Ramina panikuojančius dėl kertamo pušyno: apžėlęs miškas virs parku

Palangiškiai sunerimę – netoli gelbėtojų stoties išvydę rietuves nukirstų medžių, ėmė skambinti pavojaus varpais. Kas kerta unikalioje vietoje augančius medžius?

Miško ruožą tarp jūros ir gyvenamosios zonos, pasirodo, valo Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninis padalinys.

Kertami tik sausi, kreivi medžiai. Jei žmonės gerai apžiūrėtų nukirstus medžius, įsitikintų, kad pašalinti tik tie, kurie nebuvo vertingi.

"Žingsniuojant nuo poilsio namų "Pušynas" jūros link, miško ruožas buvo apleistas. Ten veikia ir naujai pastatyta vaikų žaidimų aikštelė. Prieš kurį laiką žmonės piktinosi, kad miškas nevalomas ir neprižiūrimas, o dabar jis atrodo kaip parkas. Šiuo metu tvarkomas miškas ties Kastyčio gatve", – kalbėjo Kretingos regioninio padalinio vadovas Tomas Zaleckis.

Pasak miškininkų, šioje vietoje pajūrio miškas nebuvo prižiūrimas daugybę metų.

"Kertami tik sausi, kreivi medžiai. Jei žmonės gerai apžiūrėtų nukirstus medžius, įsitikintų, kad pašalinti tik tie, kurie nebuvo vertingi. Po audrų šioje vietoje buvo daug šakų ir išvirtusių lapuočių", – teigė T. Zaleckis.

Šiuo metu miškininkų technika burzgia kairėje miško pusėje, žvelgiant nuo gelbėtojų stoties.

"Esame gavę laiškų, kuriuose žmonės klausė, kada sutvarkysime čia esančius brūzgynus. Todėl ir kertame. Bet dabar tikru parku virs ištisas ruožas. Išvalę ir išvežę sausuolius, mes gal net dešimt metų čia daugiau nieko neliesime. Tegul nepyksta gyventojai, ten tikrai bus gražu", – patikino Kretingos miškininkų vadas.

Skaitytojo nuotr.

Miškininkai akylai stebi pajūrio miškus, ar jų nepuola šalies miškuose siaučiantys kenkėjai.

"Iki mūsų ši banga dar neatėjo. O šiuo metu vykdome miškotvarkos projekto numatytus darbus – kraštovaizdžio formavimo kirtimus. Bus iškirsti paliegę, nudžiūvę medžiai. Su Palangos savivaldybe visi darbai yra suderinti. Visuomenė buvo informuota. Mūsų tikslas – pašalinti sausus ir ligotus medžius, kad miško vaizdas šalia jūros būtų nepriekaištingas", – sakė T. Zaleckis.NAUJAUSI KOMENTARAI

?

? portretas
nepagalvota, jog tas miškas galbut sulaiko bangų mūšą, gresiančią potvyniu Palangoje. Na o dabar kaip rėtis. Eina peklon. Tankynės sutvirtina smėlį gi. Nuplaus ir Kastyčio gatvę jeigu ką.

NESAMONE

NESAMONE portretas
VISA VASARA GULEJO NUKIRSTOS IR NUDZIUVE PUSYS MISKELY, TAIP IR NESUTVARKE NIEKAS.... JOKIOS INFO APIE NIEKA IRGI NEBUVO, NENEAIKINKIT PALANGOS!!!! NE I KAVINE VAZIUOJAM

Bimba Bamba

Bimba Bamba portretas
Na ir gerai daro, kad kerta, išvalo šabakštynus ir dilgėlynus. O tai net takais vaikštant nemalonu į šalis žiūrėti: krūmai, dilgėlės, skruzdėlynai ir šernų knisyklos su erkėmis.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių