Mokslo metus pasitiks atsinaujinusios

Po vasaros uostamiesčio švietimo įstaigos auklėtinius priims atsinaujinusios. Kai kuriose jų darbai tęsis dar ir rugsėjį. Pagrindinė to priežastis – užstrigę viešieji pirkimai.

Nebeliko asbesto stogų

Klaipėdos savivaldybės Socialinės infrastruktūros poskyrio vedėja Roma Gadeikienė pasakojo, kad vasaros sezonu švietimo įstaigose buvo numatyta daug darbų. Vieni jau baigti, kiti artėja prie finišo, treti dar tik startuos.

Stogų remontui šiemet savivaldybės iš miesto biudžeto skyrė apie 100 tūkst. eurų.

Trijose ikimokyklinio ugdymo įstaigose bus pakeista asbesto stogo danga. Vaikų lopšelyje-darželyje "Gintarėlis" ir "Bitutė" darbai jau finišavo. "Traukinuke" juos planuojama baigti iki rugsėjo 1-osios.

R.Gadeikienė tvirtino, kad tai paskutinės ikimokyklinės ugdymo įstaigos, kurias dengė kenksmingi šiferio stogai. Daugiau tokių nebeliko.

Paprastiems švietimo įstaigų remonto darbams šiemet buvo skirta apie 230 tūkst. eurų.

Lopšelyje-darželyje "Vėrinėlis" buvo iš pagrindų suremontuota virtuvė. Dabar joje trūksta tik indų plautuvės, kuri turi būti atvežta ir sumontuota.

Remontuoja gimnazijų sales

Ikimokyklinio ugdymo įstaigose "Traukinukas" ir "Švyturėlis" atnaujinami koridoriai. R.Gadeikienė pabrėžė, kad šie darbai buvo būtini. Anot jos, koridoriuose grindys net linguodavo.

Lopšelyje-darželyje "Šermukšnėlė" suremontuota laiptinė. "Vyturėlyje" dar liko sutvarkyti ventiliaciją. Šiuos darbus planuojama atlikti iki rugsėjo 1-osios.

Ilgiau – iki rugsėjo 26-osios – truks Žaliakalnio gimnazijos sporto salės remontas. Iki šios datos numatyta atnaujinti ir Vydūno gimnazijos aktų salę. Šie darbai – didesnės apimties.

R.Gadeikienė atkreipė dėmesį, kad lietingi orai trukdo sklandžiam darbui. Nors Žaliakalnio gimnazijos sporto salės remontas pradėtas anksčiau, dabar ten niekas nedžiūva.

Vytauto Didžiojo ir H.Zudermano gimnazijos lėšų sanitarinių patalpų remontui buvo gavusios iš Švietimo ir mokslo ministerijos.

Tvers naujas tvoras

Savivaldybė iš miesto biudžeto taip pat skyrė 360 tūkst. eurų sanitarinių patalpų remontui. Darbai vyks 14 įstaigų: 10 vaikų lopšelių-darželių ir keturiose mokyklose.

R.Gadeikienė teigė, kad darbai šiose įstaigose bus organizuojami ir rugsėjį. Dabar tik pasirašomos sutartys su rangovais. Tokia situacija susidarė, nes stringa viešųjų pirkimų procedūros.

"Kažkaip pasispausime ir padarysime. Derinsime darbus su ugdymo procesu. Viešųjų pirkimų procedūrų nepakeisime", – tvirtino vedėja.

Prie 10 mokyklų ir vaikų lopšelio-darželio "Sakalėlis" buvo įrengtos nuovažos neįgaliesiems. Dar dvi ikimokyklinio ugdymo įstaigos "Pingvinukas" ir "Želmenėlis" bus aptvertos naujomis tvoromis.

"Tai pagrindiniai darbai. Yra įstaigų, kur keičiami vamzdynai, atnaujinamos šildymo sistemos. Procesai vyksta pagal poreikį. Įstaigos remontą atlieka ir savo lėšomis", – teigė vedėja.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių