Savaitgalį Klaipėdoje dar neaidės šūviai

Netrukus prasidėsiančios karinės pratybos savaitgalį neturėtų sutrikdyti klaipėdiečių rimties. Jas nujausime tik dėl padidėjusio karinės technikos judėjimo. Kariškiai žadėjo vengti pagrindinių miesto gatvių.

Įspėjama apie nepatogumus

Vakar prasidėjo iki birželio 18 d. vyksiančios Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų (KJP) organizuojamos kasmetės tarptautinės jūrų pratybos "Baltijos tvirtovė 2021" (angl. "Baltic Fortress 2021"). Šiemet jos vyks tuo pačiu metu kaip ir JAV karinio laivyno organizuojamos didžiausios metų tarptautinės pratybos Baltijos jūroje "Baltijos operacijos 2021" (angl. "BALTOPS 2021").

Pranešdami apie tai, kariškiai iš anksto įspėjo klaipėdiečius, Smiltynės ir Kuršių nerijos gyventojus bei turistus, kad pratybos vyks ir ne karinėje teritorijoje: Kuršių nerijoje, Kuršių mariose, Smiltynėje bei Klaipėdos mieste.

Kaip ne kartą yra buvę, civiliai mieste ir poilsio zonose gali pastebėti uniformą vilkinčius, ginkluotus karius, karinę techniką, karius plaukiančius valtimis. Žmonės įspėjami, kad kariškiai gali naudoti imitacinius šaudmenis.

Todėl prašoma reaguoti ramiai ir tolerantiškai – tai tik pratybos, kuriomis siekiama įgauti įgūdžių ginantis nuo asimetrinės hibridinės grėsmės.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Miestą stengsis aplenkti

Kariškių atstovai patikino, kad realiai pratybos prasidės tik kitą savaitę. Savaitgalį jie dar tik ruošis veiksmams, tad mieste ir prie jūros bus ramu, žmonėms nevertėtų vengti poilsio zonų.

Į pajūrį atvyksiantys poilsiautojai ir klaipėdiečiai pratybas gali nujausti pamatę karinę techniką. Labiausiai tikėtina kariškius sutikti Liepojos gatvėje, jei jie važiuos į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną, ir pietiniame Klaipėdos pakraštyje ties Rimkais, kai jie vyks į karinį poligoną.

Kadangi karinė technika judės miestą aplenkiančiais keliais, gali būti, kad pratybose dalyvausiantys kariškiai važiuos Palangos plentu, Jakų žiedu ir toliau keliu Šilutės link.

Kitą savaitę šurmulio mieste gali būti daugiau, mat keliose atokiau nuo gyvenamųjų namų esančiose vietose kariai mokysis šturmuoti pastatus, mariose ir oro erdvėje ties Klaipėda vyks realios pratybos.

Kelio dangos negadina

Gausesnė karinė technika keliuose ir gatvėse paprastai sukelia kai kurių civilių erzelį.

Vieni piktinasi kliūtimis keliuose, kiti susirūpina, ar sunkios tanketės vikšrais negadina asfalto.

Penktadienį ryte viena tanketė dėl gedimo sustojo Palangos kelyje ties Purmaliais.

Motorizuotosios pėstininkų brigados G9 skyriaus viršininkas majoras Rimantas Jasinevičius patikino, kad vikšrai apgaubti guminėmis pagalvėmis.

"Tai yra įprasta praktika, tokie technika tikrai neniokoja asfalto. Tuo klaipėdiečiai galėjo įsitikinti Kariuomenės dienos parado metu, kai važiavome miesto asfaltuotomis ir akmenimis grįstomis gatvėmis, tam buvome gavę miesto leidimą. Vienintelis dalykas, ką gali palikti tokia technika, – gumos žymės, bet tik tada, kai būna drėgna", – patikino majoras R.Jasinevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Budelis

Budelis portretas
Cia tokias juoka keliancias nuotraukas pagal "zadanija" yra idedamos ar kaip? Kam dirbam, raseivos?!

:)))

:))) portretas
"armata" tai savaime uzsidegantis traktorius su patranka.

>

> portretas
Lupenos, jūsų pilkosios ląstelės pašvinkusios. Traktoristai auksiniais šaukštais :)
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių