Prokurorai delsia pateikti išvadas dėl baseino Kopgalyje

Uostamiesčio savivaldybė tebelaukia prokurorų išvadų. Jų prašoma išsiaiškinti, ar teisėtai Lietuvos valstybinis žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centras įregistravo nenaudojamą baseiną Nekilnojamojo turto registre.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius 2004 metų gruodžio 9 dieną pavedė Architektūros ir miesto planavimo skyriui pradėti rengti žemės sklypo Smiltynės g. 3 ir greta esančios teritorijos detalųjį planą. Suinteresuotos institucijos, tarp jų ir Lietuvos valstybinis žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centras (LVŽŽTC), apie pradedamą rengti detalųjį planą buvo informuotos 2005 metų kovo 29 dieną.

Detalųjį planą miesto taryba patvirtino 2008 metų birželio 6 dieną. Juo numatyta, kad vietoj LVŽŽTC valstybės patikėjimo teise valdomo baseino planuojama statyti vandens ir sveikatingumo centrą.

2008 metų lapkričio 28 dieną Klaipėdos miesto meras kreipėsi į Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūrą su prašymu išsiaiškinti, ar baseinas įregistruotas teisėtai.

Atsižvelgiant į tai, kad detaliojo plano procedūros pradėtos 2004 metų pabaigoje, o baseinas kaip nekilnojamojo turto objektas VĮ „Registrų centras“ įregistruotas tik 2007 metais, kilo abejonių dėl registracijos teisėtumo.

„Nėra jokių duomenų, kad baseinas Statybos įstatymo ir poįstatyminių aktų nustatyta tvarka buvo pripažintas tinkamu naudoti. Manome, kad statinio nepripažinus tinkamu naudoti, jis negali būti nei naudojamas, nei registruojamas Nekilnojamojo turto registre kaip nekilnojamojo turto objektas“, - teigiama mero rašte prokuratūrai.

Daugiau kaip dešimtmetį buvo svarstoma dėl pastatų, kuriais naudojasi LVŽŽTC įregistravimo. Tačiau pripažinta, jog nėra pagrindo pastatų registruoti, nes pagal Vyriausybės 1994 metų gruodžio 19 dienos nutarimu patvirtintą Kuršių nerijos nacionalinio parko planavimo schemą Žuvininkystės tyrimų laboratorijos teritorijoje numatomas pramogų centras.

Ši schema numato, kad vertingiausiose Smiltynės teritorijose gali būti plėtojama tik su rekreacija susijusi veikla, o LVŽŽTC baseino pagrindu planuoja vykdyti ūkinę veiklą - verstis žuvininkyste.

Klaipėdos apskrities viršininko 1998 metų rugpjūčio 12 dienos įsakymu LVŽŽTC įpareigotas iki 1999 metų birželio nugriauti baseiną aptarnaujančius statinius. Tačiau jie iki šiol nenugriauti. Tad nėra teisinio pagrindo baseiną registruoti Nekilnojamojo turto registre.

2003 metais Lietuvos jūrų muziejus pateikė PHARE programai paraišką projektui „Jūros telkinių pramogų, poilsio ir sveikatingumo paslaugų kompleksas Kopgalyje“, kuriame numatoma įrengti poilsio ir sveikatingumo kompleksą su pašildyto Baltijos jūros ir geoterminio vandens baseinu bei delfinų terapijos centru visai šeimai.

Šiuo metu parengta komplekso galimybių studija, patvirtintas detalusis planas. Projektas pateiktas finansavimui iš ES struktūrinių fondų. Dėl neteisėtų veiksmų registruojant baseiną, kyla grėsmė, kad šis visuomenei svarbus projektas gali būti neįgyvendintas.

Prokuratūros prašoma ištirti ir nustatyti, ar teisiškai įregistruojant statinius nebuvo atlikti veiksmai, turintys nusikalstamos veikos požymių. Jeigu taip, panaikinti registro duomenis. Prašoma ginti viešąjį interesą.

Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūra 2008 metų gruodžio 30 dieną informavo merą, kad tyrimas pratęsiamas 20 dienų, iki sausio 29 dienos, nes esą negauta Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos specialisto išvada. Išvados tebelaukiama iki šiol.


Šiame straipsnyje: baseinas kopgalyjeIM191715969

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių