elektros kabelių.

Scenos uždangai ir kulisams panaudota 120 kvadratinių metrų audinio.

Teatro artistai naudosis 104 grimo stalais.

Muzikiniame teatre dirbs 311 darbuotojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

> Menininkas

> Menininkas portretas
Tai rodo pilną nulį visose srityse.

aleksas

aleksas portretas
atidarymas įvyko po pastatas dar nepriimtas atitinkamos komisijos... gaunasi kad nelegaliame pastate viskas vyko ir brangiai ir tik išrinktiems

tam runkeliui

tam runkeliui portretas
Vargo pelyte, visi siame mieste subegeliai is kaimu, ju tevai ir seneliai, skaityti reikia tobuleti, zinant kad po karo mieste buvo rasta kiek zmoniu.....raso visas desimt, o subego vengdami Sibiro bei striboku persekiojimo, taigi Tamsta esate pats tikriauisia runkelis, berastis.
VISI KOMENTARAI 35

Galerijos

Daugiau straipsnių