Įkvėpė mokyklinis autobusas
Sienelėje matomas pirmasis JAV prezidentas George’as Washingtonas, moterų teisių aktyvistė Susan Anthony, dvasininkas, pilietinių teisių judėjimo aktyvistas Martinas Lutheris Kingas jaunesnysis, pilietinių teisių aktyvistė Rosa Parks, pirmoji astronautė moteris Sally Ride ir 44-asis JAV prezidentas Barackas Obama.
Pasak C. Ergülec, idėją kūriniui įkvėpė geltonas mokyklinis autobusas.
„Man prireikė laiko, kol pasirinkau tinkamą idėją ir eskizą. Ieškojau ko nors, kas sujungtų skirtingus elementus ir pasakotų istoriją, tačiau eskizams kažko trūko. Kadangi dar nesu buvęs JAV, bandžiau įsivaizduoti taip, kaip patyriau per bendrąją kultūrą ir medijas. Mano įkvėpimas buvo surinkti Amerikos kultūrinius elementus. Maždaug mėnesį nuolat piešiau eskizus. Vieną dieną, važiuodamas autobusu į biblioteką, pastebėjau grupę mažų vaikų, įlipančių į autobusą. Tai man priminė mokyklos metus. Visada svajojau važiuoti geltonu mokykliniu autobusu į mokyklą – tai atrodė kažkas magiško, tai, ką mačiau filmuose. Prisimindamas praeitį, supratau, kad radau tinkamą idėją“, – teigė C. Ergülec.
Cengiz Ergülec. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos nuotr.
Prireikė 35 valandų
Piešinyje esantys amerikiečiai pasirinkti neatsitiktinai.
„Sienelėje yra įvairių simbolių. Pagrindinė idėja buvo papasakoti istoriją apie JAV ir jos veikėjus. Buvo tikrai sunku pasirinkti tinkamas istorines figūras ir tai, kam jos atstovavo, – nuo lygybės iki laisvės, nuo mokslo iki demokratijos. Norėjau pavaizduoti šį „mistinį“ autobusą, kuris atveria duris visiems ir išvyksta į laisvės kelionę link Klaipėdos“, – tikino C. Ergülec.
Darbas buvo sukurtas naudojant skaitmenines priemones.
C. Ergülec pasakojo, kad tinkamos idėjos paieška užtruko apie savaitę, o piešinio užbaigimas pareikalavo apie 35 valandų nenutrūkstamo darbo. Likęs laikas buvo skirtas spausdinimui ir lipdukų pritvirtinimui prie sienos. Iš viso darbas truko apie porą mėnesių.
„Idėją suformavo visa Amerikos skaityklos komanda, tačiau didžiąją techninio darbo dalį atlikau savarankiškai aš pats. Taip pat labai svarbus buvo nuolatinis bendravimas ir komandos narių indėlis, kuris padėjo suderinti visus kūrinio aspektus – nuo koncepto iki galutinio rezultato“, – sakė C. Ergülec.
Norėjau pavaizduoti šį „mistinį“ autobusą, kuris atveria duris visiems ir išvyksta į laisvės kelionę link Klaipėdos.
Gražės ir kitos sienos
Svarstoma, kad netolimoje ateityje galėtų pagražėti ir kitos bibliotekos sienos.
„Ši sienelė, sukurta C. Ergülec, yra puikus bendradarbiavimo ir kūrybingumo pavyzdys. Ji ne tik papuošė bibliotekos erdvę, bet ir perteikė įkvepiančią žinutę apie kultūrų įvairovę, laisvę ir atvirumą. Tai įrodymas, kaip tarptautiniai projektai ir savanorių iniciatyvos gali sukurti ilgalaikį poveikį bendruomenei. Esame labai dėkingi C. Ergülec už jo įdėtą indėlį ir motyvaciją, kuri pavertė šią idėją realybe ir suteikė Amerikos skaityklai unikalų stilių“, – džiaugėsi I. Simonaitytės bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė, Amerikos skaityklos koordinatorė Julija Gajauskienė.
Naujausi komentarai