Privačiuose globos namuose „Klaipėdos Hospisas“ – 40 koronaviruso atvejų

Privačios globos namuose „Klaipėdos hospisas“ koronavirusu užsikrėtusių globotinių ir personalo skaičius siekia 40.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas pranešė, kad iš jų 30 užsikrėtusiųjų yra globotiniai, 10 – personalas.

„Situacija yra tokia, kad viso yra 38 pacientai, iš jų 30-iai yra nustatytas teigiamas mėginys. Iš darbuotojų 10-iai taip pat nustatytas teigiamas testas“, – BNS šeštadienio vakarą sakė R. Grigaliūnas.

Pasak jo, hospise bus siekiama izoliuoti užsikrėtusius nuo neužsikrėtusiųjų.

„Jie atskirai palatose bus, tiems, kuriems yra neigiamas testas, jiems irgi bus atitinkamas režimas. Ten tikrai yra žmonės, kurie reikalauja didelės globos ir jų kažkur vežiot nėra prasmės, nes direktorė pažadėjo, kad bus surinkta komanda, kuri galės dirbti toliau“, – teigė jis.

Viena iš hospiso darbuotojų dirbo ir kitoje įstaigoje.

Pasak R. Grigaliūno, labiausiai tikėtina, kad virusą į hospisą atnešė personalo darbuotojai, nes patys globotiniai karantino metu kontaktų už hospiso ribų neturėjo.

„Didžiausias įtarimas kyla, kad įnešė iš darbuotojų. Kaip buvo jau skelbta, viena iš hospiso darbuotojų dirbo ir kitoje įstaigoje (...) Faktas, kad iš išorės yra įnešta“, – sakė R. Grigaliūnas.

Klaipėdos meras V. Grubliauskas šeštadienį pranešė, jog privačiuose globos namuose „Klaipėdos hospisas“ koronavirusu užsikrėtė kelios dešimtys globotinių ir didelė dalis personalo.

„Tai labai rimtas incidentas ir itin rimta grėsmė ypač visiems ten esantiems ligoniams“, – teigia jis.

Pasak mero, nedelsiant informuoti Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojai bei ministras Aurelijus Veryga.

Šiuo metu sprendžiamas globotinių priežiūros klausimas, nes nuspręsta, jog pervežinėti juos į kitas globos įstaigas būtų pernelyg rizikinga.

SAM: epidemiologai vertina situaciją

Tariantis su specialistais, ieškoma būdų užtikrinti pacientams reikalingos pagalbos teikimą, teigia SAM.

Hospise dirba NVSC specialistai, bendradarbiaujama su organizuojančia Klaipėdos regiono įstaiga – Klaipėdos universitetine ligonine – sprendžiama dėl tolesnės taktikos, kaip organizuoti įstaigos veiklą.NAUJAUSI KOMENTARAI

įdomu

įdomu portretas
"Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras savo veiklą pradėjo 2011 metų viduryje. Dviejų jaunų žmonių idėja - Klaipėdos regiono gyventojams pasiūlyti prieinamą, nemokamą ir kokybišką mediciną - netruko išsipildyti. Įstaigoje pradėtos teikti šeimos medicinos ir paliatyviosios pagalbos paslaugos. Nuo 2016 m. medicinos centras pacientams pradėjo siūlyti naują paslaugą - palaikomojo gydymo ir stacionaro paslaugas, kur žmonės su tam tikrom ligom gali būti iki 120 kalendorinių dienų per metus." Tuo paciu adresu Juros gatveje registruotas Klaippedos hospisas ir Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras. DIREKTORĖ SAKE, KAD YRA LIGONIU, KURIE TEN SLAUGOMI 2 METUS. TAI KUR EJO TU LIGONIU MOKAMI PINIGAI, JEI PALIATYVIOS PAGALBOS... CENTRE JIE GYDOMI 120 DIENU ITR TAI APMOKA VALSTYBE, O KAIPEDOS HOSPISE TUREJO BUTI TIK VIENA LOVA?

Info

Info portretas
Rasa Dagienė dirba KUL Radioterapijos ir branduolinės medicinos centre,Brachiterapijos skyriaus vedėja.

jonas

jonas portretas
jum mokytoja ir sake kad bus naikinami senukai ir ligoti žmones
VISI KOMENTARAI 75
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių