Prezidentė pakrikštijo SGD laivą-saugyklą „Nepriklausomybę“

 • Teksto dydis:

Pietų Korėjos Ulsano uoste esančioje laivų statykloje įvyko oficiali Lietuvai skirto SGD laivo-saugyklos vardo suteikimo ceremonija. Laivo krikštamote tapo Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ši ceremonija reiškia, jog laivas, pavadintas „Independence“ („Nepriklausomybė“), jau yra pasirengęs vykdyti savo misiją – pralaužti ledus į Lietuvos energetinę nepriklausomybę.

Iškilminga suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) laivo-saugyklos „Independence“ vardynų ceremonija Ulsano uoste vyko trečiadienį.

Sveikinimo kalbas sakė laivą stačiusios „Hyundai HeavyIndustriesCo., Ltd“ (HHI), laivo tiekėjos Norvegijos bendrovės „Hoegh LNG“ atstovai, Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei SGD projektą įgyvendinančios bendrovės „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

„Šiandien pakelia inkarą pirmasis Lietuvos energetinės nepriklausomybės ledlaužis. Lietuvos siekis turėti daugiau nei vieną dujų tiekimo alternatyvą šiandien tapo realybe. Esame liudininkai, kad pasiryžus veikti sutelktai ir drąsiai, energetinė nepriklausomybė pasiekiama“, - šventės metu kalbėjo LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė pažymėjo, jog ši sėkmė paskatins Lietuvą ir Europą tęsti diversifikuotos, konkurencingos ir aplinką tausojančios energetikos plėtrą.

„Laivo pavadinimas „Nepriklausomybė“ simbolizuoja nepaprastą šio laivo reikšmę mūsų šaliai. Vienas laivas gali pakeisti vienos šalies energetikos ateitį, o jo realus poveikis bus toks pat įspūdingas, kaip ir jo paties išvaizda. Visas SGD terminalo projektas bus baigtas per artimiausius 10mėnesių, o terminalas ims veikti gruodžio 3 dieną. Tai reiškia, kad mes neturime laiko atsipalaiduoti, privalome likti susitelkę ir siekti tikslo visomis išgalėmis“, - kalboje akcentavo AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Pasak jo, šis projektas tiek bendrovei, tiek ir visai šaliai yra didžiulis iššūkis, priimtas įvertinus tai, jog Baltijos šalys iki šiol neturėjo jokios patirties SGD sektoriuje. Tačiau, anot R.Masiulio, akivaizdu, jog turint tikslą, tai, kas atrodė neįmanoma, pasitelkus kompetentingus partnerius, tampa realybe.

Ceremonijos metu buvo demonstruojamas laivo statybos procesą iliustruojantis filmas, įteiktos atminimo dovanos HHI darbuotojams. Kaip ir privalu laivo „krikštynų“ metu, visi projekto partneriai kirpo simbolinį kaspiną, į laivo bortą sėkmei pritraukti dužo šampano butelis. Pastarosios tradicijos ištakos Europoje siekia kelis šimtmečius. Vardynų šventę ir sėkmingas laivo statybos pabaigtuves įtvirtino paleistas laivo garsinis signalas.

SGD laivo-saugyklos „Independence“ vardo suteikimo ceremonijos metu, jo krikštamotei Prezidentei D.Grybauskaitei įteikta simbolinė dovana –detaliai atkartotas SGD laivo-saugyklos modelis, šalies vadovei priminsiantis apie istorinį įvykį.

Prezidentei įteiktas 1350 kartų mažesnis SGD laivo modelis (mastelis 1:1350), detaliai išlietas iš metalo.

Iš viso pagaminta 200 tokių laivo modelių, kurie bus dovanojami prie Lietuvos SGD terminalo projekto įgyvendinimo svariai prisidėjusiems asmenims ir įstaigoms. Prezidentei įteiktas pirmasis laivo modelis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rupus miltai

Rupus miltai portretas
Viskas cia gerai, tik jau korejieciu statybos laivo nuomos kaina nereali. Jis naujas tiek nekainuoja, kiek musiskiai ruosiasi per 10 metu sumoketi. Dar klausimas ar ne rusiskas dujas vezios... Pagyvensim-pamatysim, nemanau, kad musiskiai eilini karta puls veidu i purva.

Zenonai lapinske

Zenonai lapinske portretas
Senstame bet kai shlapalo pusle nalaiko tai geriau neshokineti ir ramiai dirbri sode...tai neisnyksi dar metai- kiti...nuo Lietuvos, jos kalbos , paprociu ir buities.

aja

aja portretas
Kaip po tokio smugio isgyvent Butkeviciui? Ir atomines statyba ir duju gamyba suzlugde.vis nori nuo Rusijos priklausyt energetiskai.!,uzuojauta,,Butkeviciui
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių