Po įtarimų – V. Domarko pasitraukimas iš politikos

Kretingos rajono tarybos narys Virginijus Domarkas socialiniame tinkle pranešė, kad traukiasi iš politikos. Ilgametis politikas į kretingiškius kreipėsi lygiai tokia pat fraze, kokia į visuomenę kažkada kreipėsi Eligijus Masiulis.

„Nekaltą verčia kaltu“?

„Tiems, kurie manęs neištrynė“, – taip savo viešą laišką pavadino V.Domarkas. E.Masiulis į visuomenę kreipėsi labai panašiai – „Tiems, kurie manęs ne delete‘no“ .

V.Domarkas socialinio tinklo paskyroje aiškino, kad itin sielojasi dėl STT jam mestų kaltinimų.

„Kovo 3-iosios įvykiai ir viešųjų informavimo priemonių antraštės nubloškė į gyvenimo nežinią ir įpareigojo priimti tam tikrus sprendimus. Šiomis dienomis negailima įtarimų, menamų kaltinimų ir interpretacijų, darius poveikį ar vykdžius papirkimo požymių turinčius veiksmus. Įtarimai skaudūs ir draskantys širdį.“

Kretingos rajono tarybos narys, buvęs Seimo narys ir buvęs Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius V.Domarkas teisėsaugos akiratyje atsidūrė dėl jo vadovaujamos įmonės „Limeta“ veiklos.

„Limeta“ minima plataus masto STT byloje dėl medicinos priemonėmis ir įranga prekiaujančių įmonių veiklos. Esą kai kurios sveikatos priežiūros įstaigos galėjo sudaryti sąlygas įmonėms neteisėtai laimėti įvairių Lietuvos gydymo įstaigų pirkimų už daugiau kaip 3 mln. eurų.

„Pasitraukiu vedamas moralinės pareigos, nepaisant, kad pastarųjų dienų įvykiai nėra susiję su manimi kaip Savivaldybės tarybos nariu ar ankstesnėmis Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigomis. Konkurenciniai procesai, vykstantys medicinos įrangos pardavimo ir aptarnavimo sektoriuje, iškreiptas viešųjų pirkimų sistemos modelis ir nekaltą verčia kaltu, nubloškiant į pilkąją paraštę, kurioje politikui būti nedera“, – apie bylą laiške užsimena V.Domarkas.

Pareiškimo dar negavo

Nors V.Domarkas apie pasitraukimą iš politikos socialiniame tinkle pareiškė prieš kelias dienas, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) dar nesulaukė tarybos nario prašymo trauktis iš pareigų.

Labai įdomu, kas ten vyksta?

„Pareiškimo dar negavome. Pareiškimų ar laiškų platinimas socialiniuose tinkluose dar nereiškia, kad asmuo atsisakė tarybos nario mandato. Jei asmuo atsisako mandato, toks sprendimas turėtų būti patvirtintas notariate. Jei politikas asmeniškai neatvyksta į VRK pateikti mandato atsisakymo, o į rinkimus buvo keliamas partijos, tai gali padaryti partijos skyriaus pirmininkas arba meras. Klausimas – kuris šių variantų čia bus?“ – tvarkas aiškino VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Laura Matjošaitytė / Redakcijos archyvo nuotr.

Ji svarstė, kad galbūt V.Domarkas, parašęs mandato atsisakymo pareiškimą ir patvirtinęs notariate, jį išsiuntė VRK paštu.

„Ne pirmo klausimo šia tema sulaukiu. Labai įdomu, kas ten vyksta?“ – neslėpė L.Matjošaitytė.

Panaikino telefono numerį

Kretingos socialdemokratai, kuriems vadovavo V.Domarkas, kol kas neturi naujo nuolatinio skyriaus pirmininko. Jo pareigas laikinai užėmė pirmasis V.Domarko pavaduotojas Tomas Abelkis.

„Partijos skyriaus pirmininku laikinai aš tapau iki tol, kada susirinks skyrius ir patvirtins pirmininką. Tai V.Domarko apsisprendimas atsisakyti mandato. Iš visų trijų galimybių pateikti prašymą VRK, manau, bus pirmas variantas – jis pats jį pateiks“, – tikino T.Abelkis.

Paklaustas, kodėl V.Domarko oficialus tarybos tinklalapyje skelbiamas telefono numeris mobiliojo ryšio operatoriaus yra įvardijamas neegzistuojančiu, partijos kolega spėjo, kad V.Domarkas nenori su niekuo bendrauti.

„Jis dabar nenori dėmesio. Įvykio versiją paaiškino feisbuke, o daugiau jis nieko negali, nes vyksta tyrimas. Jis pareiškė, kad gailisi, pasikalbėjo su šeima ir apsisprendė atsisakyti mandato. Nors teisinio pagrindo trauktis iš tarybos nėra. Žmogus nėra nuteistas. Jo statusas – laisvas žmogus, gali toliau dirbti. Kada jis nuspręs, tada ir nusiųs VRK raštą. Čia jam spręsti“, – paaiškino T.Abelkis.

Dėl posto – intriga

VRK patvirtinus V.Domarko mandato atsisakymą, kyla klausimas – kas užims laisvą tarybos nario kėdę?

Aiškėja, kad dėl to dar gali vykti kova. Oficialiai rinkimų sąraše pagal surinktus balsus kitu kandidatu į tarybos narius turėtų tapti Vydmantų seniūnas Rimvydas Šakinis.

„Tačiau jis yra valstybės tarnautojas, ir tarybos nario mandatas negali būti suderinamas su tokiomis pareigomis. Jis mandato buvo atsisakęs, jo vietą buvo užėmęs kitas žmogus. O po jo eilėje esu aš. Ar R.Šakinis nuspręs išeiti iš seniūno pareigų, neaišku. Jis juk dalyvaudamas rinkimuose sumokėjo devynių tūkstančių eurų užstatą. Kad nebūtų piktnaudžiavimo, kad dalyvaudamas rinkimuose jis nepasinaudotų tarnybine padėtimi. Tačiau VRK dar turės išaiškinti, kaip čia viskas bus“, – kalbėjo T.Abelkis.

Pats T.Abelkis sutiktų dalyvauti rajono valdyme. Vyras vadovauja įmonei „Klaipėdos Lytagra“.

Vydmantų seniūnas R.Šakinis viešai jau yra užsiminęs, kad domėsis VRK kandidatų eiliškumo klausimais, nors nepatvirtino, jog norėtų tapti tarybos nariu.

Penktadienio popietę paaiškėjo, kad VRK patenkino V.Domarko prašymą atsisakyti Kretingos rajono tarybos nario mandato. V.Domarko vietą taryboje užims socialdemokratas T. Abelkis.NAUJAUSI KOMENTARAI

jo

jo portretas
o geras vyras negali vogti?Aš nekaltas-aplinka kalta.Visų vagių pasiteisinimas

MM

MM portretas
Geras vyras, tapo aplinkybių auka. Žmogus aukojosi už įmonę, dabar liko įkaitas. labai gaila. Be to, čia greičiausiai gal išvis niekuo nesibaigs

Anonimas

Anonimas portretas
Kaip tokius zeme nesioja? Sodinti su konfiskacija.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių