Šiemet Klaipėdoje atsiras išmaniųjų šviesoforų

 • Teksto dydis:

Statybos nestoja. Mieste ir šalia Klaipėdos dygsta nauji kvartalai, atnaujinamos gatvės, senų daugiabučių kiemai ir visur reikia įrengti apšvietimo infrastruktūrą. Klaipėdos miesto savivaldybės kontroliuojama bendrovė "Gatvių apšvietimas" skelbia, kad darbų sezonas jau prasidėjo. Vykdomi laimėti rangos konkursai, pasirašomos naujos sutartys, o dirbti šiemet teks maksimaliomis apsukomis: reikės priimti daugiau darbuotojų ir įsigyti naujos technikos.

Daugiau šviesos

Sprendžiant pagal bendrovės "Gatvių apšvietimas" laimėtus konkursus, šiemet nušvis Joniškės ir Šienpjovių gatvės, Danės gatvės ir Laivų skersgatvio kiemai.

Bus tęsiami darbai Tilžės ir Šilutės plento sankirtoje. O ilgame Taikos prospekto ruože nuo "Akropolio" iki "Avitelos" seni šviestuvai bus pakeisti naujais.

Įgyvendinant visus projektus, numatyta įrengti tik naujos kartos LED apšvietimo sistemas.

"Gatvėms apšviesti naudojamos senos kartos lempos vidutiniškai tarnauja dvejus metus. O LED šviestuvai – kelis kartus ilgiau. Be to, jos sunaudoja nuo 30 iki 50 proc. mažiau elektros energijos", – pasakojo Dainius Petrauskas, bendrovės "Gatvių apšvietimas" Apšvietimo valdymo skyriaus vadovas.

Pakeis į LED

Pasak bendrovės specialistų, įgyvendinant visus projektus, numatyta įrengti tik naujos kartos LED apšvietimo sistemas.

Taip pat ir atnaujinti senąsias: šiemet skirtingose uostamiesčio vietose, daugiausia ten, kur į mokyklas eina vaikai, ar ten, kur yra didesnis pėsčiųjų eismas, daugiau kaip 250 senos kartos šviestuvų bus pakeisti į LED.

Šviesoforai stebės srautus

Atnaujinus Tilžės gatvės ir Šilutės plento žiedinės sankryžos rekonstrukciją – pertvarkant ją į keturšalę šviesoforais reguliuojama sankryžą, eismą reguliuos išmanieji šviesoforai. Radarais bus detektuojami transporto srautai, pagal poreikį valdomas transporto važiavimo intensyvumas.

"Iki šiol šviesoforus suprogramuodavome ciklais, kai vienodais intervalais tam tikrą laiką šviečia viena ar kita spalva. Tačiau naujausi šviesoforai turi įrenginį, veikiantį radaro principu. Jis mato ir suskaičiuoja, kiek mašinų susikaupia sankryžoje, ir pats autonomiškai gali nustatyti didžiausio pralaidumo ciklą", – pasakojo Egidijus Kivilis, bendrovės "Gatvių apšvietimas" Eismo valdymo skyriaus vadovas.

Beje, ir kitose miesto sankryžose jau stebimas eismo intensyvumas – prie šviesoforų įrengta 19 vaizdo stebėjimo kamerų.

"Kol kas vaizdo kameromis stebime, ar šviesoforai veikia tinkamai. O kai bus sureguliuoti teisiniai formalumai, šiomis kameromis bus galima realiu laiku matyti ir stebėti eismo srautus, fiksuoti eismo įvykius", – naujovės naudą aiškino E.Kivilis.


Vaidas Ramanauskas

Bendrovės "Gatvių apšvietimas" laikinasis generalinis direktorius

Galiu konstatuoti, kad po sudėtingesnės metų pradžios, įmonė toliau sėkmingai vykdo savo ūkinę veiklą. Atlikome įmonės valdymo optimizavimą. Įmonė yra finansiškai stabili. Matau, kad darbuotojai yra savo srities specialistai, nebijo iššūkių, siūlo ir imasi naujų projektų. Įsigilinau į situaciją ir galiu užtikrinti, kad visus įsipareigojimus vykdysime laiku ir kokybiškai. Tikslai šiems metams aiškūs: daug daugiau miesto gatvėse ekonomiškesnio LED apšvietimo, greitesnis techninių sąlygų išdavimas, nereguliuojamų pėsčiųjų perėjų saugumo lygio gerinimas, tinkamas projektų vykdymas, inovacijų diegimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių