Ministerija iš Klaipėdos uosto tikisi naujų rinkų ir daugiau krovinių

  • Teksto dydis:

Susisiekimo ministerija tikisi, kad maždaug penktadalio krovinių šiemet netekęs Klaipėdos uostas sparčiau didins konkurencingumą, ras naujų rinkų ir pritrauks daugiau krovinių. Taip pat tikimasi uosto infrastruktūros plėtros. Tai nurodoma atnaujintame ministerijos lūkesčių rašte jos valdomai Klaipėdos jūrų uosto direkcijai.

„Atnaujinto lūkesčių rašto tikslų įgyvendinimas leis paskatinti tolesnį tvarų ir nuoseklų uosto augimą, užtikrinant ne tik didesnį jo konkurencingumą, bet ir aktyvų bendradarbiavimą su kitomis institucijomis, savivaldybėmis ir uostamiesčio gyventojais. Daug dėmesio numatoma skirti naujų krovinių srautų pritraukimui, rinkų diversifikavimui, jūrinės inžinerinės pramonės veiklos plėtrai“, – pranešime sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Rašte pabrėžiama, kad direkcija turi įgyvendinti infrastruktūros plėtros projektus, kad uostas galėtų saugiai priimti didžiausius laivus: iki 2024-ųjų rekonstruoti šiaurinį ir pietinį bangolaužius, iki 17 metrų išgilinti laivybos kanalą, plėsti ir atnaujinti uosto krantines.

Tikimasi, kad direkcija dar labiau diversifikuos uosto veiklą ir krovinių struktūrą pagal jų kilmės šalis, klientus ir rinkas, plės jūrinės inžinerinės pramonės veiklą.

Taip pat tikimasi, kad bus bendradarbiaujama su JAV, Pietų Amerikos, Vokietijos ir Šiaurės Italijos jūrų uostais, ieškoma naujų laivybos krypčių Artimųjų Rytų regionuose ir kitose šalyse, uostas stiprins savo pozicijas kaip regioninis krovinių paskirstymo centras.

Klaipėdos uosto direkcija iki šių metų pabaigos bus pertvarkyta į akcinę bendrovę. Manoma, kad tai atvers naujų galimybių tiek generuojant naujus pajamų šaltinius, tiek didinant veiklos efektyvumą.

Siekiant pagerinti laivybos ir krovos uoste sąlygas, uostas bus plečiamas pietų kryptimi suformuoti naujas teritorijas, kur būtų plėtojama gamybos, paslaugų veikla. Be to, Klaipėdos uostas turi būti pasirengęs jūrinio vėjo elektrinių plėtrai Baltijos jūroje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klpd.

Klpd. portretas
Daug reikalų bus kad kažkaip-tai galima būtų galima padidint krovą. Konkurentai aplink nesnaudžia, uostas neatsinaujina ir neinvestuoja į pažangesnes technologijas, tik varo kad kažkaip išsilaikytų nenugarmėjęs.O dar turint mintį kad čia pat raitosi neteisėti bet legalūs spekuliantai, aferistai, juodieji verslininkai panašūs į rokutis&Ko, tai manau įmonės darbo sąlygos kaip ir ateities perspektyvos yra ,,total košmar"..Lažybose net 10 Eu nestatyčiau kad viskas bus gerai:D)

o pybio

o pybio  portretas
raibo nesitiki? Reto durnumo kaušai tiek pridirbe ir viska sudirbe dar galvoja kad situacija kažkaiptai išsispręs į gera?

Anonimas

Anonimas portretas
"Klaipėdos uosto krova šiemet sumenko 19,3%: įtakos turėjo ir sustabdyta „Achemos“ bei „Lifosos“ veikla"
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių