Nuo pirmadienio dauguma Klaipėdos abiturientų grįš į mokyklas

Jau nuo pirmadienio dauguma dvyliktokų egzaminams ruošis klasėse. Tik dviejų gimnazijų abiturientai nuotoliniu būdu mokysis savaite ilgiau – iki gegužės 10 dienos. Tuo metu 5-11 klasių mokiniai šiuos mokslo metus užbaigs nuotoliniu būdu.

„Į mokyklas dažniausiai yra tik vienas įėjimas. Jei būtume priėmę kitokį sprendimą, reiktų spręsti susibūrimo klausimą. O abiturientų nėra tiek daug. Be to, jie suaugę žmonės, supranta ir gali prisiimti atsakomybę dėl saugumo rekomendacijų“, – paaiškino Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė.

Vyriausybė leido abiturientams grįžti į mokyklas nuo gegužės 3 d., o 5-11 klasių mokiniams – nuo gegužės 10 d. Tačiau galutinis sprendimas paliktas savivaldybėms. Penktadienį Klaipėdos savivaldybė dėl to tarėsi su švietimo įstaigų vadovais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro bei Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistais.

„Miesto pozicija – 5-11 klasių mokiniams pabaigti mokslo metus nuotoliniu būdu ir teikti prioritetą abiturientų grįžimui. Kad būtų galima saugiai ruoštis egzaminams ir organizuoti egzaminų sesiją. Tačiau toms mokykloms, kurių bendruomenės visgi norėtų grįžti į kontaktinį ugdymą, niekas kategoriškai kelio neužkirs“, – tikino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Nuspręsta, kad užtikrinti saugų grįžimą visiems būtų sudėtinga, o nauda besibaigiant mokslo metams – maža.

Iš dvylikos miesto gimnazijų, kuriose mokosi beveik 1200 dvyliktokų, sugrįžti į kontaktinį ugdymą pasirengę daugiau nei tūkstantis abiturientų. Penkiose gimnazijose grįžta visi abiturientai.

„Aišku dvyliktokai labai nori grįžti į kontaktinį ugdymą. Bet ne visi turi galimybių. Tokiu atveju abiturientai turi kreiptis į mokyklų vadovus. Jie pateikia užduotis mokytis namuose“ – paaiškino A.Dirgėlienė.

Abiturientai, nenorintys grįžti į mokyklas, bijo užsikrėsti, gyvena su vyresnio amžiaus artimaisiais arba mano, kad bus daugiau streso nei naudos.

Grįžtantys dvyliktokai raginami tikrintis greitaisiais antigenų testais.

„Pedagogai visada turi testuotis septynių dešimties dienų laikotarpyje. Tačiau moksleiviams privalomo testavimo nėra. Abiturientų srautai nėra tokie dideli. O dalis jų jau yra vakcinuoti“, – teigė administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Praėjusios savaitės duomenimis bent pirmą vakcinos dozę gavo beveik 40 proc. Klaipėdos abiturientų ir 70 proc. jų mokytojų. Pasako savivaldybės atstovės tai vieni geriausių rodiklių šalyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Vieni gali lankyti mokyklas kiti abitujantai negali, po galais ka jie daro su musu vaikais, Stogas visai valdzei paciuoze, koke ju ateitis bus be normaliu mokslu.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių