Ragina atkreipti dėmesį
Jau kurį laiką Palangoje ir Šventojoje plevėsuoja informaciniai plakatai, skatinantys gyventojus atkreipti dėmesį, ar pajūryje įvairias paslaugas teikiantys verslininkai savo klientams išduoda galiojantį kasos kvitą.
Fiskalinio kasos aparato kvite turi būti nurodytas fiskalinis logotipas, kurį sudaro trijų raidžių LTF derinys, užtikrinantis, kad gautos pajamos yra užfiksuotos kasos aparatu ir atitinkamai apskaičiuoti mokėtini mokesčiai.
Mokesčių inspekcijos duomenimis, ši akcija, vykdyta ir praėjusiais metais, davė rezultatų.
"Pernai Palangoje iškabinus informacinį plakatą, raginantį informuoti apie klientams neišduodamus čekius atsiskaičius už paslaugą ar prekę, dvigubai išaugo pranešimų apie galbūt neapskaitomas pajamas neišduodant apskaitos dokumento", – teigė Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Vida Okuličienė.
Teigiama, kad bendras skundų apie galimus pažeidimus pajūrio kurortuose skaičius pernai išaugo trečdaliu – gauta 60 gyventojų pranešimų.
Stebi ir kontroliuoja
Anot pavaduotojos, kurortinėms teritorijoms ypatingas dėmesys skiriamas vasaros sezonu, kai verslo koncentracija čia yra didžiausia.
Šiuo laikotarpiu inspektoriai vykdo ne tik prevencinės priemones, bet ir sezonines paslaugas teikiančių asmenų stebėseną, rengia vizitus, taip pat atliekama atrankos būdu išaiškintų rizikingiausių mokesčių mokėtojų kontrolė.
Vertinant praėjusių metų kurortiniu sezonu taikytas įvairias kontrolės bei prevencines priemones, nemažas pajamų augimas pastebėtas visuomeninio maitinimo paslaugų srityje. Skaičiuojama, kad tokias paslaugas teikiančių mokesčių mokėtojų, kuriems buvo taikomos stebėjimo priemonės, pardavimai išaugo 15 proc.
Taigi tikėtina, kad kontroliuojami verslininkai ėmėsi sąžiningiau nurodyti gaunamas pajamas.
Pusė – neapskaitė pajamų
Šių metų sezono pradžios tendencijos dar nėra visiškai aiškios, tačiau taip pat numatomas pajamų augimas.
"Preliminariais duomenimis, birželį galimas iki 4–5 proc. pajamų augimas, lyginant su praėjusių metų birželiu. Tai rodo Klaipėdos AVMI stebimų įmonių teikiami išankstiniai duomenys. Ryškesnis pajamų augimas stebimas nedidelėse įmonėse, kurių mėnesio pardavimas nesiekia 35 tūkst. eurų", – dėstė V.Okuličienė.
Pašnekovė pastebėjo, kad viešojo maitinimo srityje esama rizikos tiek dėl pajamų neapskaitymo, tiek dėl su darbo santykiais susijusių pažeidimų, nes neapskaitytos pajamos yra ir šaltinis nelegaliai dirbančių asmenų atlyginimų vokeliuose mokėjimui.
"Iš visų šiemet Klaipėdos AVMI nustatytų pažeidimų, užfiksuotų visuomeninio maitinimo sektoriuje momentinių patikrinimų metu, 51 proc. sudaro pažeidimai, susiję su pajamų neapskaitymu – neišduodami kvitai, nustatytas grynųjų pinigų perteklius kasoje", – teigė pavaduotoja.
Analizuojant įvairaus pobūdžio informaciją apie viešojo maitinimo paslaugas teikiančius verslininkus, nustatyta įvairių būdų, kuriais įmonės vengia apskaityti pajamas: neišrašo buhalterinės apskaitos dokumentų bei neapskaito visų gautų pajamų, nustatoma ir atvejų, kai sunaikinamos viešojo maitinimo sektoriuje naudojamos išankstinės sąskaitos, taip pat buhalterinėje apskaitoje neapskaitytų prekių realizavimo atvejų.
Daugėja skundžiančiųjų
Inspektoriai nemažai dėmesio skiria ir apgyvendinimo paslaugas pajūryje teikiantiems verslininkams.
Pastebima, kad šiemet, kaip ir ankstesniais metais, auga registruotos veiklos su verslo liudijimais skaičiai, išaugo ir gyventojų deklaruotos pajamos, gautos iš nekilnojamojo turto nuomos.
Teigiama, kad verslo liudijimais minėtai veiklai Palangoje ir Neringoje šiemet gyventojai apsirūpino kur kas anksčiau nei pernai bei jų įsigyta daugiau.
Šio mėnesio pradžioje verslo liudijimus šioms veikloms jau buvo įsigiję 1754 gyventojai – tai yra 3 proc. daugiau nei pernai per tą patį laiką.
Mokesčių inspekcijos duomenimis, auga ne tik perkančiųjų verslo liudijimus, bet ir pranešančiųjų apie, kaip įtariama, mokesčių nemokančius būstų nuomotojus.
"Pasiteisinus pernai, šiemet kurortuose, taip pat ir Palangoje, tęsiamas gyventojų vizitavimas: prieš Jonines pajūrio kurortų gyventojus lankę VMI darbuotojai konsultavo gyventojus", – pastebėjo V.Okuličienė.
Pirmo šiųmečio vizitavimo metu aplankyti 178 gyventojai, o rezultatai, anot pavaduotojos, patvirtina tendenciją, jog teikiantieji apgyvendinimo paslaugas renkasi registruotą veiklą su verslo liudijimais.
Verslo liudijimais iš anksto jau buvo pasirūpinę 83 proc. aplankytų gyventojų, kiti planavo tai padaryti artimiausiu metu.
Naujausi komentarai