Prasidėjo stintmetis: žvejų žibintai nušvietė krantines

Savaitgalį klaipėdiečiai traukė į uosto akvatorijos krantines, ieškodami vietų stintų žvejybai. Žvejų būreliai užėmė Kruizinių laivų terminalą, kita stintautojų dalis kėlėsi keltais į Smiltynę, kuri taip pat vakarėjant sužibo nuo gaudytojų prožektorių.

Šeštadienį žvejai ypatingais laimikiais negalėjo pasigirti, tačiau stintos po truputį vis dėlto ima kibti.

Vienas kitas žvejys pavakare jau turėjo po kelias dešimtis šių žuvų. Kiti gi traukė tik mažas plekšnes ar grundalus.

Į Kruizinių laivų terminalą žvejai rinkosi jau nuo pietų, nors tikroji žvejyba prasideda tik sutemus.

Tarp žvejybine amunicija apsiginklavusių vyrų buvo galima sutikti ir žvejoti pasiryžusių moterų. Žūklautojų neišgąsdino žvarbus vėjas, moterys stintas traukė lygiai taip pat sėkmingai kaip ir vyrai.

Pirminės prognozės byloja, kad visą šią savaitę laikysis stintų žvejybai nepalankūs vėjai, tad neaišku, ar savaitgalį žvejai vėl galės pasimėgauti stintų kibimu.

Kitapus marių stintautojai pozicijas užėmė ties Naująja perkėla. Žvejai ieškojo laisvų vietų prie krantinę apšviečiančių žibintų.

Klaipėdiečiai į žūklę savaitgalį veržėsi tikėdamiesi pirmųjų laimikių, nes pūtė palankus šiaurės ar šiaurės rytų vėjas, kuris šaltas jūros vandens mases gena į marias. Su jomis keliauja ir stintų būriai.

Nors aiškinama, kad pirmieji į nerštavietes keliauja patinėliai ir pirmametės stintos, o stambios patelės pasirodo tik vėliau, šiemet viskas vyksta kiek kitaip. Žvejai pagauna tiek smulkių, tiek stambesnių stintų.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Savaitgalį vyravę šiaurės ir šiaurės rytų vėjai pirmadienį ims suktis iš pietų ar pietvakarių, todėl tikėtina, jog savaitės pradžioje žvejai nebegalės džiaugtis kibimais.

Vėjas vandens mases ims stumti pro uosto vartus jūros link.

Pirminės prognozės byloja, kad visą šią savaitę laikysis stintų žvejybai nepalankūs vėjai, tad neaišku, ar savaitgalį žvejai vėl galės pasimėgauti stintų kibimu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lauris

Lauris portretas
Visa kravtine buna nuseta siukslemis tie megejai yra nevalos

Tele

Tele portretas
O kiek tie megejai siuksliu palieka ..........

Lauris

Lauris portretas
Taipi badmetis tar nr nesilaiko ir atstumu ir be kaukiu . Ir dar tiek stintu nera kur asta aleksejunaite raso kad meskeriotojai pagauna po 5 kg isvis nera tos stintos mes zvejei juroje nieko nepagaunam
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių