Prokurorė: „Grigeo Klaipėda“ nevalytas nuotekas leido nuolat, ne tik avarijos atveju

Klaipėdos apylinkės prokurorė Gina Skersinskytė sako, kad bendrovė „Grigeo Klaipėda“, galimai į Kuršių marias leidusi beveik nevalytas nuotekas, galėjo tai daryti nuolat.

„Mes manome, kad avariniu vamzdžiu jie turbūt laiko tą vamzdį, kurį mes laikome nelegaliu, nes dokumentuose to vamzdžio nematome. Jei jis yra oficialiai įrengtas, jis ir turėtų būti apskaitytas tinkamai bei naudojamas tinkamai. Šiuo atveju, mūsų žiniomis, jie tas nevalytas nuotekas leido nuolat, ne tik avarijos atveju“, – „Žinių radijui“ sakė G. Skersinskytė.

Pasak jos, prokuratūra nuspėja, kur ieškomas vamzdis galėtų būti.

„Mes maždaug numanome, kur jis galėtų būti. To pasiūlymo, kad jie patys parodys to vamzdžio buvimo vietą, niekas nepateikė. Jei jie parodys („Grigeo Klaipėda“. – ELTA), tai mes turbūt apžiūrėsime. Jei ne, tai telksime tam tikras specialias priemones, kad nustatytume, kurioje vietoje jis tiksliai yra“, – „Žinių radijui“ teigė prokurorė.

Ji patvirtino, kad nuotekos buvo leidžiamos tamsiu paros metu.

ELTA primena, kad Lietuvos teisėsauga po atliktos operacijos paviešino nustačiusi, kad įmonei „Grigeo Klaipėda“ priklausančiame gamybiniame objekte susidarančios nuotekos nepatenka į valymo įrenginius, o išteka beveik nevalytos tiesiai į nuotekų vamzdžius, kuriais pasiekia Kuršių marias. Skelbiama, kad aplinkai padaryta žala galėjo siekti ne vieną milijoną eurų.

„Grigeo“ grupės prezidentas Gintautas Pangonis sakė, kad įmonėje atliktas tyrimas parodė, jog nuotekos iš tiesų patekdavo į Kuršių marias, tačiau tai esą buvo daroma per avarinį vamzdį ir jos buvo iš dalies išvalytos. G. Pangonis sakė, kad kol kas nežinoma, kodėl vamzdis buvo naudojamas ne pagal paskirtį.

Penktadienį įmonė išplatino pranešimą, kad „Grigeo Klaipėda“ bendradarbiauja ir toliau pasiruošusi aktyviai bendradarbiauti su teisėsauga – Klaipėdos prokuratūros atstovams aprodyti visą nuotekų valymo įrenginių infrastruktūrą ir galimą ieškomo vamzdžio buvimo vietą.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Taigi jei jo pavarde Krutikovas tai issisuks.Jia krutas.turi stoga.

Linas

Linas portretas
AB „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius Robertas Krutikovas ministrui aiškino, kad šiuo metu įmonei nuotekų valymas sudaro iki 2 proc. produkcijos savikainos, o prisijungus prie miesto nuotekų sistemos kaštai išaugtų kartais. „Dabar prie mūsų valymo įrenginių dirba vienas žmogus, prižiūrintis automatizuotą procesą. Net įvertinus dabartines investicijas, tai yra keletą kartų pigiau. Galime čia ir dar didesnius investuoti pinigus, bet vis tiek bus pigiau. Be to, ateityje visada būtų neaiški kainodara, dėl to mes nerizikuojame prisijungti”, – sakė R. Krutikovas.

OP

OP portretas
Bet tai kaip meluoja, sako padedame teisesaugai nustatyti, bet parodymu neduoda, matai jiems reikia pasiruosti. Ka tas senis sau galvoja, kad turi pinigu, tai gali visus apgaudineti ir kvailinti.
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių