Nelaukiamas šildymo sezonas artėja

Apniukę orai ir mažėjanti paros vidutinė temperatūra primena apie artėjantį šildymo sezoną. Gyventojai šildytis gali pradėti ir nelaukdami, kol jo pradžią paskelbs miesto savivaldybė.

Svarbiausia – paruoštas namas

Pagal teisės aktus šildymo sezonas oficialiai pradedamas tuomet, kai tris paras vidutinė paros temperatūra siekia mažiau nei 10 laipsnių šilumos. Pastarosiomis dienomis buvo 13–14 laipsnių šilumos.

„Tikrai dar neplanuojame pradėti šildymo sezono. Nebent būtų ekstremali situacija – staiga smarkiai atšaltų. Paprastai šildymo sezonas Klaipėdoje pradedamas spalio viduryje ar pabaigoje – dar liko geras mėnuo“, – tvirtino Klaipėdos savivaldybės Butų ir energetikos poskyrio vedėjas Algis Gaižutis.

Tačiau primenama, kad gyventojai gali patys apsispręs, kada pradėti šildyti namą.

„Svarbiausia, kad namas būtų tam paruoštas. Dabar už tai atsakingas bendrijos pirmininkas ar administratorius. Kontrolės, kaip anksčiau, nėra“, – tvirtino A.Gaižutis.

Butų ir energetikos poskyrio vedėjas abejojo, ar šiemet bus namų, kurie nuspręs anksčiau pradėti šildymo sezoną, nei bus paskelbta oficiali jo pradžia. Greičiau jau žmonės stengsis kuo vėliau pradėti šildyti savo būstus.

„Šilumos kaina Klaipėdoje yra viena mažiausių Lietuvoje. Tačiau patalpų šildymas vis tiek kainuoja, kad ir koks pastatas būtų. Didesnioji dalis statinių suvartoja daug šilumos. Tad reikėtų imtis namų atnaujinimo. Juk didelės sąskaitos už šildymą susidaro ne tik todėl, kad šiluma brangi, bet ir todėl, kad ji neracionaliai panaudojama, paskirstoma“, – pabrėžė A.Gaižutis.

Gali pradėti ir vėliau

Pasitaiko atvejų, kai bendrijos vėliau pradeda šildymo sezoną, nei paskelbiama oficiali jo pradžia.

Tačiau, anot A.Gaižučio, tokia praktika yra bloga. Dažniausiai tokiuose namuose pasipila skundai iš nepatenkintų gyventojų, kurie serga ar augina mažus vaikus.

„Esame kalbėję apie tokius atvejus su pirmininkais. Jei yra nepasitenkinimas, kad namas nešildomas, o oficiali sezono pradžia paskelbta, reikia įjungti šildymą, nors dauguma to nenori.

Priešingu atveju bus pažeidžiamos mažumos teisės“, – aiškino vedėjas.

Pasak A.Gaižučio, gyventojai turėtų galvoti apie pastato sutvarkymą taip, kad šiluma būtų patiekiama į namą, o kiekviena patalpa galėtų šildytis tiek, kiek reikia.

Prognozuoti kainos nedrįso

Vedėjo teigimu, sudėtinga prognozuoti, kiek gyventojai turės mokėti už šildymą šio sezono metu.

„Kol kas šilumos kaina mažėja. Ji priklausys nuo dujų kainos. Galime pasidžiaugti, kad yra nepriklausomų gamintojų, iš kurių superkama perteklinė šiluma, pradėjo veikti termofikacinė jėgainė. Tai padės stabilizuoti šilumos kainą“, – prognozavo vedėjas.

Praėjusio šildymo sezono metu vidutinė šilumos kaina siekė 25,47 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio. Prognozuota, kad šį sezoną ji turėtų būti 4,4 proc. mažesnė.

Praėjusio šildymo sezono metu 1 kv. m metro apšildymas vidutiniškai atsiėjo 4,15 lito be pridėtinės vertės mokesčio. Lyginant su prieš tai buvusiu sezonu – 8,35 proc. brangiau.

Šildymo sezonas Klaipėdoje oficialiai pradėtas:

2004 m. – spalio 12 d.
2005 m. – spalio 18 d.
2006 m. – spalio 26 d.
2007 m. – spalio 15 d.
2008 m. – spalio 27 d.
2009 m. – spalio 13 d.
2010 m. – spalio 11 d.
2011 m. – spalio 19 d.
2012 m. – spalio 17 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių