Neįgalių vaikų tėvams – atokvėpio galimybė

Pasak socialinės darbuotojos, tėvams labai svarbus grįžtamasis ryšys, tad šiems atvažiavus pasiimti vaiko, pasakojama, ką jis veikė, valgė, su kokiu specialistu dirbo, kokios nuotaikos buvo, rodomos nuotraukos.

"Susidraugaujame ir su vaikais, ir su jų tėvais – su visais palaikome šiltus santykius", – pasakojo G.Stončiuvienė.

Pasidalija našta

Atokvėpio paslauga teikiama šeimoms, auginančioms vaikučius, turinčius fizinę, proto ir(ar) psichikos negalią. Paslaugą išbandyti gali ne tik klaipėdiečiai, bet ir šeimos iš visos Lietuvos. Šiuo metu atvyksta pora vaikų iš Šilutės, vienas iš Kretingos, pabuvo vaikų ir iš Skuodo.

Ši paslauga ypač svarbi šeimoms, auginančioms sunkią negalią turinčius vaikus. Paslaugos teikimo trukmė priklauso nuo individualių šeimos poreikių.

Tėveliai vaikučius gali palikti darbo dienomis, savaitgaliais, per moksleivių atostogas, išvažiuodami į poilsinę kelionę, komandiruotes, pajutę nuovargį, pablogėjus sveikatai. Darbuotojai dirba lanksčiai, tad labai nuoširdžiai atsižvelgia į tėvų pageidavimus.

Reagavo į tėvų pasisakymus

Kaip paaiškino Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų vadovė Aušra Nikolajevienė, Atokvėpio paslauga sumanyta prieš trejus metus, pradėjus įgyvendinti pertvarkos nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų šeimai projektą.

Buvo reaguota į girdėtus neįgalių vaikų tėvų pasisakymus, kad negali dirbti, susitikti su draugais, net trumpam išeiti iš namų susitvarkyti kasdieninių reikalų, nueiti pas gydytoją ir pasirūpinti savo sveikata, keliauti ir pan.

"Taip ir gimė nesustabdomas noras atidaryti erdves šeimoms į gyvenimo pilnatvę, patikėjus vaikų priežiūrą specialistų komandai. Norisi, kad neįgalų vaiką auginančios šeimos neužsisklęstų vienos su savo rūpesčiu, o pajaustų Atokvėpio paslaugos teikimo veiksmingumą sau ir vaikui. Tėvai, patikėję vaiką specialistų komandai, kuri pasirūpins pagalba ir priežiūra, turėtų daugiau galimybių sau dirbti, ilsėtis, puoselėti sveikatą, svarbiausia – pasimėgautų laisve. Taip pat labai svarbu, kai jų vaikai patiria naujų įspūdžių, labiau prisiliečia prie gamtos, lengviau adaptuojasi jiems nepažįstamoje aplinkoje, įsileidžia į savo pasaulėlį naujus žmones.

Girdėjau ne apie vieną atvejį, kai mamos, visą meilę, dėmesį ir rūpestį atiduodamos neįgaliam vaikui, dažnai pamiršta ir apleidžia sveikąjį šeimos narį. Socialinio skyriaus komanda dirba tam, kad šeimos, auginančios sunkios negalios kamuojamus vaikus, išliktų tvirtos, pasitikinčios ir svarbios visuomenėje", – teigia ilgametę darbo patirtį su neįgaliais vaikais turinčios įstaigos vadovė.

Pasak A.Nikolajevienės, šiandien, dalydamiesi patirtimi, jie gali teigti, kad pailsėję tėvai – laimingi vaikai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Klausimėlis:

Klausimėlis: portretas
kodėl nieko nerašoma apie vietos veiklos grupę, kurios ,,biedniausi"dalyviai kažkokiu tai stebuklu įveikė nesamoningus šio projekto finansavimo reikalavimus?Čia būtent jie pasistengė dėl šios labai reikalingos paslaugos, o ne mūsų savivaldybė ar dar kažkas./O gal priskirsime šį gerą darbą liberalų partijai?:D)...///Paprasta organizacija, kurios net pavadinimo nesiteikėte parašyti.Kuri nepaisant didžiulių kliūčių, kriterijų ,,iš fantazijos pasaulio"(specialiai sugalvotų kad kuo sunkiau..), sukurtų Vilniaus ir Klaipėdos kabinetinių biurokratų, vistik vykdo šį projektą.Respect'as jiems.

Sandra

Sandra portretas
Specialistai malonus ir ismanantys savo darba.Tikrai tai vieta,kur rekomenduociau apsilankyti,jei vaikas turi sutrikimu.

Jolanta

Jolanta portretas
Taip, tai iš tikro reali pagalba tėvams, auginantiems neįgalų vaiką. Su gerais ir patikimais specialistais yra suteikiama visapusė pagalba šeimai. Gerai, kad yra tokia teikiama paslauga. Šiai dienai ji labai aktuali ir reikalinga.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių