Paramos labdaros projektas – Klaipėdos licėjaus tradicija, gyvuojanti 16 metus

 • Teksto dydis:

Klaipėdos licėjaus bendruomenei Kalėdų laukimas niekad neprailgsta – dar gruodžio mėnesio pradžioje prasidėjo 16 tradicinis labdaros paramos projektas, subūręs kilniam tikslui mokinius, jų tėvelius ir mokytojus.

Licėjaus moksleiviai dalyvauja įvairiuose paramos projektuose, savanorystės veiklose mokykloje ir už jos ribų: su dovanomis lankosi gyvūnų globos įstaigose, pradžiugina skanėstais ir savo darbeliais vienišus senelius, organizuoja ir dalyvauja bendrose veiklose specialių poreikių vaikų ugdymo įstaigose ir centruose, taip pat kviečia savo bendruomenės narius į pačių organizuojamas muges.

O projekto didysis renginys – teatralizuotas mokinių koncertas didžiosiose miesto koncertų salėse jau nesutalpina visų norinčiųjų.

(Klaipėdos licėjaus nuotr.)

Šio projekto iniciatorė mokyklos direktorė dr. Regina Kontautienė didžiuojasi mokyklos bendruomenės aktyvumu ir dosnumu: nuo 2003 metų per visus labdaros paramos projektus Klaipėdos licėjaus bendruomenė jau yra surinkusi ir paaukojusi apie 75 tūkst. eurų.

Projekto metu surinktomis lėšomis paremta:

cukriniu diabetu sergantys vaikai, prisidedant prie E. Mildažytės organizuojamo "Diabitės" projekto;

Klaipėdos "Danės" vaikų globos namai;

Maltos ordino pagalbos tarnyba (MOPT);

Klaipėdos Vaikų širdies asociacija;

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Onkohematologijos skyrius;

Klaipėdos Krizių centro šeimų vaikai;

Klaipėdos Regos ugdymo centras;

"Medeinės" mokykla, kurioje mokosi specialiųjų poreikių vaikai;

Šv.Pranciškaus onkologijos centras prie Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios;

autizmo spektro sutrikimų turinčių vaikų ugdymo centras "Elgesio sprendimai";

Mamų unijos globojami vaikai;

socialiai remtinų šeimų vaikai, sergantys neurologinėmis ligomis, turintys fizinę, protinę negalią bei patyrę psichoemocinių traumų. Jie gavo dovanų Delfinų terapijos centro organizuojamus užsiėmimus.

Atsiliepta į pavienių šeimų prašymus dėl pagalbos sergantiems vaikams.

Kalėdinis labdaros paramos projektas mokyklos bendruomenę ypač suartino su artimiausiais kaimynais – "Medeinės" mokykla (vadovė E. Knyzaitė), kurioje mokosi specialiųjų poreikių mokiniai, ir vaikų ugdymo centru "Elgesio sprendimai" (vadovė R. Karvelienė), kuriame padedama autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams. Kelerius metus iš eilės kalėdinio labdaros paramos projekto metu surinktos lėšos skiriamos būtent šioms kaimynystėje įsikūrusioms įstaigoms.

Kartu: brolis Benediktas Sigitas Jurčys ir paramos-labdaros projektų iniciatorė R. Kontautienė. Renginio akimirka. (Klaipėdos licėjaus nuotr.)

Šiais metais licėjaus kalėdinio labdaros paramos projekto didysis renginys "Kalėdinė mugė" sukvietė mokyklos bendruomenę ir jos svečius į LCC tarptautinio universiteto salę. Didelei bendruomenei (mugėje dalyvavo ne tik Klaipėdos licėjaus didieji ir mažieji mokiniai, bet ir Mažojo Klaipėdos licėjaus, įsikūrusio prie jūros Melnragėje, mokinukai) buvo nuspręsta ieškoti ne tik erdvesnės renginio vietos, bet ir keisti įprastą renginio formatą.

Kalėdinė mugė apjungė šokančius, dainuojančius ir kvietė į išradingai pristatytus klasių paviljonus. Juose vyko edukaciniai užsiėmimai, teatriniai pasirodymai, prekyba pačių pagamintais dirbiniais ir skanėstais. Licėjaus Tėvų taryba išrinko 3 geriausius paviljonus – priešmokyklinę klasę (mokytoja M. Venckutė), 5d (vadovė J. Jonaitienė) ir 6a (vadovė G. Žižiūnienė) klases apdovanojo specialiais pačių įsteigtais prizais už ypatingą kalėdinę nuotaiką, kūrybiškumą ir bendruomeniškumą.

(Klaipėdos licėjaus nuotr.)

Visais mokinių įkurtais paviljonais, stebinusiais savo išmone, spalvingumu ir kvapais, taip pat džiaugėsi mokyklos direktorė R.Kontautienė ir skyrė kiekvienai klasei po specialų prizą.

Kalėdinio projekto didžiojo renginio finalas buvo įspūdingas – licėjaus mokytojų vyrų ansamblis gyvai atliko grupės "Kardiofonas" dainą "Ant kalėdinės eglutės", o po jos buvo paskelbta apie projekto metu surinktą rekordinę 18 749 eurų sumą, kuri skirta "Medeinės" mokyklai ir vaikų ugdymo centrui "Elgesio sprendimai".

Taip pat buvo aukojamos lėšos Šv.Kazimiero bažnyčiai, prisidedant prie bažnyčioje įgyvendinamo Kryžiaus kelio stočių projekto išpildymo. Šventės pabaigoje mokiniai linksminosi dūzgėse kartu su klaipėdiečių muzikine grupe SING.

Licėjaus direktorė vakaro pabaigoje dėkojo visiems už renginį: jo organizatoriams (režisierius T. Jašinskas), klasių bendruomenėms, ypač džiaugėsi nuoširdžiu bendradarbiavimu su mokyklos tėvų taryba (pirmininkė S.Selezniovienė), kuri ne tik įsteigė prizų šventės dalyviams, bet ir papildė projektą – inicijavo akciją "Padovanokime knygą – pasidalinkime skaitymo džiaugsmu", skirtą surinkti knygų ir lėšų mokyklos bibliotekai. Prie šios akcijos maloniai sutiko prisijungti ir renginio svečias, mokyklos draugas pranciškonų brolis Benediktas, pasisiūlęs padovanoti apie 1 tūkst. vertingų knygų mokyklai.

"Klaipėdos licėjaus tradicinis kalėdinis projektas – ne stebuklas ir ne vienkartinė akcija. Tai įpareigojantis ir auginantis, įkvepiantis ir džiuginantis, vienijantis ir jungiantis bendruomenę darbas", – kalbėjo Klaipėdos licėjaus direktorė R. Kontautienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių