Nidoje baigėsi tarptautinis dailininkų simpoziumas

Savaitgalį Nidoje baigėsi 9-asis tarptautinis dailininkų simpoziumas, dviem savaitėms subūręs beveik dvi dešimtis Lietuvos ir Rusijos dailininkų. Šiemet pirmą kartą simpoziumas kartu su žmogaus pažinimo centru „Vaiska“ surengė jungtinę poilsinę stovyklą „Kuršių žemės glėby“. 

Kasmet į organizuojamą tarptautinį dailininkų simpoziumą susirenka vis didesnis būrys menininkų. Kai kurie yra nuolatiniai dailininko tapytojo Evaldo Šemetulskio organizuojamų simpoziumų Nidoje dalyviai.

Kuriančių dailininkų kaimynystėje žmogaus pažinimo centro „Vaiska“ iniciatyva vyko paskaitos ir užsiėmimai apie emocinę ir fizinę žmogaus sveikatą, natūralios medicinos metodus, sveiką mitybą, streso bei nerimo įveikimo būdus. 

„Šiais metais nusprendėme plačiau pažvelgti į kūrybą. Meną žmogus gali sukurti ne tik drobėje, bet ir savyje. Kas jungia visus šios stovyklos žmones? Noras pažinti ir šį savo pažinimą dovanoti kitiems“, - sako Evaldas Šemetulskis, tarptautinio dailininkų simpoziumo iniciatorius. 

„Spontaniškai gimusi idėja sukurti bendrą projektą kartu su kasmet Nidoje vykstančiu dailininkų simpoziumu pasiteisino. Kūrybiška atmosfera padėjo atsipalaiduoti visiems stovyklos dalyviams. Buvo malonu stebėti laisvą jų bendravimą tarpusavyje ir su dailininkais, o taip pat - su profesionaliais dėstytojais, kurie negailėjo nei laiko, nei žinių, kad kūnai ir sielos būtų kuo sveikesni. Todėl tokią jungtinę stovyklą jau planuojame ir kitais metais“, - tvirtino Rimas Mažionis, žmogaus pažinimo centro „Vaiska“ direktorius. 

9-ojo tarptautinio dailininkų simpoziumo darbų parodos atidaryme ir paskaitose taip pat galėjo dalyvauti visi norintys Nidos gyventojai.


Šiame straipsnyje: dailininkų simpoziumas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių