Orai Lietuvoje: įvardijo, kur užfiksuoti stipriausi vėjo gūsiai

  • Teksto dydis:

Penktadienį Lietuvos gyventojai buvo perspėjami apie artėjančią stipriausią 2022/2023 metų šaltojo sezono audrą. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) šeštadienio popietę įvardijo, kur buvo užfiksuoti stipriausi vėjo gūsiai.

„Remiantis praėjusios nakties ir ryto duomenimis, stipriausi maksimalūs vėjo gūsiai (10 m aukštyje) buvo registruoti: Klaipėdos uoste – iki 28 m/s; Ventės rage – iki 27 m/s; Šilutėje – iki 25 m/s; Nidoje prie jūros (24 m aukštyje) – iki 30 m/s; Klaipėdoje (24 m aukštyje) – iki 26 m/s“, – skelbiama LHMT feisbuko paskyroje.

Žemyno gilumoje maksimalūs vėjo gūsiai buvo silpnesni: Kaune išmatuota iki 20 m/s; Vilniuje – iki 16 m/s.

Specialistai priminė ir vėjo apibrėžimus:

Pavojingas vėjas ≥15 m/s (≥54 km/val.)

Stichinis vėjas ≥28 m/s (≥101 km/val.)

Katastrofinis (uraganinis) vėjas ≥33 m/s (≥119 km/val.)

Vakar dieną daug kur buvo kritulių, daugiausia lietaus. Daug kur tvyrojo rūkas. Aukščiausia temperatūra siekė 0–6 laipsnius šilumos. Naktį orus lėmė aktyvus Atlanto ciklonas. Visoje šalyje buvo kritulių, vakariniuose rajonuose kai kur smarkių, vyravo lietus. Žemiausia oro temperatūra buvo nuo 0 iki 4 laipsnių šilumos.

Šiandien dieną krituliai – lietus, šlapdriba. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, daug kur gūsiai 15–20 m/s, iki vidurdienio kai kuriuose vakariniuose rajonuose 21–26 m/s. Aukščiausia temperatūra 2–6 laipsniai šilumos.

Kaip jau buvo skelbta, Kauno oro uoste dėl stipraus vėjo nenusileido lėktuvas, o Klaipėdos uoste dėl sustiprėjusio vėjo prieš vidurnaktį buvo pradėtas riboti laivų eismas.


Šiame straipsnyje: audraoraididelis vėjas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Qwe

Qwe portretas
Aš Užfiksavusi 56m Per Sekunde

tai

tai portretas
na jo, dabar saule sviecia klaipedoje, o apie 4 val mane pabudino vejo trankymasis, o netoli 11val ryte is penkto auksto istiklinto balkono išplėšė langą ir nutėškė ant zemes...į gabaliukus...

Cv

Cv portretas
Prie juros saule šviečia...nebejuokinkit su tokiais otais;))))..eilinis vejelis...
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių