Paplūdimiuose užfiksuoti girtumo rekordai

Pajūryje laiką leidžiantys poilsiautojai šią vasarą vėl galėjo nemokamai ir anonimiškai pasitikrinti blaivumą. Rekordininkui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,6 promilės. Praėjusią vasarą rodmenys buvo dar didesni.

Tikrintis mėgo vyrai

Uostamiesčio gelbėtojai paplūdimyje laiką leidžiantiems poilsiautojams pasitikrinti blaivumą siūlė antrą vasarą iš eilės. Alkoholio matuoklį biudžetinei įstaigai "Klaipėdos paplūdimiai" paskolino įmonė "Alkotesteris". Už šią paslaugą įstaigai mokėti nereikėjo.

Dažniausiai prietaisas, matuojantis, koks alkoholio kiekis yra kraujyje, buvo Pirmosios Melnragės gelbėtojų poste. Biudžetinės įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki tvirtino, kad būtent šiame pliaže girtaujama aktyviausiai.

Pasitikrinti savo girtumą galėjo ir Antrosios Melnragės, Girulių pliažų lankytojai. Iš viso tai padarė 800 poilsiautojų. Praėjusiais metais tokių buvo daugiau – apie tūkstantį.

A.Siakki tvirtino, kad šį skirtumą lėmė orai – praėjusi vasara buvo gražesnė, orai šiltesni, dažniau švietė saulė, tad ir poilsiautojų pliažuose buvo daugiau.

Tradiciškai pasinaudoti alkoholio matuokliu norėdavo vyrai. Moterų buvo tik kelios. A.Siakki teigė, kad dauguma, kurie ateidavo pasitikrinti girtumą, įpūsdavo.

"Dažniausiai kreipdavosi vyrai, kurie būdami paplūdimyje išgėrė butelį ar du alaus ir norėjo vairuoti. Jiems būdavo nustatytas 0,2–0,4 promilės girtumas. Antras pagal dažnumą rezultatas – 0,8 promilės", – sakė pavaduotojas.

Priekabiavo prie poilsiautojų

Šios vasaros rekordininkui buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,6 promilės. Praėjusį sezoną šis rodmuo buvo dar didesnis – 3,8 promilės.

Pasak A.Siakki, tiek įpūtę asmenys paprastai ne patys ateina pasitikrinti girtumo. Dažniausiai juos pastebi gelbėtojai ir paprašo palikti paplūdimį. Neretai apie tokius asmenis informuoja ir poilsiautojai.

"Žmonės, kuriems nustatomas daugiau nei 3 promilių girtumas, paprastai sunkiai pastovi ant kojų. Vizualiai matosi, kad jie neblaivūs. Gelbėtojai tokius asmenis paprašo palikti paplūdimį ne tik todėl, kad yra didesnė tikimybė, jog jie nuskęs, būna, kad įkaušę žmonės pradeda trukdyti poilsiautojams – šūkauja, kabinėjasi, kelia triukšmą", – kalbėjo pašnekovas.

A.Siakki atkreipė dėmesį, kad alkoholio matuoklis pasitarnauja, kai tokie asmenys neprisipažįsta, jog yra įkaušę. Įrenginys padeda tai įrodyti.

Pūtė ir skendusieji

Alkoholio matuokliu buvo tikrinami ir skendę žmonės, jei šie sukeldavo įtarimų. Pasitaikydavo atvejų, kai į nelaimę jūroje patekdavo alkoholio vartoję asmenys.

"Viskas priklausydavo nuo situacijos. Ne visi skendusieji buvo tikrinami alkoholio matuokliu", – tvirtino pavaduotojas.

A.Siakki nuomone, šis įrenginys tikrai buvo naudingas paplūdimyje. Norintieji galėjo pasitikrinti blaivumą ir sužinoti, ar tikrai gali vairuoti.

"Dažnas, bent šiek tiek įpūtęs, dar eidavo papramogauti ir tik po kiek laiko sėsdavo prie automobilio vairo", – teigė pavaduotojas.

Uostamiesčio paplūdimiuose vartoti alkoholinius gėrimus draudžiama. Tai daryti galima tik čia esančiose kavinėse.

Ar kitais metais poilsiautojai dar galės pasitikrinti girtumą paplūdimiuose, neaišku. Pasak A.Siakki, viskas priklausys nuo to, ar įmonė "Alkotesteris" paskolins prietaisą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių