Naujienos apie karštą vandenį – ir blogos, ir geros

Šiandien Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) patvirtino klaipėdiečiams tiekiamo karšto vandens vieno kubinio metro kainą, kuri didelei daliai klaipėdiečių bus dvigubai didesnė nei iki šiol.

Vandens „kubas“ - 17 litų  

VKEKK nustatė, jog klaipėdiečiai už vieną kubinį metrą karšto vandens turėtų mokėti 15,51 lito be pridėtinės vertės mokesčio (PVM) arba beveik 17 litų su PVM. Šiuo metu daugelis klaipėdiečių už karšto vandens kubinį metrą moka vidutiniškai apie 10 litų, tačiau yra tokių, kurie pakloja ir po keliasdešimt litų.

Karšto vandens kaina tų namų, kurių šilumokaičiai priklauso bendrovei „Klaipėdos energija“, gyventojams bus dar keliasdešimčia centų didesnė. Tačiau tokių namų uostamiestyje - mažuma. 

„Klaipėdos energija“ VTEKK prašė nustatyti šiek tiek didesnę kubinio metro karšto vandens kainą. Tačiau anot „Klaipėdos energijos“ Rinkodaros ir pardavimų departamento direktoriaus Virginijaus Zutkio, komisija įvertino, kad vandens skaitiklius turėtų prižiūrėti mažiau darbuotojų, todėl įmonės išlaidos būtų mažesnės, todėl nustatyta ir mažesnė nei prašyta karšto vandens kaina.   

Pabrangs ir „gyvatukas“

Prievolė nustatyti klaipėdiečiams tiekiamo karšto vandens kubinio metro kainą atsirado todėl, kad Energetikos ministerija parengė taisykles, kurios gyventojus įpareigos pasirinkti karšto vandens tiekėjus.

Šiuo metu klaipėdiečiai vandenį perka iš bendrovės „Klaipėdos vanduo“, už vieną kubinį jo metrą moka šiek tiek daugiau nei 2 litus, o už energijai vandeniui pašildyti gyventojai moka „Klaipėdos energijai“. Jiems taip pat tenka susimokėti ir už temperatūros palaikymą - vadinamąjį gyvatuko mokestį.

Daliai klaipėdiečių karštą vandenį tiekia bendrovė „Klaipėdos energija“. Tokiu atveju kubinis metras kainuoja apie 12 litų.

Pagal naujų taisyklių projektą gyventojams kaip karšto vandens tiekėja „primetama“ bendrovė „Klaipėdos energija“. Ji pirks vandenį iš „Klaipėdos vandens“, jį pašildys ir tieks gyventojams. Todėl už kubinį metrą karšto vandens ir reikės mokėti nustatytą beveik 17 litų kainą. Skaičiuojama, kad vidutiniškai apie 60 proc. gali išaugti ir „gyvatuko“ mokestis.

Dar viena blogybė - iki 7 litų išaugęs skaitiklių aptarnavimo mokestis, mat nuskaityti jų rodmenis „Klaipėdos energija“ turės įsigyti brangią įrangą.

Ieško alternatyvų

Taisyklių projekte numatyta, jog klaipėdiečiai išvengti tokio brangaus karšto vandens tiekėjo galės tik tuo atvejų, jei namo gyventojų susirinkime nuspręs likti prie senosios tvarkos - vandenį pirkti iš „Klaipėdos vandens“, o energiją jam pašildyti iš „Klaipėdos energijos“. Tokiu atveju klaipėdiečiams karštas vanduo nebrangtų. Susirinkimus esą privaloma surengti iki kovo 1 dienos.

Taisyklių, kurios verstų klaipėdiečius pasirinkti karšto vandens tiekėją, Energetikos ministerija kol kas nepatvirtino.

„Tačiau komisijoje išgirdome, kad taisyklėse lyg ir atsirado nauja nuostata, jog gyventojai susirinkimus, kuriuose pasirinktų karšto vandens tiekėją, galės surengti per penkis mėnesius“, - teigė V.Zutkis.

Komisijos posėdyje dalyvavusi Klaipėdos mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė taip pat išgurdo viltingų naujienų. „Panašu, kad po mūsų, Klaipėdos savivaldybės atstovų, viešų pasisakymų taisyklės gali būti pakoreguotos. Jose turėtų būti numatyta alternatyva, neleisianti gyventojams primesti karšto vandens tiekėjo. Paprasčiau tariant, gali būti taip, jog klaipėdiečiai, norintys likti prie senosios tvarkos, neturės rengti susirinkimų“, - išgirstomis naujienomis apie taisyklių korekcijas dalijosi J.Simonavičiūtė. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių