Pokyčiai Klaipėdoje: ką pakeis naujas Futbolo mokyklos statusas?

Kasmet miestui daugiau nei pusę milijono eurų kainuojanti uostamiesčio Futbolo mokykla per keturis artimiausius mėnesius turi būti pertvarkyta iš biudžetinės į viešąją įstaigą. Kai kurie miesto politikai nesupranta, kodėl reikia pakeisti statusą ir kokią naudą tai duos Klaipėdai.

Pertvarka sukėlė klausimų

Klaipėdos futbolo mokykla yra biudžetinė įstaiga, išlaikoma miesto lėšomis.

Tačiau nuspręsta keisti jos juridinį statusą, pertvarkant mokyklą iš biudžetinės į viešąją įstaigą.

Klaipėdos politikė, miesto Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narė Nina Puteikienė nesupranta šių permainų būtinybės.

"Kyla daug klausimų, o aiškių atsakymų nėra. Girdėjau vienintelį motyvą – to reikalauja Lietuvos futbolo federacija. Manęs tai neįtikina. Ką turėsime po šios reformos? Kas po pertvarkos finansuos įstaigą?" – klausimus žėrė N.Puteikienė.

2021 m. Klaipėdos miesto strateginiame plane Futbolo mokyklai, nepaisant juridinio statuso pakeitimo, suplanuota 623 tūkst. eurų.

Numatytos išlaidos bus skirtos mokyklai išlaikyti – darbo užmokesčiui, socialinio draudimo įmokoms, transporto ir pastato eksploatacinėms išlaidoms, sporto bazių nuomai.

Paiso federacijos reikalavimų

O nuo 2022 m., kai pasikeis Futbolo mokyklos statusas ir ji jau bus viešoji įstaiga, mokyklai esą bus sudarytos sąlygos dalyvauti savivaldybės dalinio finansavimo konkurse ir gauti dalinį programinį finansavimą, apskaičiuojamą sporto krepšelio principu.

Taip pat mokykla galės disponuoti tėvų įmokų, paramos lėšomis, dalininkų įneštu turtu ar pinigais.

Futbolo mokykla yra ugdymo įstaiga, kur vaikai sportuoja iki 17 m., tad kam gi prireikė keisti  juridinį statusą?

"Yra elitinės FIFA lygos, skirtos ir jaunesniems sportininkams. Kad vaikai galėtų dalyvauti čempionatuose, mokyklos statusas, pagal FIFA reikalavimus, turėtų būti viešoji įstaiga. Po permainų Futbolo mokyklos vaikai turės galimybę dalyvauti tose varžybose, nes kitu atveju, jei nepakeisime statuso, tokių galimybių nebus", – paaiškino Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis.

Dalininkams skelbs konkursą

Esą antras šio mokyklos statuso pakeitimo privalumas yra tas, kad nuo savivaldybės pečių, ieškant kitų įstaigos dalininkų, kažkiek bus nukelta finansinė našta.

Vicemero teigimu, juos planuojama atrinkti konkurso būdu.

Naujieji dalininkai su savo įnašu remtų įstaigą ir savivaldybei Futbolo mokyklos išlaikymas esą kainuotų pigiau.

Dalininkus reikėtų rasti per metus, nes 2021-iesiems visi pinigai įstaigai numatyti iš Klaipėdos biudžeto.

Futbolo mokykla visai neseniai atnaujinta, įrengtas modernus pastatas ir aikštynai. Visa tai sutvarkyta už ES ir miesto pinigus.

Vienoje pastato dalyje yra viešosios erdvės, kur bus vystoma jaunimo veikla. Kita, didžioji pastato dalis, bus naudojama Futbolo mokyklos reikmėms.

Klaipėdos futbolo mokykla yra viena didžiausių Lietuvoje, joje sportuoja apie 700 vaikų.NAUJAUSI KOMENTARAI

To kažkaip

To kažkaip portretas
Gal galima būtų išsamiau pakomentuoti apie futbolo mokyklos vaikų ateitį ..kur tie vaikai dingsta kai jiems sukanka 16-17metų,i kokioj komandoj jie žaidžia kur tos žvaigždės kurias išaugina futbolo mokykla?

Geda

Geda portretas
Turesime ta pacia problema, kuri siai dienai egzistuoja LIetuvos futbolo federacijoje. Ir dar finansuosime. Nenustebciau kad Neptunas pasiruoses buti dalininkais ir visus savivaldybes pinigus ir finansavima susirinks. Gėda!

SM

SM portretas
Ka ka,juk sviniaus kisenes papildys,o klaipedos fufbolo prezidentas daugiaus gers.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių