Neplaninio „Grigeo Klaipėdos“ patikrinimo metu AAD pažeidimų nenustatė

Bendrovės „Grigeo Klaipėda“ teritorijoje neplaninį patikrinimą atlikę Aplinkos apsaugos departamento (AAD) inspektoriai jokių pažeidimų neužfiksavo. Vasario 3 d. įmonėje apsilankę inspektoriai nenustatė, kad iš „Grigeo Klaipėdos“ į aplinką patektų nevalytos nuotekos. Bendrovei pateiktas oficialus AAD patikrinimo aktas patvirtina, kad į Kuršių marias Klaipėdos mieste patekusi tarša yra nesusijusi su minėtos bendrovės vykdoma veikla ir jos metu susidariusių nuotekų tvarkymu.

Kaip sako „Grigeo Klaipėdos“ generalinis direktorius Tomas Eikinas, vos tik vasario 2-osios vakarą sulaukta žinios apie Kuršių mariose pasirodžiusią taršą, buvo nedelsiant imtasi veiksmų: patikrintos paviršinių bei gamybinių nuotekų sistemos, apžiūrėti du nuotekų surinkimo trasos šuliniai bei rezervuaras.

„Pamainos darbuotojai patikrino fabriko teritorijoje esančias patalpas, nuotekų sistemas, tačiau jokių požymių apie galimą jų patekimą į aplinką neužfiksavo. Kitą dieną mūsų bendrovėje buvo atliktas neplaninis AAD specialistų patikrinimas, kurio metu ne tik pateikėme visą prašomą informaciją, bet ir aprodėme patalpas bei nuotekų transportavimo trasas. Šio patikrinimo metu nebuvo nustatyta, kad nuotekos į aplinką galėjo patekti iš mūsų fabriko teritorijos.

Anksčiau mūsų nuotekos buvo valomos Dumpiuose bei surenkamos į „Klaipėdos vandeniui“ priklausantį kolektorių, iš kurio išleidžiamos į Kuršių marias. „Grigeo Klaipėda“ niekada neturėjo ir neturi nuotekų tvarkymo infrastruktūros, tiesiogiai išeinančios į Kuršių marias. Kadangi nuo praėjusių metų neturime galimybės savo nuotekų valyti Dumpiuose, iki šiol visomis mūsų nuotekomis rūpinasi „Klaipėdos vanduo“. Ši bendrovė savo laboratorijoje kasdien tiria mūsų nuotekų sudėtį bei turi galimybę nuotoliniu būdu sekti nuotekų kiekius ir kitus rodiklius“, – sako „Grigeo Klaipėdos“ generalinis direktorius.

Siekdama pati dalinai nuotekas valyti Dumpiuose, „Grigeo Klaipėda“ dar praėjusių metų lapkritį pradėjo naujų nuotekų tinklų statybos darbus. Šiuo metu jau yra baigiami rangos sutartyje numatyti I ir II etapo darbai – nutiesta nuotekų transportavimo trasa, kuria nuotekos po pirminio valymo bus transportuojamos galutiniam išvalymui į „Klaipėdos vanduo“ nuotekų valyklą. Paskutinio etapo – naujai nutiestos trasos sujungimo ir nuotekų monitoringo sistemos įdiegimo darbai – planuojami atlikti šių metų I ketvirtį, o įrenginių veiklos pradžia – tik pasirūpinus veiklos įteisinimu. Įgyvendinus šį projektą, „Grigeo Klaipėda“ neturės jokios fizinės galimybės po pirminio valymo proceso nuotekų išleisti į gamtinę aplinką, nes galutinį jų valymą atliks „Klaipėdos vanduo“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Srutos mariose

Srutos mariose portretas
Oi prajuokino, negaliu... Kaip ten byla, arteja prie nuosprendzio?

Anonimas

Anonimas portretas
Ne jums debilai suprasti kaip cirkuliuoja korupciniai milijonai. Tai isrinktuju reikalas. Jusu, asilai, reikalas tyleti subines itraukus ir dziaugtis gyvenimu.

SKALIKAI, abejotinais būdais s k u b a atstatyti

 SKALIKAI, abejotinais būdais s k u b a atstatyti portretas
n e s ą ž i n i n g ą -SUSIKOMPROMITAVUSĮ GRIGEO vardą
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių