Savivaldybės įmonėje – pinigų lietus saviems

Į puotą – su bilietu

Dabartinis vadovas aiškino, jog šioje įmonėje labai stengiamasi paversti darbuotojus laimingais.

"Tradicijų laikomės. Taip, ir kalėdinius vakarėlius rengiame. Bet kiekvienas asmuo, kuris dalyvauja, prisideda dar 15 eurų už bilietą. Ne viskas iš biudžeto. Taip, tai yra naujametis renginys, taigi ir alkoholio buvo. Bet svarbesnė yra programa. Kokių daugiau pramogų būna? Vasarą Vandentiekininkų dieną švenčiame. Irgi apie 10 tūkst. eurų prisidėdavome. Anksčiau dar stipriau prisidėdavome prie šventės", – aiškino A.Špučys.

Vadovas nesisielojo dėl gresiančio visuomenės pasipiktinimo už sumas, kurias vandentiekininkai švaisto pramogoms.

Ir vandens kaina, ar taip, ar taip, kils. Mokesčiai mums taip pat kyla.

"Nuostolingai dirbome 2017 m. dėl to, kad Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija aštuonis mėnesius delsė apskaičiuoti vandens kainą. Planavome, kad ji pasikeis nuo metų vidurio, o pasikeitė tik sausį. Na, taip, kaina augo. Kainos visur kyla. Ir vandens kaina, ar taip, ar taip, kils. Mokesčiai mums taip pat kyla", – pareiškė A.Špučys.

Pastebėjus, jog šis pasakymas tikrai suerzins tuos, kuriems atlyginimai nekyla, bet mažėja, o už vandenį tenka mokėti vis brangiau, A.Špučys savaip įvertino situaciją.

"Jūs ne toje įmonėje dirbate", – reziumavo įmonės vadovas.

Klausinėjamas apie išsimokėtas premijas, kurios užkliuvo kontrolieriams, A.Špučys tikino, jog L.Makūnas gavo algos tiek, kiek reikėjo, įmonės stebėtojai leido, o valdyboje tuo metu buvo savi – bendrovės žmonės.

"Vadovo atlyginimas derintas su stebėtojais. Stebėtojai nusprendė, jog vadovo atlyginimas normalus. Dėl techninių niuansų kai kas išėjo ne visai užtikrintai, bet iš esmės vadovas dirbo, kaip visi įmonės darbuotojai, – gavo kintamą dalį, kokią gauna įmonės darbuotojai. Nacionaliniam saugumui svarbioje įmonėje vadovas gali gauti 70 proc. didesnį atlyginimą. Mes manome, jog jis gavo tiek, kiek turėjo gauti", – tikino A.Špučys.

Pirko ir vaistų nejautrai

Aiškinantis, kam dar buvo leidžiami pinigai, nuostabą kelia tas faktas, jog daugybę kartų pirkta įvairiausių vaistų.

Pirmosios pagalbos reikmenų ar jodo tirpalų reikalingumas gamybos įmonėje nekelia klausimų. Bet kam pirkti šimtus tablečių paracetamolio ir aspirino?

Buvęs bendrovės vadovas L.Makūnas, kurio parašas suraitytas ant visų su vaistais susijusių pirkimų sutarčių, aiškino, jog medikamentų reikia medicinos punktui, kuris įkurtas įmonėje.

Pasklaidžius dokumentus matyti, jog vandentiekininkams įmonės pinigais pirkta širdies darbą gerinančių lašų, aktyviosios anglies, skirtos virškinimui gerinti, įvairių gamintojų vaistų nuo skausmo.

Įsigyta kaptoprilio, kuris yra antihipertenzinis vaistas, mažinantis kraujospūdį.

Pirkta pastilių, naikinančių bakterijas ir grybelius, kurie sukelia gerklės skausmą ir burnos gleivinės uždegimą, specialių putų, gerinančių pažeistos odos bei gleivinės gijimo procesą.

Iš įmonės pinigų buvo perkama kalcio ir magnio papildų.

Įsigyta vaistų net nuo viduriavimo, nuo vėmimo.

O štai į Dumpių kaimą įmonė užsisakė vandenilio peroksido tirpalo krovinį, kurio vertė – 8 tūkst. eurų. Per dvejus metus įmonė sutarė, jog tiekėjas pristatys 24 tonas 35 proc. tirpalo.

Klausimų kelia ir tai, kodėl įmonės pinigais pirkti receptiniai vaistai, kurių apskaita yra itin griežta.

"Klaipėdos vanduo" įsigijo net lidokaino tirpalo, vartojamo vietinei nejautrai, periferinių nervų blokadai, kuri būtina chirurginių operacijų metu.

Pirkta ir diazepamo. Šis medikamentas yra žinomas kaip psichotropinis, raminamasis vaistas, kurio be recepto niekaip neįsigysi.

Kyla klausimas, kaip įmonės patalpose galėjo būti psichotropinių vaistų? Atsakymas galėtų būti tik vienas – jie galbūt buvo skirti kažkieno privatiems poreikiams.

Paklaustas, ar įmonės medicinos punkte išties atliekamos kokios nors operacijos, kad prireikta į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą įtrauktų vaistų, L.Makūnas teigė, jog atsakymo nežino.

"Nemanau, kad operuoja. Neturiu ką pasakyti", – reziumavo L.Makūnas.

Dabartinis įmonės vadovas A.Špučys aiškino, jog domėsis, kas taip susirgo, jog prireikė net psichiką veikiančių vaistų.NAUJAUSI KOMENTARAI

zmogus

zmogus portretas
Uz musu pinigu issvaistyma turetu uzsiimti teisesaugos institucijos.

Dovilė

Dovilė portretas
Kokie jie vis dėlto šunsnukiai. Nes skaityti šlykštu. Nieko nėra bjauriau už poniją provincijoje. O vargšai baudžiauninkai tyly. Čern tūpaja - AS.Puškino žodžiais šnekant

Pamanyk

Pamanyk portretas
naujieną rado! Lygtai iki šiol niekas to nežinojo kad tokiose įmonėse pinigais saviems lyja nuolat.
VISI KOMENTARAI 89
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių