Savivaldybei parūpo butas Marijampolėje

Savivaldybė imasi drastiškų priemonių iš valstybinės žemės nuomininkų atgauti skolas, tačiau perimti jų turtą trukdo tai, kad jis - ne uostamiestyje.

Paskutiniajame 2009 metų miesto tarybos posėdyje politikams buvo siūlyta apsispręsti, ar pritarti perimti neparduotą iš varžytinių turtą. 

Jis priklauso vienai marijampoliečio šeimai. Vyro valdoma bendrovė 2006 metais dalyvavo valstybinės žemės nuomos aukcione. Nors S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje esančio sklypo pradinė nuomos kaina buvo vos 80 tūkst. litų per metus, marijampolietis ją pakėlė iki beveik 3 mln. litų.

„Matyt, išsinuomojo taip brangiai, nes tikėjosi gauti leidimą statyti tuo metu labai populiarus daugiabučius gyvenamuosius namus. Tačiau leidimo taip ir negavo, nes projektas prasilenkė su teritorijos režimo reikalavimais“, - teigė savivaldybės Žemėtvarkos ir teritorijų plėtros skyriaus vedėja Raimonda Gružienė.

Marijampolietis savivaldybei yra skolingas 2 mln. 924 tūkst. litų nuomos mokesčio ir 217 tūkst. litų delspinigių. Tokia skola susidarė, nes nuomininkas neįmokėjo nė vienos įmokos, o tik pradinį užstatą - 80 tūkst. litų.

Sutartis su juo jau yra nutraukta, sklypas išnuomotas kitiems asmenimis.

Kauno apygardos teismas nustatė, kad marijampolietis išties skolingas uostamiesčio savivaldybei ir pavedė antstolei vykdyti išieškojimą. Iš varžytinių buvo pardavinėjamas marijampoliečio šeimos keturių kambarių butas, kuris yra Marijampolėje, ir du automobiliai. Bendra iš varžytinių pardavinėto turto vertė - šiek tiek daugiau nei 10 tūkst. litų.

Tačiau nei buto, nei automobilių niekas nepirko, todėl Klaipėdos savivaldybei pasiūlyta turtą perimti, nes taip būtų padengta bent dalis skolos.

Kadangi turto valdytoja yra miesto taryba, politikams ir buvo pasiūlyta nuspręsti, ar verta perimti Marijampolėje esantį butą ir du automobilius. Politikai klausimo svarstymą atidėjo dar mėnesiui ir pavedė savivaldybei administracijai išsiaiškinti, kur perimtą turtą būtų galima panaudoti.

Jei savivaldybė atsisakys perimti iš varžytinių neparduotą turtą, jis bus grąžintas skolininkui ir pakartotinai išieškojimas į šį turtą gali būti nukreiptas ne anksčiau kaip po vienerių metų.  

„Butas yra devynaukščiame pastate, devintame aukšte, todėl jo išnuomoti kaip komercinių patalpų neįmanoma. Savivaldybė neturi teisės pardavinėti gyvenamųjų patalpų, todėl buto negalėtume net parduoti. Gyvenamąsias patalpas galime tik išnuomoti žmonėms, kurie laukia eilės gauti socialinį būstą. Tačiau jį turime suteikti uostamiestyje, o ne Marijampolėje“, - aiškino Turto ir privatizavimo skyriaus vedėja Genovaitė Paulikienė.


Šiame straipsnyje: Klaipėdos savivaldybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių