Antradienį uostamiestyje svečiavęsis asociacijos "Savarankiškas gyvenimas" atstovas Ričardas Dubickas pabandė pasivažinėti miesto autobusais.
To prireikė sulaukus nusiskundimų iš Klaipėdos neįgaliųjų.
"Pats išbandžiau viešąjį transportą ir susidūriau su problemomis. Užkliuvo vairuotojų nesupratingumas ir nesiorientavimas, kas yra neįgalusis ir kodėl jis turi ateiti nuleisti jam pandusą. Ta pati situacija ir dėl mamyčių su vežimėliais. Tiesa, techniškai Klaipėdoje visi autobusai yra pritaikyti neįgaliesiems. Tai pastebėjau jau prieš kokius ketverius metus", – sakė R.Dubickas, 1991-ųjų sausio 13-osios įvykių dalyvis, šiandien judantis tik neįgaliojo vežimėliu.
Jo žodžiais, tai yra ne tik Klaipėdos, bet visų didžiųjų Lietuvos miestų problema.
Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko manymu, iš esmės tai – žmogiškumo klausimas, kuris yra sprendžiamas.
"Nuo 2015-ųjų Klaipėdos viešasis transportas mieste yra pritaikytas neįgaliesiems ir visiems žmonėms, kuriems reikalinga tokia pagalba. Tačiau kalbant apie žmogiškąjį faktorių, čia dar yra nemažas problemų krepšys. Kai kurie vairuotojai į neįgaliuosius vis dar žiūri kaip į kylančią tam tikrą problemą ar, liaudiškai tariant, didelį lažą. Be abejonės, vairuotojui palikti darbo vietą irgi yra rizikinga dėl grynųjų pinigų ir bilietėlių. Todėl reikia į tai žiūrėti kompleksiškai", – kalbėjo meras.
Viešosios įstaigos "Klaipėdos keleivinis transportas" direktoriaus Gintaro Neniškio teigimu, didžioji dalis uostamiesčio vairuotojų, palyginti su ankstesniais laikais, išties yra draugiškesni ir supratingesni. Šiuo klausimu yra intensyviai dirbama.
"Miestas gerėja, tampa draugiškesnis neįgaliesiems, tikimės, šis procesas nesustos ir judėsime į priekį", – patikino G.Neniškis.
Naujausi komentarai