Uostamiesčio kavinėse ir įstaigose „šunininkai“ laukiami

Pasivaikščiojus po senamiestį ir pabandžius į įvairias kavines ir įstaigas patekti su šunimis, tik į vieną iš kelių barų įeiti su keturkojais nepavyko. Tam, kad klaipėdiečiams ir miesto svečiams būtų paprasčiau orientuotis, buvo sukurtas draugiškų gyvūnams vietų Klaipėdoje žemėlapis.

Priima ir su žuvytėmis

Klaipėdos miesto savivaldybė pristatė virtualų žemėlapį, kuriame gyventojai gali pažymėti Klaipėdos kavines ir barus, į kuriuos įleidžiami klientai su savo augintiniais – šunimis, katėmis ar net žuvytėmis.

„Tiesa, norime pabrėžti, kad bus žymimos ir maitinimo įstaigos, į kurias gyvūnai neįleidžiami. Neabejojame, jog yra žmonių, kuriems tokia draugija būtų nemaloni, tad pažvelgę į žemėlapį, jie žinos, kur keturkojų tikrai geriau nesivesti“, – aiškino Klaipėdos miesto savivaldybės viešųjų ryšių atstovas Vitalijus Čiapas.

Visi norintieji žemėlapį gali rasti apsilankę uostamiesčio savivaldybės internetinėje svetainėje. Pabrėžiama, kad ši iniciatyva mokesčių mokėtojams nekainavo nė cento.

„Klaipėda nenusileidžia užsieniui“

Pristatant naująjį žemėlapį, savanoriai iš gyvūnų globos įstaigos „Linksmosios pėdutės“ pakviesti su savo keturkojais praktiškai išbandyti, kurios durys klientams su augintiniais yra uždarytos, o kur jie yra maloniai laukiami.

Pasak viešosios įstaigos „Linksmosios pėdutės“ įkūrėjos Simonos Šakinytės, didžioji dalis uostamiesčio kavinių šiandien tolerantiškai žiūri į augintinius. Tik vienoje iš apsilankytų vietų buvo atsisakyta įleisti šunis.

„Tiesą sakant, retas, kuris iš keturkojų šeimininkų beklausia, ar galima įeiti į kavinę, nes tai jau tampa savotiška norma. Penktadienį mūsų neįleido tik į vieną vietą, nors aplankėme, berods, penkias ar šešias. Tai labai gerai nuteikia“, – šypsojosi pašnekovė.  

Grupelė „šunininkų“ maloniai sutikti ne tik kavinėse, bet ir Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre, kur buvo vaišinami gyvūnams skirtais skanėstais.

„Pastebėjau, kad Klaipėda nė kiek nenusileidžia užsienio šalims, o kai kurias net lenkia. Mūsų mieste tikrai daugelyje kavinių įleidžia su gyvūnais. Juk papietauti ar vakarieniauti ateina šeimos, o augintinis yra šeimos narys“, – sakė S.Šakinytė.

Klijuoja specialius lipdukus

„Linksmųjų pėdučių“ steigėjai pritarė ir draugiško gyvūnams baro atstovė.

„Mes labai mylime gyvūnus. Jie greičiau gauna vandens negu jų šeimininkai gėrimų. Manome, kad gyvūnai yra mūsų visuomenės nariai. Be to, jei svečiuojasi žmogus su keturkoju, iš kitų klientų nesame gavę jokių nusiskundimų“, – kodėl įleidžiama su keturkojais aiškino vieno baro barmenė Roberta.

Panašią akciją visoje Lietuvoje vykdo organizacija „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“. Jie ant draugiškų keturkojams įstaigų durų priklijuoja specialius lipdukus.

„Tai darome ne tik ant kavinių ar barų durų. Skatiname žmones su gyvūnais įsileisti ir kitas įstaigas – viešbučius, parduotuves ar bibliotekas“, – pasakojo viešosios įstaigos „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ koordinatorė Klaipėdoje Ieva Jakutytė.

Norintieji žemėlapį papildyti ir informuoti, kuriose kavinėse bei baruose galima apsilankyti su gyvūnais, o kuriuose ne, klaipėdiečiai kviečiami siųsti įstaigos pavadinimą ir adresą elektroniniais paštais viesiejirysiai@klaipeda.lt; simona@linksmosiospedutes.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

Razinka

Razinka portretas
100 proc. palaikau tuos barus, kurie neįsileis su gyvūnais, nes kitaip, baruose, kur lankos šunys, katės ir gyvatės, bus prarasti klijentai, tai jaučiate iš komentarų, o dar tas kvapelis, kaip jį išgyventi?

Anonimas

Anonimas portretas
Tos mergos su savo šunimis santykiauja ar ką ? Kam jie joms reikalingi ?

>tai juk

>tai juk portretas
ir kur jūs tu sudu randat?Nei čia ju yr nei čia ka.Turbūt ta ir teveiki ka anu ieškai?O jei pasitaiko tai kiemsargius už giesmės imkit.Ju darbs isvalyti
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių