Politinės moralės krachas

Visuomenininkas Dionyzas Varkalis neslepia: jį itin nuvylė politikai, bėgiojantys iš partijos į partiją. Klaipėdietis tai vadina visišku politinės moralės bankrotu ir degradacija. Esą tokie išrinktųjų veiksmai labai nuvylė daugumą rinkėjų, o tai virs pilietiniu abejingumu ir tiesiog atgrasys žmones nuo bet kokių rinkimų.

Amoralumas peržengė ribas

D.Varkalis tvirtina, jog priartėjo tas laikas, kai žmonės galutinai nusivils politikais ir tiesiog nebeis į rinkimus. Ir dėl visko kalti būtent patys politikai.

"Mane šiurpina politikų moralė ir jų degradavimas. Jų suįžūlėjimas viršija visas sveiko proto ribas. Ir tai prasidėjo ne šiandien ir ne vakar, o dar Atgimimo sąjūdžio laikais", – mano D.Varkalis.

Visuomenininkas prisiminė, kai buvo išrinkta Aukščiausioji Taryba, ji valdžioje neišbuvo dvejų metų ir buvo paleista.

Aukščiausiąją Tarybą esą paleido todėl, kad ji suskilo į daug įvairių politinių grupelių.

Kas sugriovė Aukščiausiąją Tarybą?

"Tas priežastis labai gerai žinau, nes tuo metu aktyviai dalyvavau Sąjūdžio veikloje. Kai išrinkome Aukščiausiąją Tarybą, įpareigojome ją vykdyti Sąjūdžio programą. Ir pirmajame Sąjūdžio suvažiavime tai visa buvo viešai pasakyta. Paskelbta Geros valios deklaracija. 1989 m. Kaune prie Laisvės paminklo prisiekėme, kad Lietuva bus tokia, kokios norės jos piliečiai – demokratinė respublika, ir tegul padeda mums Dievas", – prisiminė D.Varkalis.

Tačiau įvyko ne taip, kaip tikėtasi.

Anot, D.Varkalio, viskas buvo sugriauta, nes atsirado grupė kauniečių, kurie įkūrė Tautos pažangos partiją, ir Aukščiausioji Taryba taip susipriešino, kad prieš pabaigą sąjūdžio nariai ir atskilėliai posėdžius vesdavo atskirai.

"Jau tada mums buvo aišku, kad žmonės, kuriuos mes išrinkome, turėjo įvykdyti Sąjūdžio programą, bet paskui dauguma jų pradėjo kalbėti – aš esu kairysis, aš esu liberalas, esu toks ar anoks. Viskas gerai, bet mes juos išrinkome kaip Sąjūdžio atstovus, tad, būkite malonūs, dirbkite. O kai kadencija baigsis, galite tapti, kuo tik norite. Tada jie, rinkėjų dėka atsiradę Aukščiausiojoje Taryboje, privalėjo įvykdyti tą programą, su kuria laimėjo rinkimus", – kalbėjo D.Varkalis.

Tačiau, visuomenininko teigimu, išrinktieji tuomet išsiskaidė grupelėmis ir faktiškai sugriovė Aukščiausiąją Tarybą.

Siekė atšaukti deputatus

Aukščiausioji Taryba anuomet buvo paleista ir paskelbti pirmieji atkurtos nepriklausomos Lietuvos Seimo rinkimai, kuriuos triuškinančia pergale laimėjo vakarykščiai komunistai.

Tokius rezultatus esą lėmė tai, kad žmonės buvo pasipiktinę privatizacija ir kolūkių griovimu, todėl sąjūdžio narių pakartotinai ir neišrinko.

D.Varkalio įsitikinimu, situaciją dar buvo galima išgelbėti, jei iš Aukščiausiosios Tarybos tada būtų buvę įmanoma atšaukti "bėgiojančius" politikus.

"Pamenu, mes tada dar rinkome parašus, kad galėtume atšaukti į Aukščiausiąją Tarybą išrinktą deputatą, nes jis nevykdė savo įsipareigojimų ir lakstė iš partijos į partiją. Bet tokio įstatymo tada nebuvo, to nėra ir dabar. Juk su kokia partija politikas buvo išrinktas į valdžią, su ja ir privalėjo dirbti. Rinkėjai balsavo už tą konkrečią programą ir tą konkretų žmogų. Blogiausia, kad tas bėgiojimas iš partijos į partiją tęsiasi iki šių dienų", – piktinosi D.Varkalis.

Situacija dar paaštrėjo

Pasak visuomenininko, partinė migracija ir šiandien yra vienas skaudžiausių momentų. Tai parodė ir savivaldybių tarybų rinkimai.

Ne rinkėjai čia kalti, patys politikai sugriovė tą partinę sistemą, patys ją devalvavo.

Politinio degradavimo faktas aktualus išlieka ir artėjant rinkimams į Europos Parlamentą, taip pat prezidento rinkimams.

"Ir paskui politikai stebisi, kodėl tiek mažai žmonių ateina balsuoti, esą šiems valstybė nerūpi. Ne rinkėjai čia kalti, patys politikai sugriovė tą partinę sistemą, patys ją devalvavo iki tokio lygio, kad dar neprisiekę naujieji savivaldybės tarybos nariai keičia partiją", – kalbėjo D.Varkalis.

Akivaizdžiausias pavyzdys – dviejų Centro partijos atstovų atvejis Klaipėdoje, kai tie vos išrinkti ėmė ir perbėgo į kitą politinę stovyklą.

"Maža to, pasitraukė ne šiaip eiliniai piliečiai, viena jų – pedagogų profsąjungos lyderė Laima Juknienė. Ji turėtų būti moralinis pavyzdys, o pabėgo kitur, nuvylusi rinkėjus", – piktinosi D.Varkalis.

Visuomenininkas teigė, kad niekaip negalintis suprasti tokių žingsnių.NAUJAUSI KOMENTARAI

zenonas išpriekulis

zenonas išpriekulis portretas
Aš žemiau nurodau ir savo tel. numerį, o Jūs kiek įmanydami save maskuojate anonimiškumu, tai katras esame kas? Sąjūdį mes pradėjome kurti, be trokštančių garbės 1971 metais, kai kas 1988 m. Jeigu ne Varkaliai, Čepai būtų visai kitokia ne tik Klaipėda, bet ir Lietuva. Tik jie 30 metų teisūs, gal išbus dar 20 m. Bus klestintys jau 50 metų, tokių jau turėjome. Dabar mes norime ne garbės, o kad nebūtų nepelnytai garbinami. Čia mano nuomone draugai anonimai, vadinantys save tautos patriotais.

pritariu , aš taip pat piktinuosi -

pritariu , aš taip pat piktinuosi - portretas
"Maža to, pasitraukė ne šiaip eiliniai piliečiai, viena jų – pedagogų profsąjungos lyderė Laima Juknienė. Ji turėtų būti moralinis pavyzdys, o pabėgo kitur, nuvylusi rinkėjus", – piktinosi D.Varkalis.

Visais laikais

Visais laikais portretas
buvo tokiu nerimtu veikeju kap tas trėnktas priekulėškis:D)
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių