Apsėmė gatves
Kretingos rajono meras Antanas Kalnius pripažino, kad per vieną savaitę Kretingos rajonas gavo viso lapkričio mėnesio kritulių normą.
Antradienio vakarą vanduo Kretingoje ėmė semti Žemaičių alėją, Savanorių gatvę, Grafų Tiškevičių, Geležinkelio gatves.
Net pagrindinio, per miestą einančio, plento Palanga–Šiauliai pakraščiai taip pat atsidūrė po vandeniu.
Vanduo ne tik ėmė veržtis į daugiabučių rūsius. Dėl užtvindytų įvažų uždarytas motelis ir kavinė, gyventojams kilo klausimų kaip pasiekti parduotuves, paštomatų skyrius ir net Kretingos ligoninę.
Pėsčiomis užtvindytomis gatvelėmis niekas nenori bristi.
Vanduo semia žinoma kavinę „Vienkiemis“, esančią šalia Kretingos.
Kavinė „Vienkiemis“/Feisbuko nuotr.
„Kretingos vandenų“ darbuotojai dirba visu pajėgumu, taip pat kai kur į pagalbą pasitelkti ir ugniagesiai.
Mero teigimu, kiek įmanoma, bandoma ieškoti sprendimų gelbėjant gyventojams, tačiau ne visur pavyksta rasti greitų išeičių iš susidariusios situacijos.
Visi kanalai ir surinkimo šuliniai yra pilni vandens. Kai kur teko uždaryti eismą, kad neįvyktų avarijos.
Anot Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vedėjo Stanislovo Kučinsko, žmonių gyvybei dėl susidariusios situacijos pavojaus nėra.
Skelbta, kad „Kretingos vandenų“ avarinė tarnyba dirbs visą naktį.
Feisbuko grupės „Mūsų Kretinga“ nuotr.
Perpildė įrenginius
„Visi kanalai ir surinkimo šuliniai yra pilni vandens. Kai kur teko uždaryti eismą, kad neįvyktų avarijos“, – apie kritinę situaciją kalbėjo Kretingos meras A. Kalnius.
Per parą Kretingos nuotekų valymo įrenginiai galėdavo išvalyti nuo 3 iki 5 tūkst. kubinių metrų vandens.
„Per vieną dieną į įrenginius pateko 20 tūkst. kubinių metrų vandens. Tai yra nerealus kiekis. Nuotekos yra maišytos su lietaus vandeniu, todėl valymo įrenginiai nesusitvarko su tokiu kiekiu. Sušaukėme operacijų centro grupę, kuri priėmė sprendimą laikinai atidaryti apsaugines sklendes, per kurias bus išleistas perteklinis vandens kiekis“, – paaiškino A. Kalnius.
To prireikė dėl to, kad valymo įrenginiai išliktų veikiantys, nes kitaip gali žūti gerosios valymo įrenginių bakterijos. Jei jos žūtų, nuotekų valykla normaliai negalėtų veikti dvi savaites.
Kretingos rajono savivaldybės nuotr.
Tokiu atveju viso miesto nevalytą kanalizaciją reikėtų leisti į Tenžės upę.
Aplinkosaugininkai sutiko su tokiu siūlymu, tačiau jie vis tiek paskaičiuos, kokią žalą aplinkai padarys išleidžiamos į Tenžės upę praskiestos nuotekos.
A. Kalnius tikino, kad Akmenos upės, kuri teka per Kretingą, vandens lygis pasiekė 405 cm lygį. Kritinė riba – 420 cm.
Meras vylėsi, kad neįtikėtina vandens kiekį Kretingos rajone esančios užtvankos atlaikys, nes jos nuolat prižiūrimos.
Aplinkosaugininkė Neringa Grigalauskienė teigė dirbanti daug metų, tačiau tokios situacijos kaip Kretingoje jai netekę spręsti.
Uostamiestis atsilaikė
Įmonė „Klaipėdos vanduo“ informuoja, kad užklupus intensyviam lietui, pranešimų apie susidariusias didesnes vandens sankaupas Klaipėdos gatvėse ir centrinėse miesto arterijose kol kas nėra gauta.
Klaipėdiečiai informavo apie lietaus vandeniu apsemtą kiemą Baltijos prospekte 31 bei šalia Baltijos prospekto 55 esantį įvažiavimą automobiliams, Ryšininkų bei Varpų gatvių kiemus.
Įmonės „Klaipėdos vanduo“ atstovai priminė, kad vandens sankaupoms susidaryti įtakos turi ne tik intensyvus lietus, bet ir lapais bei purvo nuošliaužomis apneštos paviršinių nuotekų grotelės. Susidarius tokiai situacijai, apsunkinamas vandens sutekėjimas ir teritorijose ima kauptis vanduo.
Naujausi komentarai