Netikėta LCC krepšininkų sėkmė

Klaipėdoje vietos LCC tarptautinis universitetas (LCC) sugebėjo padovanoti pergalę į gimtinę išvykstančiam vyriausiajam treneriui Stacey Hollowell ir nugalėjo Šiaulių universitetą (ŠU) rezultatu 98:87 (32:20, 16:26, 27:16, 23:24). Šia pergale LCC užsitikrino vietą atkrintamosiose varžybose.

Amerikietis S.Hollowell Lietuvoje dirbo dvejus metus ir šią savaitę išvyks į gimtinę, kur netrukus turėtų gimdyti jo žmona. Sezoną su septyniais juodaodžiais krepšininkais pradėjęs LCC universitetas jau neteko 5 krepšininkų, prie jų po rungtynių prisidėjo vyriausiasis treneris, o profesionalaus klubo peržiūroje Latvijoje dalyvauja LCC krepšininkas J.Mulamba.

Šeimininkų ekipa stengėsi išlydėti trenerį kuo gražiau. Nuo pirmųjų rungtynių minučių dvikovos favoritai šiauliečiai buvo priblokšti taiklių tritaškių metimų. Iškart įgiję persvarą LCC krepšininkai ją nuolat didino ir pirmojo ketvirčio viduryje pasiekė 10 taškų ribą. Abi komandos rungtyniavo be ryškių vidurio puolėjų ir „mažiukų“ mūšyje geriau sekėsi LCC.

Antrajame ketvirtyje LCC pranašumas pasiekė 15 taškų ribą, o po I.Fall dvitaškio šeimininkai pirmavo 39:23. Ketvirčio viduryje šeimininkai atsipalaidavo ir ŠU krepšininkai ėmė mažinti atsilikimą, kuris tirpo fantastišku greičiu. Iki kėlinuko pabaigos likus minutei po spurto 23:6 svečiai persvėrė rezultatą savo naudai. Vis dėlto, po dviejų ketvirčių 2 taškais pirmavo šeimininkai.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo šeimininkų atakomis, kurie vėl padidino pranašumą. Tiesa, šiauliečiai varžovams įgyti triuškinamo pranašumo nebeleido. LCC nuolat pirmavo kelių taškų persvara, o ketvirčio pabaigoje pasiekė 10 taškų ribą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po I.Fall metimo LCC pirmavo 79:67. Tokia pati persvara išliko ir iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms. ŠU krepšininkams nepadėjo nei minutės pertraukėlės, nei suaktyvinta gynyba. LCC tvirtai laikė žaidimo gijas savo rankose ir paskutiniąją minutę pirmavo 96:84. Rungtynes dėjimu baigė A.Macevičius - 98:87.

„Smagu, kad vaikinai sugebėjo gerai kovoti ir iškovoti pergalę. Esu dėkingas visiems lietuviams, kurie padėjo man gerai jaustis šioje šalyje. Praleidau puikus metus ir išsivežu kuo geriausius prisiminimus apie jūsų šalį“, - po dvikovos sakė Lietuvą paliekantis S.Hollowell.

„Nepažinau savo vyrų. Jei varžovai kovėsi, tai mes viską darėme atvirkščiai. Taip žaidžiant nelaimėsime nieko ir šios rungtynės buvo pavyzdys kaip negalima žaisti“, - auklėtinių pasirodymą apibūdino ŠU vyr. treneris R.Vaičiūnas.

Šiame straipsnyje: studentų lyga