L. Narvilaitė: svarbiausia – gyventi prasmingai

Kompozitorė Loreta Narvilaitė 19-tus metus dirba Koncertų salėje, ji yra šios įstaigos repertuaro meno vadovė. Moteris geba suderinti šeimos gyvenimą, pedagoginį darbą, straipsnių rašymą, muzikinę vadybą. Su jos atėjimu prasidėjo nuoseklus ir profesionalus koncertinių programų sudarymas, o tai prisideda prie miesto kultūrinio gyvenimo klestėjimo. Per metus jai tenka atrinkti ir sustyguoti apie 80 koncertų.

Apie darbą

Mokslus baigiau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o grįžusi į gimtąjį miestą ėmiausi organizuoti festivalius. Studijuodama mačiau, kiek daug kultūros renginių yra sostinėje, ir jau tada svajojau, kad Klaipėda kultūros lygiu nenusileistų Vilniui. Kaip muzikinių renginių organizatorė buvau pastebėta, kai susikūrė Klaipėdos koncertų salė. Dirbu šioje įstaigoje nuo pat jos įkūrimo 2005-aisiais. Man teko užpildyti salės repertuarą meniniu turiniu. Užduotis nėra lengva, nes reikia žinoti klaipėdiečių poreikį ir galimybes prisikviesti aukščiausio lygio Lietuvos ir pasaulio atlikėjus. Rengiu kasmetinius festivalius „Klaipėdos muzikos pavasaris“, „Permainų muzika“, „Salve Musica“ ir Klaipėdos kariliono muzikos festivalį. Esu atsakinga už visą Klaipėdos koncertų salės repertuarą. Muzikos renginių vadyba yra mano kasdienė duona. Muzikos kūrimui galiu atsidėti tik po tiesioginio darbo, savaitgaliais, per atostogas ir vakarais. Šią veiklą galėčiau palyginti su desertu, o vadybą – su juoda duona.

Apie šeimą

Mano šeima yra du mano vaikai. Abu mokėsi Vydūno gimnazijoje. Dukra Ieva, kaip ir aš, baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, įgijo kompozicijos specialybę, dirba Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Sūnus Martynas Vilniaus universitete baigė informatikos studijas ir su žmona bei mano anūkėle gyvena Ciuriche, jis dirba kompanijoje „Google“.

Apie pomėgius

Pasikrauti savo vidinių "akumuliatorių" dažnai važiuoju į Vilnių, ten pasistengiu pamatyti geriausius kultūros renginius, stengiuosi juos prisikviesti į Klaipėdą. Todėl noriu prisipažinti – labiausiai mėgstu lankytis koncertuose, spektakliuose. Kitas mano hobis yra kelionės, važiuoju į renginius ir užsienyje, taip suderinu abu pomėgius. Ypač mėgstu kraštus su gražia gamta ir jūra.

Apie Klaipėdą

Esu gimusi ir visą laiką, su mažu tarpu studijoms, gyvenu Klaipėdoje. Čia jaučiuosi geriausiai tiek įgyvendindama savo kūrybines idėjas kaip kompozitorė, tiek kaip kultūros darbuotoja. Mintimis visada vaikštau pajūriu, Olando Kepurė yra inspiravusi vieną mano kūrinį. Pagrindinės mano kūrybos temos yra Klaipėda ir jūra, tai atsispindi ir kūrinių pavadinimuose.

Gyvenimo kredo

Mūsų laikas priklauso ne mums, o tam, kam esame reikalingi. Man svarbu būti savo vietoje ir gyventi prasmingai.

Apie Metų klaipėdietę

Labai graži idėja išskirti Klaipėdai nusipelniusias moteris, dėl to daugiau sužinome apie gerus jų darbus. Taip išryškėja, kieno darbai labiausiai matomi Klaipėdoje. Kasmet stebiu šį konkursą, o kartą net buvau pradiniame jo sąraše. Didelė garbė ir džiaugsmas būti jame nominuotai. Man tai labai netikėta.NAUJAUSI KOMENTARAI

Birute Juskeviciene

Birute Juskeviciene portretas
-Gabi ir puiki moteris. Balsuoju tik uz ja - Loreta Norvilaite.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių