Liga – ne kliūtis atleisti

Darbo turi visa šeima

Smiltynės girininkijos darbuotojas pastebėjo, kad darbo direkcijoje turi Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorės pavaduotojos Linos Dikšaitės tėvas Gediminas. Nors pensininkui sukako 70 metų, bet jis buvo priimtas į direkcijos Miškininkystės skyriaus vyriausiojo specialisto pareigas.

Darbo turi ir L.Dikšaitės brolis Kęstutis, kuris dirba Miškininkystės skyriaus Nidos girininkijos poskyrio vedėju.
Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser aiškino, kad kalbant apie A.Laurinaičio atleidimą ją kankina dvejopi jausmai.

"Taip, tai unikalus žmogus, vaikščiojanti enciklopedija. Tačiau jis apie naikinamą pareigybę buvo perspėtas prieš du mėnesius. Bet nieko mums nesakęs, neperspėjęs, ima ir pasidaro operaciją. Juk tai buvo suplanuotas dalykas. Labai negražu taip slapčia pasielgti", – apie pavaldinio ligą prabilo parko direkcijos vadovė.

Žadėjo edukacinį darbą

Esą direkcijos administracija ilgai suko galvas, kaip atleisti A.Laurinavičių iš darbo. Po konsultacijų su Darbo inspekcija ir Valstybės tarnybos departamentu buvo ryžtasi atleisti žmogų jam sergant.

"Jis gaus 6 mėnesių išeitinę kompensaciją. O mums Smiltynėje reikėjo rimto eigulio, kuris dirbtų miške. A.Laurinaitis nebuvo eigulys ir nenorėjo juo būti. Girininkija yra maža ir dviejų žmonių kabinete mums nereikia", – motyvus aiškino A.Feser.

Tiesa, parko vadovė puoselėja mintį, kad A.Laurinaitis ateityje bus naudingas parkui.

"Mes ruošiame projektą. Smiltynėje norime įkurti gamtos mokyklą. Niekas kitas tokiam edukaciniam darbui geriau netiktų, kaip A.Laurinaitis", – planais dalijosi A.Feser.

Tai, kad A.Laurinaitis buvo atleistas, iki pensijos likus 3 metams, A.Feser paaiškino tuo, kad jai pirmoje vietoje yra įstaigos, o ne vieno žmogaus gerovė.

"Mes privalome vykdyti miškotvarkos projektą. Ir mano atsakomybė yra organizuoti įstaigos darbą", – paaiškino A.Feser.

Klanas klanui nelygu

Parko direkcijos vadovė neįžvelgė interesų supainiojimo fakte, kad direkcijoje pluša visa Dikšų šeimyna.

"G.Dikšo priėmimas į darbą buvo vienas geriausių sprendimų. Tačiau mes turime problemų su darbo jėga, reikia skelbti pakartotinius konkursus į laisvas vietas. Algos yra mažos, o žmogui nėra patrauklu važinėti į Smiltynę ar Nidą iš Klaipėdos. Specialistų trūksta", – teigė vadovė.

Tai, kad G.Dikšas jau yra sulaukęs 70 metų, pasak direkcijos vadovės, ne kliūtis. Esą ne šeimų klanai lemia įdarbinimo klausimus parko direkcijoje.

"Klanas klanui nelygu. Ši šeima man yra didžiausias ramstis. Jie net ir namuose būdami diskutuoja ir tariasi darbo klausimais", – pabrėžė A.Feser.

Išėjo jau keli darbuotojai

Valstybės tarnybos departamento direktoriaus pavaduotoja Dalia Šadžiuvienė paaiškino, kad Valstybės tarnybos įstatyme yra nurodyti atvejai, kada tarnautojas negali būti atleidžiamas nedarbingumo laikotarpiu.

"Tačiau jis gali būti ateistas, kai naikinama jo pareigybė. Net jei ir serga. Tokiu atveju tarnautojas turi būti įspėtas apie pareigybės naikinimą prieš du arba keturis mėnesius, išmokama vidutinio jo gauto atlyginimo išmoka, atsižvelgiant į jo darbo stažą. Jei žmogus dirbo daugiau nei 20 metų toje įstaigoje, jam bus mokama už 6 mėnesius", – įstatymo nuostatas paaiškino D.Šadžiuvienė.

Jei valstybės tarnautojas nėra sulaukęs pensinio amžiaus, jis gali kreiptis į Valstybės tarnybos departamentą, kad būtų įtrauktas į valstybės tarnybos darbuotojų rezervo sąrašą.

Tačiau naujos pareigos gali būti siūlomos vos 6 mėnesius.

"Žmogui gali būti pasiūlytos naujos pareigos tik toje pačioje įstaigoje, įstaigos vadovas negali siūlyti darbo kitoje įstaigoje", – į klausimą, kodėl smiltyniškiui negalėjo būti pasiūlytos pareigos kitoje direkcijoje, atsakė D.Šadžiuvienė.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkciją per pastaruosius kelerius metus paliko net keli seni darbuotojai – ilgametis Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojas, direktoriaus pavaduotojas Viktoras Kolokšanskis perėjo dirbti į Neringos savivaldybę.
Darbą Klaipėdos universitete susirado ir buvęs parko direkcijos Gamtos skyriaus vedėjas Gediminas Gražulevičius.



NAUJAUSI KOMENTARAI

spiglys

spiglys portretas
Diksu klanas tai nacionalinio parko nacionaline geda ir beda. Briedis

Baisumas

Baisumas portretas
Jei ne Pono Algimanto liežuvis kuris skersai gerklės atsistojo jau ne vienai nac parko valdziai, tai jisai butu ir Smiltynes girininku ir toliau butu dirbes, ir girininkijos nebutu sumazines T.T. Ir nebutu dabar jam uzkliuve nei klanai nei dabartine Direktore. Betkokia valdzia kuri buvo ji buvo bloga ir tai buvo nuolat garsiai pabreziama! Kaip esu girdejusi ne viena karta ir pakartosiu: -Algimantai, tavo liezuvis, tavo priesas....

Spiglys

Spiglys portretas
kai Dikšas išėjo pencijon apsikakaves lindo visiem šiknon, kad paliktu dar metus girininku nors sunus jau baige mokslus, bet ytaise girininku smiltynei nors Laurinaičiui liko 3menesiai iki diplomo dirbti miškininku. Per didiji gaisrą Laurinaitis,Kolokšanskis pajuode iš nuovargio su miškininkais kovojo su ugnimi,oDikšas kelias dienas pamaklinėjo po gaisraviete, bet vėl kažkam ylindo kur nereikia ir gavo vardini laikrodi.Kiek žmonių išėjo iš parko dėl tos senmerges Dikšaitės intrigu?Kur buvo Dikšas kai buvo metamas eigulys Viknius su šeima lauk iš buto kur buvo Dikšaite kaip pavaduotoja kai buvo griaunami nauji tuoletai smiltynėje?Tai argi čia ne Dikšu klanas!Tai gal vakar Dikšas drebančiom kojelem ir rankelem su puodeliu vandens bėgo gesinti gaisro kad paliktu darbe dar trim dienom.Tegul Feser atmerke akis des Dikšike yra Baškytes ausys ir akys,tegul jipasiima Dikšus gyventi kartu gales kiaura para spręsti problemas. Glušas ir tas butu yrenges hidrantus padares priesgaisrinius kirtimus.
VISI KOMENTARAI 25

Galerijos

Daugiau straipsnių