Pereiti į pagrindinį turinį

Senojo turgaus kvartalo vizijos įgyvendinimui reikia 60 mln. litų

2014-06-18 10:14

Uostamiesčio valdžiai pristatyta Senojo turgaus kvartalo vizija. Pirminiais skaičiavimais jos įgyvendinimas atsieitų apie 60 mln. litų. Teigiama, kad lėšų būtų galima pritraukti iš įvairių šaltinių.

Uostamiesčio valdžiai pristatyta Senojo turgaus kvartalo vizija. Pirminiais skaičiavimais jos įgyvendinimas atsieitų apie 60 mln. litų. Teigiama, kad lėšų būtų galima pritraukti iš įvairių šaltinių.

Reikia daugiau dengtų vietų

Senojo turgaus kvartalo vizija pradėta rengti prieš beveik metus. Į šį procesą buvo įtraukti ne tik įstaigos vadovai, miesto valdžia, bet ir miestiečiai, verslininkai, galimi investuotojai.

Trečiadienį parengta Senojo turgaus kvartalo vizija pristatyta miesto tarybos kolegijos nariams. Pasak rengėjų, siekiama, kad judėjimas vyktų po visą šią teritoriją. Jos ašis ir veidas turi būti senasis turgus.

Teigiama, kad pastarojo atnaujinamas generuotų didžiausius pokyčius teritorijoje ir paskatintų kitų projektų realizavimą. Tad nurodoma, kad pirmiausia reikėtų atnaujinti senąjį turgų.

Numatyta rekonstruoti senąjį halės pastatą. Pabrėžiama, kad prekyvietėje reikia įrengti daugiau dengtų prekybos vietų. Vizijoje numatyta, kad nauja dengta halė galėtų atsirasti tarp senosios ir Šaltkalvių gatvės.
Taip pat naują dengtą turgavietę siūloma įrengti tarp Šaltkalvių gatvės ir Kūlių vartų aikštės.

Siūlo pertvarkyti sankryžą

Prie prioritetinių projektų priskiriama ir senojo turgaus aikštės atnaujinimas. Pagal viziją ji nebūtų užstatoma, o išliktų kaip viešoji erdvė. Čia būtų numatytos vietos prekybai, palikta erdvė aplinkinių kavinių terasoms. Aikštėje būtų galima įrengti ir mažosios architektūros elementų.

Teigiama, kad čia iki pietų galėtų vykti prekyba, o vėliau kultūriniai renginiai. Manoma, kad tada šioje vietoje judėjimas vyktų visą dieną. Dabar esamos automobilių stovėjimo vietos būtų panaikintos. Siūloma keisti ir grindinį. Pastarasis turėtų būti vientisas, pritaikytas pėstiesiems.

Pagal viziją nebeliktų ir pravažiavimo automobiliams tarp Aukštosios ir Sinagogų gatvių.

Pabrėžiama, kad turi būti geras susisiekimas su Senojo turgaus kvartalu. Aiškus turi būti ir srautų pasiskirstymas pačioje turgavietėje. Nenorima, kad šis kvartalas taptų tranzitinis. Pirmenybė jame būtų teikiama pėstiesiems.
Vizijoje numatyta perdaryti Taikos prospekto ir Tiltų gatvės žiedinę sankryžą į keturšalę. Erdvė tarp Tiltų gatvės ir turgavietės paverčiame aikšte, iš kurios numatomas pagrndinis patekimas į turgavietę.

Siūloma Turgaus stotelę iš Taikos prospekto perkelti į Kūlių vartų aikštę. Teigiama, kad taip būtų padidintas turgaus ir senamiesčio pasiekiamumas, eismo saugumas.

Atsirastų mišrūs kvartalai

Teigiama, kad kiti vizijoje siūlomi projektai nėra prioritetiniai, bet jie užtikrintų kvartalo gyvybingumą.
Numatyta, kad žuvų turgaus vietoje galėtų atsirasti naujas, mišrios paskirties – gyvenamosios ir komercinės – kvartalas. Jį siūloma skaidyti į tris dalis, taip formuojant senamiesčio mastelį.

Dar vienas gyvenamųjų namų kvartalas atsirastų prie buvusios istorinės Priešakinio pylimo gatvės. Jame projektuojami penki nauji sklypai, atkartojantys namų prie turgaus aikštės parametrus. Manoma, kad čia galėtų būti statomi kotedžai, daugiabučiai namai.
Dabar ant buvusios Priešakinio pylimo gatvės vietoje stovi sandėliukai.

Numatoma, kad trečias mišrios paskirties kvartalas galėtų būti formuojamas prie Sinagogų ir Galinio pylimo gatvių. Dabar čia yra automobilių stovėjimo aikštelė.
Šių pastatų pirmuose aukštuose galėtų būti įrengtos mašinų stovėjimo vietos. Jų būtų apie 80.

Sklype prie turgaus aikštės planuojamas kultūrinės-komercinės paskirties traukos objektas. Manoma, kad jis padidintų aikštės lankomumą ir panaudojimą.
Dar vienas komercinės-gyvenamosios paskirties pastatas galėtų atsirasti Turgaus aikštės 5 sklype.

Pabrėžiama, kad, statant kvartalus, turėtų būti išlaikytas minimalizmas. Pastatų aukštingumas būtų mažas. Butai įvairios klasės. Dalis tiktų jauniems studentams, kiti – prabangesni.

Viskas priklauso nuo lėšų

Teigiama, kad norint, jog kvartalas būtų gyvas, reikia įvairių viešųjų erdvių: sodų, aikščių, skverų. Atkreipiamas dėmesys, jog reikėtų ir istorinių statinių. Būtų galima įrengti anksčiau buvusį šulinį. Jis galėtų būti be vandens, bet kaip traukos objektas.

Pasak vizijos rengėjų, kadangi šis kvartalas yra saugomoje zonoje, daug dėmesio buvo skirta diskusijoms su Kultūros paveldo departamentu. Teigiama, kad nors čia yra taikomi griežti reikalavimai, įgyvendinti viziją įmanoma.

Tarybos nariai domėjosi, kad per kiek laiko būtų galima įgyvendinti viziją ir kiek taip kainuotų.
Tvirtinama, kad pirminiais skaičiavimais tai atsieitų apie 60 mln. litų. Pasak vizijos rengėjų, lėšų būtų galima pritraukti iš įvairių pusių. Pinigų būtų galima gauti ir pardavus Senajam turgui nereikalingą turtą: sklypus, statinius. Taip pat pritraukti investuotojus. Teigiama, kad investicijos atsipirktų per 10 metų.

Kada bus įgyvendinta Senojo turgaus kvartalo vizija, priklausys nuo to, kaip seksis sugeneruoti pinigus. Tarybos kolegija jai pritarė. Politikai pavedė Klaipėdos savivaldybės administracijai ir įmonės „Senasis turgus“ valdybai ieškoti resursų, kad ši būtų įgyvendinta.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų