Mokytojų streiko tikslas – pinigai

Stiprybės semiasi iš latvių

Pagal įstatymą už streiko valandas atlyginimas nemokamas. Tačiau esą ugdymo spragos bus likviduojamos su mokiniais dirbant papildomai.

Todėl tariamasi dėl apmokėjimo. Suderėta, kad už tas streiko valandas mokytojams bus sumokėta ir žinios mokiniams bus kompensuotos.

"Suprantu, jog atrodo, kad dėl streiko labiausiai nukentės vaikai, tačiau šis mokytojų streikas nukreiptas ne prieš vaikus. Mes identifikuojame švietimo problemas ir smeigiame į skaudžiausią vietą. Manau, jei sustreikuotų darželiai ir nebebūtų kur palikti savo atžalų, tėvai pakeltų triukšmą, gal ir pavyktų ką laimėti derybose su Vyriausybe", – svarstė L.Juknienė.

Jei į šį dviejų valandų pedagogų įspėjimą valdžia nesureaguos, galvojama apie kitas protesto akcijas ir galbūt net neterminuotus streikus.

"Prieš gerą savaitę streikavo Latvijos mokytojai. Ten prie protesto akcijos prisijungė 25 tūkstančių pedagogų, 800 švietimo įstaigų nedirbo. Pas mus šį kartą protestuoja tik dalis šalies mokyklų", – pabrėžė L.Juknienė.

Norai kertasi su realybe

Pedagogų streikų reikalus kuruojanti švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė pripažino, kad mokytojai dirba labai atsakingą darbą.

"Jeigu būtų lėšų, ministerija duotų tiek, kiek mokytojams reikia: ir atlyginimams pakelti, ir darbo sąlygoms pagerinti. Bet yra taip kaip yra. Labiausiai džiugu, kad šiemet pirmą kartą po šešerių metų mokytojams keliamos algos. Priešmokyklinių įstaigų darbuotojams šiemet padidinta 10 proc., dar planuojama didinti 7 proc., be to, algos 5 proc. bus keliamos ir pradedantiems mokytojams. Visiems kitiems pedagogams planuojama padidinti 3 proc.", – dėstė viceministrė G.Krasauskienė, nors profsąjungų atstovė tikino priešingai.

Pasak viceministrės, valdžia daro realius žingsnius, tačiau kasmet mokinių skaičius mažėja, o mokytojų mažėja ne taip sparčiai.

Šiuo metu Lietuvoje yra 330 tūkst. moksleivių ir maždaug 33 tūkst. mokytojų. Moksleivių nuo 2012 m. sumažėjo 14 proc., o mokytojų iš profesinės veiklos per tą laiką pasitraukė kur kas mažesnė dalis.

"Mūsų žiniomis, streikuos apie 14 proc. šalies pedagogų. Ir nesvarbu, kad algas didiname, bet profsąjunga turbūt viską mato kitaip. Ministerija jų reikalavimų įgyvendinimui skyrė 10 mln. litų, tačiau mokytojų reikalavimams įvykdyti metams reikėtų 103 mln. eurų. Manau, tai nėra realu. Mokytojai turėtų įsiklausyti į valstybės galimybes", – teigė G.Krasauskienė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas Br.

Kęstas Br. portretas
Valdžiažmogiai yra neverti tų didelių atlyginimų, kuriuos dabar gauna. Pagaliau tai matome, nes Prezidentės D.Grybauskaitės karingumas atneša vaisių: Mus mūsų pačių keliuose apšaudo mūsų pačių kariuomenė. Aišku, kaip ir D.Grybauskaitė, ta kariuomenė yra išlaikoma už mūsų pinigus (mūsų pačių sumokėtus mokesčius). Už tuos didžiulius švaistomus pinigus dabar mes galime sužinoti, kaip jaučiasi žvėrys medžioklės sezono metu. Gyvenimas Lietuvoje pasiekė niekur neregėto absurdo lygį. Daugiau apie tai - guglinant žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.

kodėl neparašo

kodėl neparašo portretas
kad gauna 700? Tai tik todėl, kad daugelis tiek negauna. Nuo kada anksčiau į pensiją eina?

Kaminkretys

Kaminkretys portretas
Tiem visą gyvenimą mažai ir mažai,pabodo jau...
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių