Mokslo metų pabaiga – griausmingai

 • Teksto dydis:

Uostamiestyje ir visoje Lietuvoje gerą vardą turinčiame Klaipėdos E.Galvanausko profesinio mokymo centre finišavo mokslo metai. Griausmingos šventės metu mokslų baigimo diplomų absolventams įteikimo ceremoniją palydėjo speciali centro dovana jo moksleiviams – žymiųjų „8 kambarys“ koncertas.

Šventė – visai bendruomenei

Šiomis dienomis E.Galvanausko profesinio mokymo centre vyko didelė šventė – per nuotaikingą ir didelio dėmesio sulaukusį renginį 271 centro moksleiviui įteikti mokslų baigimo diplomai bei paskelbta mokslo metų pabaiga.

Centro direktorė dr. Dalia Martišauskienė neslėpė, kad šie metai įstaigai, jos mokiniams, mokytojams buvo neeiliniai – teko dirbti ir mokytis karantino sąlygomis, prisitaikyti prie nuotolinio mokymosi realijų.

„Norėjau, kad susitiktume visi – ne tik absolventai, o ir dar besimokantieji tiek gimnazijos, tiek profesinio rengimo skyriuose, mokytojai, kiti darbuotojai. Karantinas baigėsi, esame vieni kitų pasiilgę ir norisi pasimatyti. Todėl tradicinę šventę iš aktų salės perkėlėme į centro stadioną, kuriame pagerbėme absolventus ir kartu dėkojome visai bendruomenei už sunkų laikotarpį dirbant nuotoliniu būdu“, – pastebėjo centro direktorė.

Į mokslo metų pabaigos renginį absolventų ir centro mokinių pasveikinti atvyko ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, centro tarybos pirmininkas prof. dr. Artūras Razbadauskas, skambėjo įstaigos vadovybės sveikinimo žodžiai.

Išpildė moksleivių norą

Laukiamiausia šventės dalimi tapo populiarios grupės „8 kambarys“ koncertas. Į sceną užlipę atlikėjai neslėpė, kad jiems pasirodymas E. Galvanausko profesinio mokymo centro absolventams, moksleiviams ir visai bendruomenei yra ypatingas, mat tai – pirmasis grupės koncertas po karantino.

Todėl jau pirmieji grupės dainų akordai sulaukė gausybės centro moksleivių ovacijų ir įsiūbavo linksmybes. Centro vadovė dr. D.Martišauskienė atskleidė, kad organizuojant renginį mokinių tarybos buvo paklausta, kokią grupę moksleiviai labiausiai norėtų išgirsti, tad laukiamų atlikėjų koncertas mokslo metų pabaigos proga visai bendruomenei tapo malonia, netikėta staigmena.

Žinias pritaikė praktikoje

Šventėje kalbinti centro absolventai akcentavo, kad mokslų metu įgytas žinias greitai pritaikė praktikoje bei pabrėžė aukštą mokslų kokybę.

„Mokytis buvo labai įdomu. Gavome daugiau, nei tikėjomės“, – tvirtino slaugytojos padėjėjos specialybę įgijusi Jelena.

Mergina džiaugėsi, jog ir pandemijos metu buvo sudarytos galimybės atlikti praktiką, o įgytų žinių vertę teigė kasdien pajusdavusi dirbdama savo darbe vienoje uostamiesčio ligoninių. Jelena neslėpė turinti vilčių į centrą kaip jo mokinė vėl grįžti šių metų rudenį.

„Mokslai šiame centre iš tiesų labai patiko, todėl ketinu čia grįžti. Nuo ateinančių mokslo metų čia atsiras nauja specialybė – bus mokomi paramedikai. Todėl nusprendžiau studijuoti, jau pateikiau dokumentus“, – sakė pašnekovė.

Įžvelgia perspektyvų

Statybininko apdailininko programos baigimo diplomą šventės metu gavusi Renata tvirtino, kad būtent ši sritis domino jau seniau, tad džiaugėsi pasirinkusi būtent šią specialybę.

„Jaučiau, kad mokslai man yra labai naudingi. Teko padirbėti su viena mokytoja atliekant dekoravimo darbus – tai padarė man įspūdį, įgijau nemažai vertingos patirties“, – pasakojo Renata.

Jauna mergina tvirtino įžiūrinti ateities perspektyvų profesinėje srityje.

„Dabar galiu dirbti individualiai, pati kurti įmonę, tapti darbuotoja“, – dėstė absolventė.

Pranoko lūkesčius

E.Galvanausko profesinio mokymo centre kai kurie žmonės nusprendžia įgyti antrąją specialybę arba gilinti universitetuose įgytas žinias.

„Didžioji mūsų kurso dalis buvo universitetinį išsilavinimą jau turintys žmonės“, – teigė šiųmetis masažuotojo specialybės absolventas Tomas.

Pašnekovas tvirtino, kad įgytų žinių kokybė, mokymosi procesas gerokai viršijo lūkesčius.

„Mes nė vienas nesitikėjome, kad čia bus dėstomos tokios disciplinos ir, kad tai bus daroma tokiu aukštu lygiu. Per šiuos dvejus metus jie padarė neįmanoma – tapome pusiau medikai“, – dėstė vyras.

Pašnekovas taip pat akcentavo, kad priimdamas naujus mokinius centras atsižvelgia į darbuotojų rinkos analizę, o įstaigos partnerystės ryšiai su įvairiais verslo atstovais absolventams suteikia galimybių greičiau integruotis darbo rinkoje.

„Be to, mokykla turi puikią mokslams pritaikytą techninę bazę. Pavyzdžiui, tolimųjų reisų vairuotojai turi galimybę mokytis specialioje šios mokyklos aikštelėje. Vargu ar tuo gali pasigirti kitos mokyklos“, – pastebėjo Tomas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Beširdis

Beširdis portretas
kur griausmai ten ir netikekis

Anonimas

Anonimas portretas
Kur tik šventė, ten Grubliauskas. Gal aktualiau miesto problemas spręsti, o čia galėjo švietimo skyriaus vedėja sudalyvauti.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių